Fot. ORICA BikeExchange

30-letni Czech dołączy do australijskiej ekipy jako doświadczony pomocnik na wielkie toury. Kontrakt został podpisany na dwa lata. 

Roman Kreuziger pomógł Alberto Contadorowi wygrać Giro d`Italia 2015, a tegoroczny wyścig Tour de France sam ukończył na dziesiątej pozycji. W nowej drużynie podzieli się doświadczeniem z młodszymi kolegami, którzy mają walczyć o klasyfikacje generalne wielkich tourów.

ORICA jest drużyną, która pasowała mi od początku moich rozważań o nowym pracodawcy. W pełni popieram jej plany i ze swojej strony mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko młodym kolarzom, aby osiągnęli sukces w trzytygodniowych wyścigach. Myślę, że będę w stanie godzić tę rolę z walką wyścigach tygodniowych i klasykach. Jestem bardzo zadowolony, że dołączam do drużyny, która cieszy się szacunkiem w peletonie, ma ambitne plany, a do tego potrafi się bawić – zadeklarował Kreuziger  dla oficjalnej strony internetowej ORICI.

Dyrektor sportowy drużyny Matt White uważa, że podpisanie kontraktu z Kreuzigerem sprawia, że ich plany na 2017 i 2018 rok stają się jeszcze bardziej prawdopodobne.

Roman będzie odgrywał w naszym zespole kluczową rolę. Staliśmy się drużyną, która jest w stanie rywalizować właściwie we wszystkich wyścigach, a on pasuje do nas niezwykle dobrze – ocenił White.

Roman Kreuziger jest profesjonalnym kolarzem od 2006 roku. W tym czasie wygrał między innymi wyścigi Tour de Suisse (2008), Tour de Romandie (2009) oraz Amstel Gold Race (2013), a także ma na koncie wygrany etap w Giro d`Italia. Ponadto jest obecnym mistrzem Czech i jednym z najbardziej cenionych ekskluzywnych pomocników liderów walczących w klasyfikacji generalnej wielkich tourów.

 

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał nie_Majka
Rafał nie_Majka

Ciekawe, gdzie pójdzie Rafał.

mac
mac

do Bory