Foto: Rodella

Rosjanin Alexandr Kulikovskiy wygrał Trofeo Almar. Dziewiąte miejsce wywalczył Mateusz Grabis (Polska).

Wyścig Coppa dei Laghi – Trofeo Almar to kolejna odsłona Pucharu Narodów U-23. Na starcie stanęło 16 krajowych drużyn, a w koszulkach reprezentacji Polski wystartowali: Mateusz Grabis, Piotr Konwa, Szymon Rekita, Szymon Sajnok, Artur Sowiński i Gracjan Szeląg.

Trasa była dość pagórkowata, prowadziła z Taino do Angery i liczyła 180 kilometrów.

trofeo almar

O zwycięstwie zadecydował finisz z ponad dwudziestoosobowej grupy. Najszybszy okazał się Rosjanin Alexandr Kulikovskiy. Drug był Dorian Godon (Francja), a trzeci Riccardo Minali (Włochy).

Dziewiąte miejsce wywalczył Mateusz Grabis, a w pierwszej grupie finiszował jeszcze Szymon Rekita (16. miejsce).

Wyniki:

1 Alexandr KULIKOVSKIY RUS RUS en 4h08’50”
2 Dorian GODON FRA FRA 0
3 Riccardo MINALI ITA ITA 0
4 Davide BALLERINI ITA ITA 0
5 Remy MERTZ BEL BEL 0
6 Jasper DE LAAT NED NED 0
7 Aksel NÕMMELA EST EST 0
8 Piet ALLEGAERT BEL BEL 0
9 Mateusz GRABIS POL POL 0
10 Milan MENTEN BEL BEL 0
11 Bjorg LAMBRECHT BEL BEL 0
12 Nans PETERS FRA FRA 0
13 Jim LINDENBERG NED NED 0
14 Sebastian SCHÖNBERGER AUT AUT 0
15 Kevin GENIETS LUX LUX 0
16 Szymon REKITA POL POL 0
17 Aurélien PARET-PEINTRE FRA FRA 0
18 Benjamin DECLERCQ BEL BEL 0
19 Artem NYCH RUS RUS 0
20 Leo VINCENT FRA FRA 0
21 Lucas HAMILTON AUS AUS 0
22 Jai HINDLEY AUS AUS 0
23 Pascal ACKERMANN GER GER 25
24 Vincenzo ALBANESE ITA ITA 38
25 Filippo ROCCHETTI ITA ITA 45
26 Karl Patrick LAUK EST EST 45
27 Gorazd PER SLO SLO 45
28 Jure MISKULIN SLO SLO 45
29 Gabriel CULLAIGH GBR GBR 45
30 Lukas SCHLEMMER AUT AUT 45
31 Patrick GAMPER AUT AUT 45
32 Silver MÄOMA EST EST 45
33 Timur MALEEV UKR UKR 45
34 Konrad GEßNER GER GER 45
35 Rinat UDOD UKR UKR 45
36 Takuma AKITA JPN JPN 45
37 Nathan DRAPER GBR GBR 45
38 Georg ZIMMERMANN GER GER 45
39 Pit LEYDER LUX LUX 45
40 Piotr KONWA POL POL 45
41 Rei ONODERA JPN JPN 45
42 Damian LÜSCHER SUI SUI 45
43 Izidor PENKO SLO SLO 45
44 Alexandre BALLET SUI SUI 45
45 Josten VAIDEM EST EST 45
46 Mathias LE TURNIER FRA FRA 45
47 Daniel FITTER AUS AUS 45
48 Martin SALMON GER GER 45
49 Michael STORER AUS AUS 45
50 Denis NEKRASOV RUS RUS 45
51 Gracjan SZELAG POL POL 45
52 Samuel Jenner AUS AUS +1:03
53 Mike VAN DER HEIJDEN NED NED +1:03
54 Willi WILLWOHL GER GER +1:03
55 Enea VETSCH SUI SUI +1:03
56 Ivan CENTRONE LUX LUX +1:40
57 Luca CAIROLI SUI SUI +2:20
58 Julien BOSSENS SUI SUI +2:20
59 Gert KIVISTIK EST EST +2:20
60 Stepan Kuriyanov RUS RUS +2:20
61 Daniel LEHNER AUT AUT +2:20
62 Jelle NIEUWPOORT NED NED +2:20
63 Illya KLEPIKOV UKR UKR +2:20
64 Aleksander VLASOV RUS RUS +2:20
65 Sandro DOSTERT LUX LUX +2:20
66 Martin OTONICAR SLO SLO +2:20
67 Jan Petelin LUX LUX +2:20
68 Mark STEWART GBR GBR +2:30
69 Lionel TAMINIAUX BEL BEL +3:40
70 Julian BRAUN GER GER +3:40
71 Valerii TARADAI UKR UKR +3:40
72 Kostyantyn RYBARUK UKR UKR +3:40
73 Andreas WALZEL AUT AUT +3:40
74 Yuri KOBASHI JPN JPN +3:40
75 Masahiro ISHIGAMI JPN JPN +3:50
76 Artur Sowinski POL POL +4:50
77 Joey Walker GBR GBR +4:50
78 Mattia FRAPPORTI ITA ITA +4:50
79 Pavlo BONDARENKO UKR UKR +4:50
80 Tom WIRTGEN LUX LUX +4:50
81 Jon BOZIC SLO SLO +4:50
82 Benoît COSNEFROY FRA FRA +5:30

Abandons :
Oliviero TROIA ITA ITA
Joe Holt GBR GBR
Matthew BOSTOCK GBR GBR
Cyril LOMAZZI SUI SUI
Roel VAN DER STEGEN NED NED
Jaap de JONG NED NED
Patrick BOSMAN AUT AUT
Szymon SAJNOK POL POL
Kristo Enn Vaga EST EST
Kota YOKOYAMA JPN JPN