fot. Voster ATS Team / Szymon Gruchalski

28- letni Polak kolejny sezon będzie ścigał się w koszulce Voster ATS Team.

Kilka dni temu polska ekipa ogłosiła, że podpisała kontrakt z Bartoszem Rudykiem. W jej barwach zostali także Patryk Stosz i Filip Prokopyszyn.

Teraz okazało się, że także ceniony w drużynie Mateusz Grabis także przedłużył swój kontrakt. 28- letni kolarz w 2018 roku wygrał Memoriał Henryka Łasaka, a w minionym sezonie triumfował w pierwszej odsłonie powracającego po latach Kryterium Asów. Pochodzący z Sarnowa 28-latek jest w ekipie Voster ATS Team (wcześniej Voster Uniwheels) od początku jej działania jako grupa kontynentalna. Sezon 2023 będzie więc jego siódmym w tej formacji.

W tym roku przez długi okres utrzymywałem się w wysokiej dyspozycji sportowej, z czego jestem zadowolony. Ominęły mnie kontuzje i choroby, więc mogę ten sezon zaliczyć na plus. Na pewno najważniejszym wyścigiem w tym roku, w jakim startowałem, było Tour de Pologne. Starałem się jechać aktywnie i mam nadzieję, że dostarczyłem trochę pozytywnych emocji kibicom. Na etapach, na których nie byłem w ucieczce, pomagałem chłopakom w walce o jak najwyższe lokaty na mecie. Ogólnie cały wyścig to wielkie sportowe wydarzenie, więc cieszę się, że w tym roku byłem jego częścią.
W kolejnym sezonie chciałbym zapisać na swoje konto zwycięstwo etapowe, w jakimś nowym wyścigu, w którym jeszcze nie powalczyłem wcześniej

– powiedział Mateusz Grabis po parafowaniu nowej umowy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments