fot. Tour of Estonia

24-letni Bartosz Rudyk zamieni Santic – Wibatech na Voster ATS Team. W nowych barwach polski sprinter poszuka swojej pierwszej wygranej w wyścigu UCI. To trzeci kolarz ogłoszony przez tę ekipę na przyszły sezon – wcześniej kontrakty na 2023 rok przedłużyli Patryk Stosz i Filip Prokopyszyn.

Bartosz Rudyk to jeden z ciekawszych polskich kolarzy młodego pokolenia. 24-letni sprinter ma w swoim dorobku wiele wysokich lokat w imprezach UCI, m.in. dwa trzecie miejsca na etapach Belgrad-Banja Luka w tym roku, 2. lokatę podczas Istarsko Proljeće czy analogiczną na odcinku Dookoła Mazowsza. Zawodnik Santic – Wibatech to także m.in. dwukrotny zwycięzca Grand Prix Doliny Baryczy. Teraz dalsze kroki w swojej zawodowej kariery Bartosz będzie stawiał w barwach Voster ATS Teamu.

Voster ATS Team to jeden z topowych zespołów kontynentalnych. Cieszę się, że mogę dołączyć do tej drużyny i dodaje mi to motywacji i mobilizacji do cięższej pracy. W minionym sezonie wiosną wywalczyłem parę solidnych wyników. Dalsza część sezonu nie do końca poszła po mojej myśli – problemy zdrowotne spowodowały, że nie potrafiłem złapać dobrej dyspozycji. Liczę, że w przyszłym roku będę mógł sobie to odbić. Chciałbym się sprawdzić w pociągu sprinterskim, a gdy nadarzy się okazja walczyć na finiszach

— powiedział Bartosz Rudyk cytowany w komunikacie ekipy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments