fot. Mitchelton-Scott/Twitter

W 2020 roku były mocne deklaracje na temat przejęcia sterów w worldtourowym Mitchelton-Scott, ostatecznie jednak nic z tego nie wyszło, a Manuela Fundación założyła własną drużynę 3. dywizji. Ta po ledwie jednym sezonie funkcjonowania upada.

Trzeba przyznać, że Manuela Fundación swojego czasu wywołała potężne poruszenie w kolarskim świecie. W końcu ta hiszpańska organizacja non-profit doprowadziła rozmowy o przejęciu Mitchelton-Scott do takiego stopnia, że w social mediach tej ekipy pojawiły się nawet grafiki stroju, w którym miałaby ścigać się ta formacja. Ostatecznie jednak wszystko upadło, a my na rok zapomnieliśmy o tej ekipie.

W sezonie 2022 nastąpił „wielki” powrót – Manuela Fundación Continental została zarejestrowana jako ekipa trzeciej dywizji. Co było dalej? Cóż… już w marcu drużyna przestała płacić swoim kolarzom, w wyniku czego kilku zrezygnowało w trakcie sezonu o zerwaniu kontraktów. Formacja tym samym przeszła ponownie do historii nie zapisując się w niej praktycznie w żaden sposób – ich jedynym sukcesem było wygranie klasyfikacji górskiej podczas Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo.

Zespół nie będzie kontynuował działalności w 2023 roku. Walczyliśmy do końca, aby utrzymać zespół, ale z powodu problemów finansowych nie możemy kontynuować istnienia na poziomie zawodowym

— powiedział menedżer zespołu José Vicente Bonillo w rozmowie z Ciclo21.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments