Foto: Sky Sports Cycling

Tom Boonen (Etixx – Quick Step) wygrał RideLondon Classic! Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice) zajął piąte miejsce!

Ponad 202 kilometry wokół stolicy Anglii mieli do pokonania kolarze walczący w RideLondon Classic. W środkowej części dystansu usytuowano pięć dość wymagających podjazdów. Na liście startowej mieliśmy CCC Sprandi Polkowice, VERVA ActiveJet i Karola Domagalskiego w barwach One Pro Cycling.

ridelondon-classic-2016-1468271132

We wczesną ucieczkę zabrali się: Jempy Drucker (BMC), Matt Holmes (Madison Genesis), Dexter Gardias (Pedal Heaven), Jonas Rickaert (Topsport Vlaanderen), Jonathan Lastra (Caja Rural) i Jens Wallays (Lotto Soudal). W połowie rywalizacji miała miejsce ogromna kraksa, która spowodowała przerwę w wyścigu. Z grupki odpadli: Gardias, Rickaert i Lastra.

Ekipa Sky sukcesywnie zwiększała tempo i peleton podzielił się. Na kontrę zdecydowali się: Geraint Thomas i Ian Stannard (obaj Sky) oraz Patrick Bevin (Cannondale-Drapac). Trójka dość szybko dogoniła prowadzącą grupkę i na kolejne pociągnięcie zdecydował się Thomas.

Geraint Thomas samotnie podążał w stronę mety, a za jego plecami z goniącej grupki zaatakował Wallays. Belga szybko skontrował Stannard i na czele mieliśmy dwóch kolarzy Sky. Peleton skasował grupę Wallaysa na 9 kilometrów przed metą. Thomas miał przewagę 50 sekund nad grupą, a 30 sekund nad Stannardem.

Piekielnie mocny peleton złapał dwóch kolarzy Sky. Trzy kilometry przed metą swoich sił spróbował Sonny Colbrelli (Bardiani – CSF), ale dość szybko jego zapędy zostały zneutralizowane.

Finiszowy sprint to popis “Turbo” Toma Boonena (Etixx – Quick Step)! Drugi był Mark Renshaw (Dimension Data), a trzeci Michael Matthews (Orica – BikeExchange). Bardzo ładnie sprint rozegrał Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice), który zajął piąte miejsce!

Wyniki:

1 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick Step 4:43:55
2 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:00:00
3 Michael Matthews (Aus) Orica – BikeExchange 0:00:00
4 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
5 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
6 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
7 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:00:00
8 Tobyn Horton (GBr) Madison – Genesis 0:00:00
9 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:00:00
10 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
11 Michel Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
12 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
13 Christopher Lawless (GBr) JLT – Condor 0:00:00
14 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
15 Dylan Page (SUI) Team Roth 0:00:00
16 Lander Seynaeve (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
17 Jake Kelly (GBr) Team Wiggins 0:00:00
18 Pawel Cieslik (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:00
19 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
20 Miguel Angel Benito Diez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
21 Samuel Lowe (GBr) Team Wiggins 0:00:00
22 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
23 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post – Chainreaction 0:00:00
24 Jonathan McEvoy (GBr) NFTO 0:00:00
25 Huub Duijn (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
26 Christian Knees (GER) Team Sky 0:00:00
27 Russell Downing (GBr) JLT – Condor 0:00:00
28 Alexandre Blain (Fra) Madison – Genesis 0:00:00
29 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
30 Adrià Moreno Sala (Esp) Team Raleigh – GAC 0:00:00
31 Morgan Kneisky (Fra) Team Raleigh – GAC 0:00:00
32 Diego Rubio (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
33 Luca Chirico (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
34 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
35 Steven Lampier (GBr) JLT – Condor 0:00:00
36 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:00:00
37 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
38 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
39 Jack Pullar (GBr) Pedal Heaven 0:00:00
40 Edmund Bradbury (GBr) NFTO 0:00:00
41 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:00
42 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:00
43 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
44 Ben Swift (GBr) Team Sky 0:00:00
45 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:00:00
46 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
47 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data 0:00:00
48 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 0:00:00
49 Michael Thompson (GBr) Team Wiggins 0:00:00
50 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
51 Marcus Burghardt (GER) BMC Racing Team 0:00:00
52 Marc De Maar (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
53 Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
54 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
55 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
56 Jon Irisarri (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
57 Jacob Scott (GBr) An Post – Chainreaction 0:00:00
58 Thomas Moses (GBr) JLT – Condor 0:00:00
59 Samuel Harrison (GBr) Team Wiggins 0:00:00
60 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
61 Mathew Hayman (Aus) Orica – BikeExchange 0:00:00
62 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick Step 0:00:00
63 Alistair Slater (GBr) JLT – Condor 0:00:16
64 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:00:16
65 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Soudal 0:00:16
66 Pawel Charucki (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:19
67 Reinier Honig (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:20
68 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:00:20
69 Erick Rowsell (GBr) Madison – Genesis 0:00:20
70 Björn Thurau (GER) Wanty – Groupe Gobert 0:00:20
71 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick Step 0:00:24
72 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:00:28
73 Thomas Stewart (GBr) Madison – Genesis 0:00:40
74 Alex Dowsett (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:50
75 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani – CSF 0:00:55
76 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:02
77 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling 0:01:51
78 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:02:37
79 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:03:33
80 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:03:33
81 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani – CSF 0:03:46
82 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:03:54
83 Sam Bewley (NZl) Orica – BikeExchange 0:04:35
84 Svein Tuft (Can) Orica – BikeExchange 0:04:35
85 Mitchell Docker (Aus) Orica – BikeExchange 0:04:35
86 Damien Howson (Aus) Orica – BikeExchange 0:04:35
87 Matthew Holmes (GBr) Madison – Genesis 0:04:35
88 Conor Dunne (Irl) JLT – Condor 0:04:35
89 Michal Paluta (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:06:56
90 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:46
91 Christopher Latham (GBr) Team Wiggins 0:08:46
92 Ian Bibby (GBr) NFTO 0:10:54
93 Sebastian Mora Vedri (Esp) Team Raleigh – GAC 0:13:02
94 Dexter Gardias (GBr) Pedal Heaven 0:13:53
95 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling 0:15:32
96 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:17:10
97 Max Stedman (GBr) Pedal Heaven 0:19:15
98 Ruben Zepuntke (GER) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:19:59
99 Pawel Franczak (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:20:42
100 Lukas Jaun (SUI) Team Roth 0:20:42
101 Steven Roach (GBr) Team Raleigh – GAC 0:20:42
102 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:20:42
103 Will Fox (GBr) Pedal Heaven 0:20:42
104 James Gullen (GBr) Pedal Heaven 0:20:42
105 Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth 0:20:42
106 Marco D’Urbano (Ita) Team Roth 0:20:42
107 Damien Shaw (Irl) An Post – Chainreaction 0:20:42
DNF Emiel Wastyn (Bel) An Post – Chainreaction
DNF Oliver Kent-Spark (Aus) An Post – Chainreaction
DNF Grischa Janorschke (GER) Team Roth
DNF Tristan Marguet (SUI) Team Roth
DNF Gruffudd Lewis (GBr) Madison – Genesis
DNF Kris Boeckmans (Bel) Lotto – Soudal
DNF Frederik Frison (Bel) Lotto – Soudal
DNF Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural – Seguros RGA
DNF Iker Azkarate Ramirez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA
DNF Jack Bauer (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team
DNF Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
DNF Matthew Harley Goss (Aus) ONE Pro Cycling
DNF Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
DNF Dale Appleby (GBr) NFTO
DNF Liam Stones (GBr) NFTO
DNF Rhys Lloyd (GBr) NFTO
DNF Adam Blythe (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien
DNF Daniel McLay (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien
DNF Ian Field (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien
DNF Oliver Wood (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien
DNF Matthew Gibson (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien
DNF Kai Reus (Ned) Roompot – Oranje Peloton
DNF Albert Torres Barcelo (Esp) Team Raleigh – GAC
DNF Evan Oliphant (GBr) Team Raleigh – GAC
DNF Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
DNF Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
DNF Andrew Tennant (GBr) Team Wiggins
DNF Davide Martinelli (Ita) Etixx – Quick Step
DNF Hamish Schreurs (NZl) Etixx – Quick Step
DNF Pawel Bernas (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team
DNF Adam Stachowiak (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team
DNF Lukasz Bodnar (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team
DNF Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
DNF Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert
DNF Jean Bosco Nsengimana (Rwa) Nationalmannschaft Ruanda
DNF Joseph Areruya (Rwa) Nationalmannschaft Ruanda
DNF Jean Claude Uwizeyimana (Rwa) Nationalmannschaft Ruanda
DNF Samuel Mugisha (Rwa) Nationalmannschaft Ruanda
DNF Alex Paton (GBr) Pedal Heaven
DSQ Connor McConvey (Irl) An Post – Chainreaction