Kolejne zwycięstwo kolarzy Voster ATS Team w tym sezonie. Mateusz Grabis triumfował na drugim etapie wyścigu dookoła Bułgarii.

Polski zespół pokazał się bardzo dobrze już w niedzielę na Tour of Bulgaria. Na etapie 1a Patryk Stosz zajął trzecie miejsce. Maciej Paterski finiszował na czwartej pozycji na odcinku 1b. Do tego Piotr Brożyna plasował się na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Swoją szansę wykorzystał Mateusz Grabis. Kolarze mieli do pokonania ponad 108 kilometrów z Troyan do Kazanlak, z jednym trudnym podjazdem. Polak na finiszu z ucieczki zdecydowanie pokonał Czecha Michala Schurana (ATT Investments). W 2018 roku Grabis wygrał Memoriał Henryka Łasaka.

Bardzo dobrze zaprezentował się także Patryk Stosz, który zajął czwarte miejsce. Polak z Voster ATS Team przyprowadził grupę faworytów, która straciła 48 sekund. Taką samą stratę zaliczyli: 12. Mateusz Kostański, 25. Maciej Paterski, 30. Piotr Brożyna i 35. Artur Sowiński. Brożyna spadł na siódmą pozycję w generalce, gdyż Michal Schuran po nadrobieniu czasu w ucieczce awansował na pozycję lidera.

Voster ATS Team odniósł szóste zwycięstwo w sezonie, w tym czwarte zagraniczne. Reprezentanci polskiej grupy triumfowali wcześniej na wyścigach w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz Słowacji.