Olga Zabelinskaya (Rosja) wygrała drugi etap Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen i została nową liderką.

Drugi etap niemieckiego wyścigu dla kobiet liczył 103 kilometry i prowadził wokół Erfurtu. Do pokonania było kilka krótkich, ale dość wymagających podjazdów.

internationale-thuringen-rundfahrt-der-frauen-2016-stage-2-

Po kilku nieudanych odjazdach uformowała się na czele grupka faworytek. Jechały w niej między innymi: Marianne Vos (Rabobank – Liv), Olga Zabelinskaya (Rosja), Ashleigh Moolman (Cervélo-Bigla), Ellen van Dijk (Boels – Dolmans) czy Emma Johansson (Wiggle High5).

Z tej dobrze wyselekcjonowanej grupy zaatakowała Zabelinskaya i dość nieoczekiwanie samotnie przejechała linię mety. Goniącą grupkę przyprowadziła Vos, a trzecia finiszowała Emilia Fahlin (Szwecja).

52 sekundy straciły Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) i Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

Nową liderką została Zabelinskaya.

Wyniki drugiego etapu:

1 Olga Zabelinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 2:43:58
2 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:23
3 Emilia Fahlin (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:00:23
4 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:23
5 Ellen Van Dijk (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:23
6 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – AIS 0:00:23
7 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:23
8 Emma Johansson (Swe) Wiggle – High5 0:00:23
9 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:23
10 Tatiana Guderzo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:23
11 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:00:25
12 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:52
13 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:52
14 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:52
15 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:52
16 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:52
17 Vita Heine (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:52
18 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:52
19 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:00:52
20 Shani Bloch (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:00:52
21 Romy Kasper (GER) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:52
22 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:52
23 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:00:52
24 Dani King (GBr) Wiggle – High5 0:00:52
25 Liane Lippert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:52
26 Christina Perchtold (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:00:52
27 Joanne Kiesanowski (NZl) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:52
28 Irene Bitto (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:52
29 Elena Kuchinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:52
30 Rotem Gafinovitz (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:00:52
31 Tayler Wiles (USA) Orica – AIS 0:00:52
32 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:00:52
33 Elise Maes (Lux) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:00:52
34 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:00:52
35 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:52
36 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:52
37 Brianna Walle (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:52
38 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:52
39 Natalie Grinczer (GBr) 0:00:52
40 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:52
41 Laura Massey (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:52
42 Amy Pieters (Ned) Wiggle – High5 0:00:52
43 Omer Shapiro (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:00:52
44 Hayley Simmonds (GBr) 0:00:52
45 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:52
46 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:52
47 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:52
48 Eva Lechner (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:52
49 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:52
50 Joëlle Numainville (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:52
51 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:52
52 Natalia Boyarskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:52
53 Rachel Neylan (Aus) Orica – AIS 0:00:52
54 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 0:00:52
55 Emma Pooley (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:52
56 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:40
57 Beate Zanner (GER) 0:01:45
58 Miriam Bjørnsrud (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:45
59 Caroline Schiff (GER) 0:01:46
60 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:01:46
61 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:46
62 Ida Erngren (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:01:46
63 Ksenia Tsymbaljuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:46
64 Anna Potokina (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:46
65 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:01:46
66 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:46
67 Simona Frapporti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:46
68 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:01:46
69 Lydia Boylan (Irl) 0:02:54
70 Katrine Aalerud (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:02:54
71 Alexandra Nessmar (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:02:54
72 Sara Penton (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:02:54
73 Vera Adrian (Nam) 0:02:54
74 Oxana Kozonchuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:02:54
75 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:02:54
76 Annasley Park (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:02:54
77 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:02:54
78 Sara Mustonen (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:02:54
79 Diana Peñuela (Col) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:02:54
80 Loren Rowney (Aus) Orica – AIS 0:02:54
81 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:02:54
82 Beatrice Bartelloni (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:02:54
83 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:02:54
84 Lauren Hall (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:02:54
85 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:02:54
86 Nicole Hanselmann (SUI) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:04:17
87 Francesca Pattaro (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:04:17
88 Sara Olsson (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:04:17
89 Demi De Jong (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:06:08
90 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:06:08
91 Bianca Bernhard (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:06:08
92 Sophie Lacher (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:06:08
93 Elena Valentini (Ita) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:06:08
94 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana 0:06:08
95 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:06:08
96 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:06:08
97 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:06:08
98 Benita Wesselhoeft (GER) 0:07:08
99 Amber Pierce (USA) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:15:53
100 Astrid Gassner (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:15:53
101 Abigail Dentus (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:15:53
102 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:15:53
103 Ingrid Lorvik (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:15:53
104 Theres Klein (GER) 0:15:53
105 Christina Koep (GER) 0:15:53
106 Stefanie Paul (GER) 0:15:53
107 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:15:53
108 Elena Büchler (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:17:17
109 Dorothee Lorch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:17:17
110 Jo Tindley (GBr) 0:27:13
111 Hilla Yizhaq (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:29:07
112 Miriam Bar-On (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:29:07
113 Abigail Mickey (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:33:51
114 Avital Gez (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:34:57
115 Keira McVitty (GBr) 0:34:57
116 Anna Badegruber (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:34:57

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Olga Zabelinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 4:24:33
2 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:19
3 Emilia Fahlin (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:00:32
4 Emma Johansson (Swe) Wiggle – High5 0:00:34
5 Tatiana Guderzo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:35
6 Ellen Van Dijk (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:36
7 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – AIS 0:00:36
8 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:36
9 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:36
10 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:36
11 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:00:38
12 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:59
13 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:01:01
14 Joëlle Numainville (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:01:01
15 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:03
16 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:05
17 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:05
18 Romy Kasper (GER) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:05
19 Brianna Walle (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:05
20 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:05
21 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:01:05
22 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:05
23 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:05
24 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:01:05
25 Liane Lippert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:05
26 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:01:05
27 Amy Pieters (Ned) Wiggle – High5 0:01:05
28 Irene Bitto (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:05
29 Christina Perchtold (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:01:05
30 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:01:05
31 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:05
32 Rotem Gafinovitz (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:01:05
33 Elena Kuchinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:05
34 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:01:05
35 Dani King (GBr) Wiggle – High5 0:01:05
36 Shani Bloch (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:01:05
37 Laura Massey (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:01:05
38 Eva Lechner (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:05
39 Tayler Wiles (USA) Orica – AIS 0:01:05
40 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:05
41 Joanne Kiesanowski (NZl) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:05
42 Natalie Grinczer (GBr) 0:01:05
43 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:05
44 Omer Shapiro (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:01:05
45 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:01:05
46 Elise Maes (Lux) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:01:05
47 Vita Heine (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:05
48 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:01:05
49 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:01:05
50 Hayley Simmonds (GBr) 0:01:05
51 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:01:05
52 Natalia Boyarskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:05
53 Rachel Neylan (Aus) Orica – AIS 0:01:05
54 Emma Pooley (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:01:05
55 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 0:01:05
56 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:53
57 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:01:57
58 Beate Zanner (GER) 0:01:58
59 Miriam Bjørnsrud (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:58
60 Caroline Schiff (GER) 0:01:59
61 Simona Frapporti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:59
62 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:59
63 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:59
64 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:01:59
65 Anna Potokina (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:59
66 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:01:59
67 Ida Erngren (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:01:59
68 Ksenia Tsymbaljuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:59
69 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:02:57
70 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:03:07
71 Sara Mustonen (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:03:07
72 Diana Peñuela (Col) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:03:07
73 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:03:07
74 Sara Penton (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:03:07
75 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:03:07
76 Oxana Kozonchuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:03:07
77 Beatrice Bartelloni (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:03:07
78 Loren Rowney (Aus) Orica – AIS 0:03:07
79 Vera Adrian (Nam) 0:03:07
80 Lydia Boylan (Irl) 0:03:07
81 Alexandra Nessmar (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:03:07
82 Katrine Aalerud (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:03:07
83 Lauren Hall (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:07
84 Annasley Park (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:03:07
85 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:03:07
86 Sara Olsson (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:04:30
87 Francesca Pattaro (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:04:30
88 Nicole Hanselmann (SUI) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:04:30
89 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:06:21
90 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana 0:06:21
91 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:06:21
92 Demi De Jong (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:06:21
93 Elena Valentini (Ita) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:06:21
94 Sophie Lacher (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:06:21
95 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:06:21
96 Bianca Bernhard (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:06:21
97 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:06:21
98 Benita Wesselhoeft (GER) 0:07:21
99 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:16:06
100 Theres Klein (GER) 0:16:06
101 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:16:06
102 Stefanie Paul (GER) 0:16:06
103 Amber Pierce (USA) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:16:06
104 Christina Koep (GER) 0:16:06
105 Abigail Dentus (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:16:06
106 Ingrid Lorvik (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:16:06
107 Astrid Gassner (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:16:06
108 Elena Büchler (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:17:30
109 Dorothee Lorch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:17:30
110 Jo Tindley (GBr) 0:27:26
111 Hilla Yizhaq (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:29:20
112 Abigail Mickey (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:34:04
113 Keira McVitty (GBr) 0:35:10
114 Miriam Bar-On (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:35:13
115 Anna Badegruber (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:41:03
116 Avital Gez (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:44:10