Internationale Thuringen Rundfahrt / thueringenrundfahrt-frauen.de

Elena Cecchini (Canyon SRAM Racing) wygrała Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen. Ostatni etap padł łupem Coryn Rivera (UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team).

W ostatnim dniu wyścigu w Turyngii na panie czekał najdłuższy etap (131 km) wokół miejscowości Gera. Profil był bardzo pofałdowany, a na trasie były oznaczone dwa podjazdy.

internationale-thuringen-rundfahrt-der-frauen-2016-stage-7

W deszczowej scenerii co rusz mieliśmy wiele ataków. Swoich sił próbowały między innymi Marianne Vos (Rabobank Liv) czy Ellen van Dijk (Boels – Dolmans), ale grupa nie była skora do puszczania takich odjazdów. Wreszcie ucieczkę utworzyło pięć zawodniczek – Tatiana Guderzo (Włochy), Coryn Rivera (UnitedHealthcare), Amy Pieters (Wiggle High5), Nicole Hanselmann (Cervelo-Bigla), Rachel Neylan (Orica-AIS). Przez jakiś czas była z nimi Moniek Tenninglo (Rabobank-Liv), ale niedługo została złapana przez peleton.

Ucieczka uzyskała nieco ponad 2 minuty przewagi, ale utrzymywała się na czele bardzo długo. 25km przed metą różnica wynosiła 1:25 i wydawało się, że peleton ponownie złapie harcowniczki. Tak się jednak nie stało – uciekinierki znakomicie współpracowały i ostatecznie zdołały dojechać do mety. Najlepszym finiszem popisała się Coryn Rivera, która wyprzedziła Amy Pieters i Nicole Hanselmann. Elena Cecchini (Canyon-SRAM) była 22. i straciła kilka sekund do czoła peletonu, ale bez problemu utrzymała koszulkę liderki.

Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) była 13. na etapie i 15. w klasyfikacji generalnej, a Katarzyna Pawłowska (Boels-Dolmans) zajęła dziś 19. miejsce i w klasyfikacji generalnej spadła na 13. lokatę.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 3:22:00
2 Amy Pieters (Ned) Wiggle – High5 0:00:00
3 Nicole Hanselmann (SUI) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:02
4 Rachel Neylan (Aus) Orica – AIS 0:00:04
5 Tatiana Guderzo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:05
6 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:23
7 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:23
8 Ellen Van Dijk (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:23
9 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – AIS 0:00:23
10 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:00:23
11 Emilia Fahlin (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:00:23
12 Emma Johansson (Swe) Wiggle – High5 0:00:23
13 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:00:26
14 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:26
15 Olga Zabelinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:26
16 Dani King (GBr) Wiggle – High5 0:00:26
17 Liane Lippert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:26
18 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:26
19 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:26
20 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:26
21 Vita Heine (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:26
22 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:30
23 Romy Kasper (GER) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:31
24 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:33
25 Katrine Aalerud (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:33
26 Irene Bitto (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:33
27 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:33
28 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:33
29 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:33
30 Laura Massey (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:33
31 Joëlle Numainville (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:33
32 Ida Erngren (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:00:33
33 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:33
34 Natalia Boyarskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:33
35 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:33
36 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:02
37 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:02
38 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:02
39 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:01:35
40 Natalie Grinczer (GBr) 0:11:35
41 Omer Shapiro (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:11:35
42 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:11:35
43 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:11:35
44 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:11:35
45 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:11:35
46 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:11:35
47 Beate Zanner (GER) 0:16:35
48 Lydia Boylan (Irl) 0:16:35
49 Vera Adrian (Nam) 0:16:35
50 Sara Penton (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:16:35
51 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:16:35
52 Diana Peñuela (Col) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:16:35
53 Stefanie Paul (GER) 0:16:35
54 Astrid Gassner (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:16:35
55 Elena Valentini (Ita) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:16:35
56 Elise Maes (Lux) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:16:35
57 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:16:35
58 Alexandra Nessmar (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:16:35
59 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:16:35
60 Bianca Bernhard (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:16:35
61 Elena Büchler (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:16:35
62 Amber Pierce (USA) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:16:35
63 Hilla Yizhaq (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:16:35
64 Simona Frapporti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:16:35
65 Shani Bloch (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:16:35
66 Ksenia Tsymbaljuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:16:35
67 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:16:35
68 Beatrice Bartelloni (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:16:35
69 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:16:35
70 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana 0:16:35
71 Anna Potokina (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:16:35
72 Dorothee Lorch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:16:35
73 Annasley Park (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:16:35
74 Christina Perchtold (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:16:35
75 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:16:35
76 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:16:35
77 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:16:35
78 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:16:35
79 Emma Pooley (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:16:35
DNF Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5
DNF Loren Rowney (Aus) Orica – AIS
DNF Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS
DNF Tayler Wiles (USA) Orica – AIS
DNF Joanne Kiesanowski (NZl) Team TIBCO – Silicon Valley Bank
DNF Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank
DNF Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
DNF Sophie Lacher (GER) Nationalmannschaft Deutschland
DNF Elena Kuchinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland
DNF Oxana Kozonchuk (Rus) Nationalmannschaft Russland
DNF Christina Koep (GER)
DNF Caroline Schiff (GER)
DNF Benita Wesselhoeft (GER)
DNS Lauren Hall (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank
DNS Francesca Pattaro (Ita) Nationalmannschaft Italien
DNS Ingrid Lorvik (Nor) Nationalmannschaft Norwegen

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 17:41:04
2 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:02:58
3 Ellen Van Dijk (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:03:12
4 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – AIS 0:03:21
5 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:03:39
6 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:03:45
7 Olga Zabelinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:04:05
8 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:04:27
9 Emma Johansson (Swe) Wiggle – High5 0:04:46
10 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:05:27
11 Tatiana Guderzo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:05:30
12 Emilia Fahlin (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:05:45
13 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:05:57
14 Joëlle Numainville (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:05:58
15 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:06:24
16 Vita Heine (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:06:47
17 Natalia Boyarskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:07:27
18 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:09:43
19 Amy Pieters (Ned) Wiggle – High5 0:09:58
20 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:10:10
21 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:10:11
22 Liane Lippert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:11:08
23 Romy Kasper (GER) Boels – Dolmans Cycling Team 0:11:24
24 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:11:45
25 Rachel Neylan (Aus) Orica – AIS 0:12:08
26 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:12:19
27 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:12:23
28 Irene Bitto (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:12:41
29 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:12:49
30 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:12:49
31 Dani King (GBr) Wiggle – High5 0:13:01
32 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:13:09
33 Laura Massey (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:13:12
34 Katrine Aalerud (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:15:45
35 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:17:26
36 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:24:28
37 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:25:22
38 Ida Erngren (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:26:51
39 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:27:29
40 Omer Shapiro (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:29:10
41 Natalie Grinczer (GBr) 0:29:19
42 Elise Maes (Lux) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:29:22
43 Christina Perchtold (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:29:26
44 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:30:33
45 Shani Bloch (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:34:26
46 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:38:42
47 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:38:48
48 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:39:28
49 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:42:01
50 Nicole Hanselmann (SUI) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:42:14
51 Anna Potokina (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:43:07
52 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:43:18
53 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:44:59
54 Beate Zanner (GER) 0:45:48
55 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:46:52
56 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:47:27
57 Alexandra Nessmar (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:49:17
58 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:56:24
59 Beatrice Bartelloni (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:56:39
60 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 1:00:47
61 Simona Frapporti (Ita) Nationalmannschaft Italien 1:02:45
62 Emma Pooley (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 1:03:10
63 Vera Adrian (Nam) 1:05:17
64 Diana Peñuela (Col) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 1:05:41
65 Lydia Boylan (Irl) 1:05:46
66 Sara Penton (Swe) Nationalmannschaft Schweden 1:11:46
67 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana 1:15:50
68 Annasley Park (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 1:22:40
69 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 1:24:18
70 Dorothee Lorch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 1:31:44
71 Ksenia Tsymbaljuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 1:32:15
72 Bianca Bernhard (GER) Nationalmannschaft Deutschland 1:34:29
73 Elena Valentini (Ita) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 1:35:34
74 Amber Pierce (USA) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 1:39:38
75 Stefanie Paul (GER) 1:40:23
76 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 1:44:52
77 Astrid Gassner (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 1:45:20
78 Elena Büchler (GER) Nationalmannschaft Deutschland 1:46:34
79 Hilla Yizhaq (Isr) Nationalmannschaft Israel 2:08:06