Fot. Team Sky

Brytyjczyk z drużyny Sky potwierdził, że jest najmocniejszym kolarzem w całej stawce. Chris Froome wygrał drugi etap w wyścigu i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. 

Na dzisiejszym etapie  do zdobycia była trzecia i zarazem ostatnia nagroda specjalna w tegorocznej edycji Wielkiej Pętli. Kolarz, który najszybciej wjechał na Cote de Domancy otrzymał Prix Bernard Hinault i pięć tysięcy euro. Tę nagrodę ustanowiono na pamiątkę zdobycia przez “Borsuka” mistrzostwa świata w 1980 roku. Wówczas podjazd ten był częścią trasy uznawanej za jedną z najtrudniejszych w historii światowego czempionatu.

Bardzo dobry czas ustanowił Tom Dumoulin (31’04”), który uległ tylko liderowi wyścigu. W czołówce “generalki” nie nastąpiły znaczące zmiany.

Żaden z Polaków nie zajął czołowej lokaty na tym etapie. Już tradycyjnie, najwyżej sklasyfikowany został Maciej Bodnar – 67., który był szybszy między innymi od Tony Martina. Rafał Majka i Bartosz Huzarski zajęli dalsze lokaty.

Wyniki osiemnastego etapu:

1 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:30:43
2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 0:00:21
3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:33
4 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:42
6 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:01:02
7 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team 0:01:03
8 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:01:05
9 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:01:08
10 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:01:10
11 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling 0:01:15
12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:01:18
13 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team 0:01:20
14 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 0:01:22
15 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:01:23
16 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
17 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:01:25
18 Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick-Step 0:01:28
19 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:01:38
20 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:01:44
21 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:01:46
22 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:01:54
23 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:02:09
24 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:02:12
25 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:02:13
26 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18 0:02:15
27 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 0:02:18
28 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step 0:02:20
29 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 0:02:21
30 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team 0:02:22
31 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:23
32 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:24
33 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 0:02:25
34 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:02:27
35 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky 0:02:28
36 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
37 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange 0:02:29
38 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 0:02:35
39 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:02:37
40 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 0:02:38
41 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 0:02:40
42 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18 0:02:43
43 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:02:44
44 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
45 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:02:48
46 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin 0:02:49
47 Sergio Henao (Col) Team Sky 0:02:50
48 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:02:54
49 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 0:02:56
50 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept
51 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 0:02:59
52 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:02
53 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:03:03
54 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac
55 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:03:04
56 Wouter Poels (Ned) Team Sky 0:03:07
57 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 0:03:11
58 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:03:14
59 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:03:15
60 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
61 Jan Polanc (Slo) Lampre – Merida 0:03:16
62 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
63 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling 0:03:17
64 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:03:18
65 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange 0:03:21
66 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange
67 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team 0:03:23
68 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
69 Steve Morabito (Swi) FDJ 0:03:24
70 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:03:27
71 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:03:28
72 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
73 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange 0:03:29
74 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
75 Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step 0:03:32
76 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
77 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling 0:03:33
78 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin 0:03:34
79 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
80 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:03:35
80 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
82 Rafal Majka (Pol) Tinkoff Team 0:03:37
83 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 0:03:38
84 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
85 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange 0:03:39
86 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
87 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:03:41
88 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
89 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:03:44
90 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team 0:03:45
91 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange 0:03:46
92 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 0:03:48
93 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
94 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18 0:03:49
95 Vegard Breen (Nor) Fortuneo – Vital Concept 0:03:50
96 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 0:03:54
97 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:03:56
98 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:03:59
99 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
100 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 0:04:00
101 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:04:04
102 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:04:06
103 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:04:07
104 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:04:09
105 Alberto Losada (Spa) Team Katusha 0:04:10
106 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:04:13
107 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:04:14
108 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 0:04:18
109 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
110 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
111 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:04:19
112 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:04:21
113 Winner Anacona (Col) Movistar Team 0:04:22
114 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:04:23
115 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:04:30
116 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:31
117 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
118 Marcel Kittel (Ger) Etixx – Quick-Step
119 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac 0:04:32
120 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:04:33
121 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
122 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha 0:04:34
123 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 0:04:37
124 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:04:42
125 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step 0:04:45
126 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
127 Luke Rowe (GBr) Team Sky
128 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
129 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:04:47
130 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:04:48
131 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling 0:04:49
132 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:04:51
133 William Bonnet (Fra) FDJ 0:04:53
134 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step 0:04:54
135 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick-Step 0:04:56
136 Rui Costa (Por) Lampre – Merida 0:04:57
137 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange 0:04:58
138 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
139 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida 0:05:00
140 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
141 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:05:01
142 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team 0:05:04
143 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:05:08
144 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team 0:05:11
145 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step 0:05:13
146 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team 0:05:14
147 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
148 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo 0:05:20
149 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo – Vital Concept
150 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin 0:05:22
151 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:05:23
152 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
153 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
154 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
155 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 0:05:28
156 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 0:05:29
157 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 0:05:30
158 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
159 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 0:05:31
160 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step 0:05:35
161 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:05:36
162 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18 0:05:41
163 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 0:05:42
164 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin 0:05:44
165 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 0:05:47
166 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:05:49
167 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:05:50
168 Matteo Bono (Ita) Lampre – Merida
169 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 0:05:52
170 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 0:05:54
171 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18 0:06:04
172 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:06:16
173 Marco Haller (Aut) Team Katusha 0:06:19
174 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo – Vital Concept 0:06:39
175 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:06:44
176 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:07:03
177 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:07:22
DNS Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
DNS Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18

Klasyfikacja generalna:

1 Christopher Froome (GBr) Team Sky 77:55:53
2 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:03:52
3 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange 0:04:16
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:04:37
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:57
6 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:05:00
7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:06:08
8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:06:37
9 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:07:15
10 Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick-Step 0:07:18
11 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:08:11
12 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team 0:08:23
13 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 0:12:40
14 Sergio Henao (Col) Team Sky 0:17:30
15 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:22:24
16 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:22:51
17 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:27:54
18 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 0:30:23
19 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 0:32:37
20 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin 0:35:54
21 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18 0:38:42
22 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:38:46
23 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling 0:39:48
24 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo 0:40:47
25 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:42:08
26 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 0:42:31
27 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:45:59
28 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:51:31
29 Rafal Majka (Pol) Tinkoff Team 0:58:49
30 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 0:59:56
31 Steve Morabito (Swi) FDJ 1:02:53
32 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo 1:03:36
33 Wouter Poels (Ned) Team Sky 1:06:57
34 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:09:11
35 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:10:11
36 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 1:12:32
37 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team 1:14:10
38 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky 1:18:42
39 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 1:23:34
40 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1:26:46
41 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 1:30:00
42 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange 1:32:09
43 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 1:33:52
44 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 1:34:00
45 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 1:38:07
46 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 1:38:12
47 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 1:38:18
48 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 1:38:57
49 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step 1:40:28
50 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:42:48
51 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 1:47:30
52 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 1:47:34
53 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 1:48:00
54 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 1:48:41
55 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin 1:49:49
56 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:51:47
57 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 1:53:31
58 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team 1:53:55
59 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin 1:58:55
60 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18 2:00:01
61 Jan Polanc (Slo) Lampre – Merida 2:01:54
62 Anthony Roux (Fra) FDJ 2:04:00
63 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 2:05:55
64 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 2:06:11
65 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange 2:07:05
66 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 2:07:53
67 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 2:07:54
68 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 2:09:28
69 Alberto Losada (Spa) Team Katusha 2:11:29
70 Rui Costa (Por) Lampre – Merida 2:13:01
71 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team 2:14:00
72 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 2:14:11
73 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 2:14:45
74 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo – Vital Concept 2:16:26
75 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 2:17:25
76 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 2:18:38
77 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 2:19:08
78 Winner Anacona (Col) Movistar Team 2:19:44
79 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling 2:22:52
80 Arthur Vichot (Fra) FDJ 2:25:15
81 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 2:25:43
82 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 2:25:57
83 Jérémy Roy (Fra) FDJ 2:26:33
84 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 2:27:35
85 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling 2:27:51
86 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:29:13
87 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 2:30:26
88 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale 2:30:27
89 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18 2:30:29
90 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 2:31:07
91 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team 2:32:08
92 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team 2:34:02
93 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo – Vital Concept 2:34:14
94 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida 2:35:35
95 Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step 2:35:37
96 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 2:38:00
97 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 2:40:59
98 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 2:41:05
99 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:43:20
100 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 2:46:21
101 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 2:46:47
102 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 2:47:19
103 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida 2:49:08
104 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange 2:51:13
105 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 2:51:40
106 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 2:53:03
107 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo 2:53:31
108 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 2:53:32
109 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 2:55:48
110 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie 2:57:15
111 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18 2:57:35
112 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
113 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac 2:58:40
114 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 3:00:24
115 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 3:02:02
116 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 3:02:56
117 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 3:02:57
118 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo 3:03:02
119 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:03:17
120 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange 3:04:10
121 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 3:04:12
122 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal 3:05:02
123 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 3:05:25
124 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step 3:05:44
125 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 3:07:40
126 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange 3:07:56
127 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac 3:08:32
128 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 3:08:57
129 William Bonnet (Fra) FDJ 3:09:26
130 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange 3:09:27
131 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange 3:09:51
132 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha 3:11:09
133 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 3:11:16
134 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:12:51
135 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 3:13:01
136 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 3:13:50
137 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:15:36
138 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 3:15:55
139 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo 3:16:11
140 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:16:13
141 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step 3:16:15
142 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling 3:16:20
143 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin 3:20:33
144 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 3:20:40
145 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick-Step 3:21:23
146 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team 3:21:37
147 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept 3:22:19
148 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin 3:23:26
149 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step 3:23:43
150 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 3:23:46
151 Matteo Bono (Ita) Lampre – Merida 3:25:26
152 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step 3:26:11
153 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin 3:27:03
154 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18 3:27:25
155 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal 3:28:40
156 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team 3:28:56
157 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
158 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:29:05
159 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team 3:29:18
160 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 3:29:52
161 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 3:30:23
162 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac 3:31:35
163 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo 3:31:37
164 Luke Rowe (GBr) Team Sky 3:32:55
165 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 3:34:03
166 Marcel Kittel (Ger) Etixx – Quick-Step 3:34:24
167 Marco Haller (Aut) Team Katusha 3:35:29
168 Vegard Breen (Nor) Fortuneo – Vital Concept 3:36:16
169 Ian Stannard (GBr) Team Sky 3:36:40
170 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 3:37:54
171 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 3:38:55
172 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 3:39:36
173 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo – Vital Concept 3:45:21
174 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 3:50:09
175 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 3:54:31
176 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 4:00:36
177 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18