Ellen van Dijk (Boels – Dolmans) była najszybsza na trasie jazdy indywidualnej na czas Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen i została nową liderką wyścigu.

Dzisiaj na panie ścigające się o prymat w wyścigu w Turyngii czekała jazda indywidualna na czas wokół Zeulenrodaer Meer. Do pokonania było 19 kilometrów po dość wymagającej trasie.

internationale-thuringen-rundfahrt-der-frauen-2016-stage-4Najszybciej dystans pokonała Ellen van Dijk (Boels – Dolmans), która została także nową liderką wyścigu. Druga była Annemiek van Vleuten (Orica – AIS), a trzecia Ashleigh Moolman (Cervélo-Bigla Pro Cycling).

18. miejsce zajęła Katarzyna Pawłowska (Boels – Dolmans), a Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). W generalce Polki zajmują odpowiednio 12 i 26 miejsce.

Wyniki czwartego etapu:

1 Ellen Van Dijk (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:24:34
2 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – AIS 0:00:25
3 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:35
4 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:43
5 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:01:05
6 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:06
7 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:10
8 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:17
9 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:26
10 Olga Zabelinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:27
11 Brianna Walle (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:33
12 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:01:34
13 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:01:37
14 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:40
15 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:40
16 Tayler Wiles (USA) Orica – AIS 0:01:41
17 Emma Johansson (Swe) Wiggle – High5 0:01:44
18 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:45
19 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:01:46
20 Joëlle Numainville (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:01:52
21 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:01:55
22 Hayley Simmonds (GBr) 0:01:57
23 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:02:06
24 Amy Pieters (Ned) Wiggle – High5 0:02:10
25 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:02:13
26 Natalia Boyarskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:02:13
27 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:02:16
28 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:02:17
29 Emma Pooley (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:02:21
30 Tatiana Guderzo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:02:25
31 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:02:28
32 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:02:29
33 Emilia Fahlin (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:02:30
34 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:02:31
35 Liane Lippert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:02:35
36 Vita Heine (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:02:37
37 Ksenia Tsymbaljuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:02:42
38 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:02:44
39 Eva Lechner (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:02:49
40 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:02:55
41 Romy Kasper (GER) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:58
42 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:03:00
43 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:03:02
44 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:03:03
45 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:03:08
46 Irene Bitto (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:03:08
47 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:09
48 Simona Frapporti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:03:10
49 Beate Zanner (GER) 0:03:12
50 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:03:17
51 Beatrice Bartelloni (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:03:19
52 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:03:21
53 Omer Shapiro (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:03:23
54 Nicole Hanselmann (SUI) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:03:23
55 Laura Massey (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:03:25
56 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:03:25
57 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:03:31
58 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:03:31
59 Natalie Grinczer (GBr) 0:03:32
60 Elise Maes (Lux) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:03:33
61 Francesca Pattaro (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:03:34
62 Dani King (GBr) Wiggle – High5 0:03:35
63 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:03:39
64 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:03:39
65 Rachel Neylan (Aus) Orica – AIS 0:03:39
66 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:03:44
67 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 0:03:45
68 Joanne Kiesanowski (NZl) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:49
69 Loren Rowney (Aus) Orica – AIS 0:03:50
70 Christina Perchtold (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:03:51
71 Katrine Aalerud (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:03:56
72 Ida Erngren (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:04:04
73 Amber Pierce (USA) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:04:05
74 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:04:06
75 Christina Koep (GER) 0:04:09
76 Caroline Schiff (GER) 0:04:16
77 Vera Adrian (Nam) 0:04:23
78 Anna Potokina (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:04:33
79 Shani Bloch (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:04:34
80 Dorothee Lorch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:04:34
81 Alexandra Nessmar (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:04:35
82 Stefanie Paul (GER) 0:04:36
83 Annasley Park (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:04:39
84 Bianca Bernhard (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:04:39
85 Theres Klein (GER) 0:04:43
86 Benita Wesselhoeft (GER) 0:04:45
87 Rotem Gafinovitz (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:04:51
88 Lydia Boylan (Irl) 0:04:52
89 Diana Peñuela (Col) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:05:04
90 Jo Tindley (GBr) 0:05:07
91 Sophie Lacher (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:05:11
92 Sara Penton (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:05:12
93 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:05:15
94 Ingrid Lorvik (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:05:24
95 Elena Büchler (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:05:33
96 Elena Kuchinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:05:35
97 Elena Valentini (Ita) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:05:42
98 Astrid Gassner (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:05:43
99 Sara Olsson (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:05:52
100 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:05:52
101 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana 0:06:09
102 Keira McVitty (GBr) 0:06:21
103 Lauren Hall (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:06:33
104 Oxana Kozonchuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:06:46
105 Anna Badegruber (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:06:58
106 Avital Gez (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:07:27
107 Hilla Yizhaq (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:08:35
DNS Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing
DNS Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing
DNS Sara Mustonen (Swe) Nationalmannschaft Schweden

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Ellen Van Dijk (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 7:51:20
2 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – AIS 0:00:08
3 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:22
4 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:31
5 Olga Zabelinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:38
6 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:49
7 Emma Johansson (Swe) Wiggle – High5 0:01:16
8 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:01:24
9 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:01:35
10 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:51
11 Brianna Walle (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:56
12 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:01
13 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:02:03
14 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:02:05
15 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:02:07
16 Emilia Fahlin (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:02:10
17 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:02:10
18 Tatiana Guderzo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:02:15
19 Joëlle Numainville (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:02:18
20 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:02:21
21 Tayler Wiles (USA) Orica – AIS 0:02:29
22 Amy Pieters (Ned) Wiggle – High5 0:02:30
23 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:02:36
24 Hayley Simmonds (GBr) 0:02:36
25 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:02:37
26 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:02:37
27 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:02:57
28 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:03:01
29 Natalia Boyarskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:03:01
30 Liane Lippert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:03:05
31 Vita Heine (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:03:05
32 Eva Lechner (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:03:19
33 Romy Kasper (GER) Boels – Dolmans Cycling Team 0:03:21
34 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:03:24
35 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:03:25
36 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:03:27
37 Irene Bitto (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:03:35
38 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:03:43
39 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:03:47
40 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:03:51
41 Dani King (GBr) Wiggle – High5 0:04:02
42 Omer Shapiro (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:04:02
43 Laura Massey (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:04:06
44 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:09
45 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:04:09
46 Natalie Grinczer (GBr) 0:04:11
47 Elise Maes (Lux) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:04:14
48 Christina Perchtold (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:04:18
49 Joanne Kiesanowski (NZl) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:04:19
50 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:04:20
51 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:04:29
52 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:04:30
53 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:31
54 Rachel Neylan (Aus) Orica – AIS 0:04:32
55 Simona Frapporti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:04:34
56 Beate Zanner (GER) 0:04:35
57 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 0:04:40
58 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:04:44
59 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:04:56
60 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:05:00
61 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:05:01
62 Shani Bloch (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:05:15
63 Rotem Gafinovitz (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:05:21
64 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:05:50
65 Ida Erngren (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:05:54
66 Caroline Schiff (GER) 0:05:58
67 Beatrice Bartelloni (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:06:09
68 Anna Potokina (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:06:15
69 Loren Rowney (Aus) Orica – AIS 0:06:22
70 Katrine Aalerud (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:06:39
71 Vera Adrian (Nam) 0:07:06
72 Alexandra Nessmar (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:07:25
73 Diana Peñuela (Col) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:07:30
74 Lydia Boylan (Irl) 0:07:35
75 Francesca Pattaro (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:07:45
76 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:09:18
77 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:09:53
78 Elena Kuchinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:10:59
79 Sara Penton (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:13:35
80 Lauren Hall (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:13:59
81 Theres Klein (GER) 0:23:55
82 Annasley Park (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:24:29
83 Nicole Hanselmann (SUI) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:24:36
84 Emma Pooley (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:25:29
85 Ksenia Tsymbaljuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:25:57
86 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:26:07
87 Sara Olsson (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:27:08
88 Bianca Bernhard (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:27:41
89 Sophie Lacher (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:28:15
90 Elena Valentini (Ita) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:28:46
91 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana 0:29:13
92 Oxana Kozonchuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:31:09
93 Stefanie Paul (GER) 0:31:33
94 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:33:10
95 Benita Wesselhoeft (GER) 0:33:27
96 Christina Koep (GER) 0:36:58
97 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:38:04
98 Ingrid Lorvik (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:38:20
99 Astrid Gassner (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:38:32
100 Dorothee Lorch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:38:54
101 Elena Büchler (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:39:46
102 Amber Pierce (USA) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:41:27
103 Jo Tindley (GBr) 0:53:49
104 Keira McVitty (GBr) 0:58:12
105 Hilla Yizhaq (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:59:16
106 Anna Badegruber (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 1:21:26
107 Avital Gez (Isr) Nationalmannschaft Israel 1:25:02