Marek Bala / naszosie.pl

Belg zapewnił sobie wygraną na etapie do Zakopanego i w czasówce utrzymał prowadzenie. W Krakowie zwyciężył z kolei Alex Dowsett (Movistar).

Etap padł łupem Alexa Dowsetta (Movistar). Mistrz Wielkiej Brytanii jako jedyny uzyskał czas poniżej 29 minut – 28:59. Drugi był Jonathan Castroviejo (Movistar) 29:21, a trzeci Primoz Roglić (LottoNL-Jumbo) 29:38. Najlepszy z Polaków, Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice) był 19. i uzyskał 30:40.

Etap jazdy indywidualnej na czas nie mógł za bardzo zmienić sytuacji w klasyfikacji generalnej – Tim Wellens (Lotto-Soudal) miał ponad 4 minuty przewagi i spokojnie utrzymał przewagę. Na drugiej lokacie wyścig ukończył Fabio Felline (Trek-Segafredo), a na trzeciej Alberto Bettiol (Cannondale-Drapac). Obaj Włosi awansowali na podium dzięki znakomitej jeździe na czas.

W klasyfikacji górskiej i na najaktywniejszego kolarza również równych nie miał Tim Wellens. Najlepszym sprinterem został Alberto Bettiol (Cannondale-Drapac) a najwyżej sklasyfikowanym Polakiem Paweł Cieślik (VERVA Activejet).

Wyniki etapu:

Nr Zawodnik Nr start. Team Czas Kary Międzyczas
1 DOWSETT Alex 13 MOV 28′ 59”
2 CASTROVIEJO Jonathan 12 MOV + 00′ 22”
3 ROGLIC Primoz 136 TLJ + 00′ 39”
4 HERMANS Ben 94 BMC + 00′ 41”
5 CAMPENAERTS Victor 133 TLJ + 00′ 48”
6 FELLINE Fabio 66 TFS + 00′ 49”
7 TUFT Svein 105 OGE + 01′ 11”
8 BETTIOL Alberto 46 CPT + 01′ 13”
9 BENNATI Daniele 3 TNK + 01′ 19”
10 DE LA PARTE Victor 197 CCC + 01′ 21” 14′ 56”
11 OVECHKIN Artem 238 GAZ + 01′ 25” 14′ 51”
12 HOULE Hugo 154 ALM + 01′ 30” 14′ 53”
13 WELLENS Tim 148 LTS + 01′ 31” 14′ 54”
14 FERNANDEZ Ruben 14 MOV + 01′ 32”
15 CATALDO Dario 33 AST + 01′ 35”
16 VERVAEKE Louis 147 LTS + 01′ 37” 15′ 07”
17 VISCONTI Giovanni 18 MOV + 01′ 38” 14′ 48”
18 WARBASSE Lawrence 168 IAM + 01′ 40” 14′ 57”
19 MARYCZ Jarosław 193 CCC + 01′ 41” 15′ 03”
20 ULISSI Diego 81 LAM + 01′ 42”
21 BRUTT Pavel 1 TNK + 01′ 47”
22 HAIG Jack 103 OGE + 01′ 48”
23 GROSSCHARTNER Felix 196 CCC + 01′ 50” 14′ 48”
24 PATERSKI Maciej 191 CCC + 01′ 53” 14′ 52”
25 CHERNETSKI Sergei 121 KAT + 01′ 54”
26 MONFORT Maxime 145 LTS + 01′ 54” 14′ 55”
27 ROCHE Nicolas 77 SKY + 01′ 55”
28 YATES Simon 101 OGE + 01′ 55”
29 VERMUELEN Alexey 137 TLJ + 01′ 58” 15′ 16”
30 GILBERT Philippe 92 BMC + 01′ 58”
31 KENNAUGH Peter 73 SKY + 01′ 59”
32 DE MARCHI Alessandro 91 BMC + 02′ 00”
33 DE PLUS Laurens 21 EQS + 02′ 02”
34 BENOOT Tiesj 141 LTS + 02′ 03” 14′ 55”
35 SAMOILAU Branislau 198 CCC + 02′ 04” 15′ 03”
36 STACHOWIAK Adam 185 VAT + 02′ 04” 15′ 06”
37 ZEITS Andrey 38 AST + 02′ 10” 15′ 03”
38 FRAILE MATARRANZ Omar 52 DDD + 02′ 12”
39 MAESTRI Mirco 244 BAR + 02′ 12” 15′ 00”
40 TAARAMAE Rein 127 KAT + 02′ 13” 15′ 10”
41 HOFLAND Moreno 134 TLJ + 02′ 13”
42 MANZIN Lorenzo 176 FDJ + 02′ 13” 15′ 20”
43 FIRSANOV Sergey 234 GAZ + 02′ 17” 15′ 18”
44 MOREIRA PAULINHO Sergio miguel 5 TNK + 02′ 17”
45 KOCH Jonas 187 VAT + 02′ 18” 15′ 17”
46 DE KORT Koen 113 TGA + 02′ 18”
47 KWIATKOWSKI Michał 75 SKY + 02′ 20”
48 VAN POPPEL Boy 68 TFS + 02′ 22” 15′ 30”
49 SMITH Dion 227 ONE + 02′ 24” 15′ 26”
50 DENZ Nico 153 ALM + 02′ 28” 15′ 28”
51 DE CLERCQ Bart 143 LTS + 02′ 29” 15′ 09”
52 FORMOLO Davide 44 CPT + 02′ 32”
53 GOŁAŚ Michał 71 SKY + 02′ 32”
54 HANSEN Jesper 2 TNK + 02′ 33”
55 LAGUTIN Sergey 123 KAT + 02′ 40”
56 REZA Kevin 178 FDJ + 02′ 40” 15′ 56”
57 MAMYKIN Matvey 124 KAT + 02′ 40”
58 STYBAR Zdenek 26 EQS + 02′ 41”
59 MINARD Sebastien 156 ALM + 02′ 41” 15′ 33”
60 ELISSONDE Kenny 171 FDJ + 02′ 43” 15′ 38”
61 SKUJINS Toms 45 CPT + 02′ 43”
62 CIEŚLIK Paweł 183 VAT + 02′ 43”
63 PALUTA Michał 195 CCC + 02′ 44” 15′ 19”
64 DE BACKER Bert 112 TGA + 02′ 50”
65 GERTS Floris 93 BMC + 02′ 50”
66 PUCCIO Salvatore 76 SKY + 03′ 02”
67 BATTAGLIN Enrico 131 TLJ + 03′ 06”
68 VILLELLA Davide 47 CPT + 03′ 07” 15′ 22”
69 VAN WINDEN Dennis 138 TLJ + 03′ 08” 15′ 42”
70 SIMION Paolo 247 BAR + 03′ 09” 15′ 45”
71 WAEYTENS Zico 117 TGA + 03′ 12” 15′ 43”
72 SUTHERLAND Rory 16 MOV + 03′ 13”
73 NIKOLAEV Sergey 233 GAZ + 03′ 17” 15′ 39”
74 OWSIAN Łukasz 192 CCC + 03′ 21” 15′ 44”
75 CLARKE Simon 43 CPT + 03′ 26”
76 JANSE VAN RENSBURG Jacques 53 DDD + 03′ 31”
77 FROHLINGER Johannes 114 TGA + 03′ 35”
78 BIDARD Francois 152 ALM + 03′ 37” 15′ 46”
79 MORI Manuele 84 LAM + 03′ 44”
80 ARMEE Sander 144 LTS + 03′ 47” 15′ 49”
81 BOEV Igor 235 GAZ + 03′ 49” 16′ 08”
82 BERARD Julien 151 ALM + 04′ 00” 16′ 05”
83 AREGGER Marcel 161 IAM + 04′ 01” 16′ 09”
84 PLANET Charles 213 TNN + 04′ 05” 16′ 03”
85 MEGIAS LEAL Javier 211 TNN + 04′ 05” 16′ 13”
86 HNIK Karel 188 VAT + 04′ 09” 16′ 16”
87 PETILLI Simone 87 LAM + 04′ 15” 16′ 15”
88 FRANCZAK Paweł 181 VAT + 04′ 18” 16′ 06”
89 SOLOMENNIKOV Andrei 237 GAZ + 04′ 22” 16′ 20”
90 ZIELIуSKI Kamil 208 POL + 04′ 25” 16′ 16”
91 CARDOSO Andre 42 CPT + 04′ 28”
92 QUINTANA Dayer 15 MOV + 04′ 53”
93 DETKO Dariusz 202 POL + 04′ 58”
94 URAN Rigoberto 41 CPT + 05′ 07”
95 JIM Songezo 54 DDD + 06′ 24”
96 BEPPU Fumiyuki 62 TFS + 07′ 35”
97 BARKER Yanto 221 ONE + 09′ 23” 21′ 05”
BOUWMAN Koen 132 TLJ DNS

Klasyfikacja generalna:

Zawodnik Nr start. Team Czas Strata
1 WELLENS Tim 148 LTS 23h 47′ 23”
2 FELLINE Fabio 66 TFS 23h 51′ 45” + 04′ 22”
3 BETTIOL Alberto 46 CPT 23h 52′ 17” + 04′ 54”
4 FORMOLO Davide 44 CPT 23h 52′ 29” + 05′ 06”
5 BENOOT Tiesj 141 LTS 23h 52′ 45” + 05′ 22”
6 FERNANDEZ Ruben 14 MOV 23h 53′ 08” + 05′ 45”
7 WARBASSE Lawrence 168 IAM 23h 53′ 10” + 05′ 47”
8 ZEITS Andrey 38 AST 23h 53′ 31” + 06′ 08”
9 CATALDO Dario 33 AST 23h 53′ 43” + 06′ 20”
10 VILLELLA Davide 47 CPT 23h 55′ 24” + 08′ 01”
11 DE CLERCQ Bart 143 LTS 23h 55′ 39” + 08′ 16”
12 HANSEN Jesper 2 TNK 23h 55′ 39” + 08′ 16”
13 MAESTRI Mirco 244 BAR 23h 56′ 36” + 09′ 13”
14 MAMYKIN Matvey 124 KAT 23h 56′ 51” + 09′ 28”
15 HERMANS Ben 94 BMC 23h 57′ 02” + 09′ 39”
16 GILBERT Philippe 92 BMC 23h 57′ 33” + 10′ 10”
17 CASTROVIEJO Jonathan 12 MOV 23h 58′ 21” + 10′ 58”
18 MONFORT Maxime 145 LTS 23h 59′ 48” + 12′ 25”
19 CIEŚLIK Paweł 183 VAT 24h 00′ 42” + 13′ 19”
20 YATES Simon 101 OGE 24h 00′ 47” + 13′ 24”
21 VISCONTI Giovanni 18 MOV 24h 01′ 45” + 14′ 22”
22 ROGLIC Primoz 136 TLJ 24h 02′ 22” + 14′ 59”
23 CHERNETSKI Sergei 121 KAT 24h 02′ 41” + 15′ 18”
24 GROSSCHARTNER Felix 196 CCC 24h 03′ 37” + 16′ 14”
25 CLARKE Simon 43 CPT 24h 05′ 04” + 17′ 41”
26 ROCHE Nicolas 77 SKY 24h 05′ 05” + 17′ 42”
27 ULISSI Diego 81 LAM 24h 05′ 44” + 18′ 21”
28 DENZ Nico 153 ALM 24h 10′ 18” + 22′ 55”
29 CAMPENAERTS Victor 133 TLJ 24h 10′ 22” + 22′ 59”
30 PATERSKI Maciej 191 CCC 24h 11′ 27” + 24′ 04”
31 DE LA PARTE Victor 197 CCC 24h 14′ 08” + 26′ 45”
32 HOULE Hugo 154 ALM 24h 14′ 17” + 26′ 54”
33 QUINTANA Dayer 15 MOV 24h 14′ 27” + 27′ 04”
34 KWIATKOWSKI Michał 75 SKY 24h 14′ 51” + 27′ 28”
35 SMITH Dion 227 ONE 24h 15′ 11” + 27′ 48”
36 STYBAR Zdenek 26 EQS 24h 15′ 19” + 27′ 56”
37 LAGUTIN Sergey 123 KAT 24h 15′ 27” + 28′ 04”
38 GERTS Floris 93 BMC 24h 15′ 28” + 28′ 05”
39 PUCCIO Salvatore 76 SKY 24h 15′ 49” + 28′ 26”
40 MORI Manuele 84 LAM 24h 16′ 31” + 29′ 08”
41 MEGIAS LEAL Javier 211 TNN 24h 16′ 52” + 29′ 29”
42 GOŁAŚ Michał 71 SKY 24h 17′ 01” + 29′ 38”
43 URAN Rigoberto 41 CPT 24h 17′ 54” + 30′ 31”
44 PETILLI Simone 87 LAM 24h 18′ 23” + 31′ 00”
45 DE MARCHI Alessandro 91 BMC 24h 20′ 28” + 33′ 05”
46 OVECHKIN Artem 238 GAZ 24h 22′ 24” + 35′ 01”
47 FROHLINGER Johannes 114 TGA 24h 27′ 09” + 39′ 46”
48 BRUTT Pavel 1 TNK 24h 34′ 43” + 47′ 20”
49 HAIG Jack 103 OGE 24h 34′ 44” + 47′ 21”
50 DE PLUS Laurens 21 EQS 24h 34′ 49” + 47′ 26”
51 KENNAUGH Peter 73 SKY 24h 34′ 55” + 47′ 32”
52 MANZIN Lorenzo 176 FDJ 24h 35′ 00” + 47′ 37”
53 BENNATI Daniele 3 TNK 24h 35′ 01” + 47′ 38”
54 TAARAMAE Rein 127 KAT 24h 35′ 09” + 47′ 46”
55 FIRSANOV Sergey 234 GAZ 24h 35′ 13” + 47′ 50”
56 DE KORT Koen 113 TGA 24h 35′ 14” + 47′ 51”
57 MINARD Sebastien 156 ALM 24h 35′ 37” + 48′ 14”
58 ELISSONDE Kenny 171 FDJ 24h 35′ 39” + 48′ 16”
59 MOREIRA PAULINHO Sergio miguel 5 TNK 24h 36′ 14” + 48′ 51”
60 JANSE VAN RENSBURG Jacques 53 DDD 24h 36′ 27” + 49′ 04”
61 BIDARD Francois 152 ALM 24h 36′ 33” + 49′ 10”
62 BATTAGLIN Enrico 131 TLJ 24h 37′ 03” + 49′ 40”
63 HNIK Karel 188 VAT 24h 37′ 05” + 49′ 42”
64 ZIELIуSKI Kamil 208 POL 24h 37′ 12” + 49′ 49”
65 CARDOSO Andre 42 CPT 24h 37′ 24” + 50′ 01”
66 MARYCZ Jarosław 193 CCC 24h 37′ 37” + 50′ 14”
67 VERVAEKE Louis 147 LTS 24h 37′ 39” + 50′ 16”
68 DETKO Dariusz 202 POL 24h 37′ 49” + 50′ 26”
69 OWSIAN Łukasz 192 CCC 24h 37′ 53” + 50′ 30”
70 BERARD Julien 151 ALM 24h 37′ 57” + 50′ 34”
71 SUTHERLAND Rory 16 MOV 24h 38′ 46” + 51′ 23”
72 SOLOMENNIKOV Andrei 237 GAZ 24h 39′ 09” + 51′ 46”
73 REZA Kevin 178 FDJ 24h 40′ 39” + 53′ 16”
74 SKUJINS Toms 45 CPT 24h 41′ 25” + 54′ 02”
75 FRAILE MATARRANZ Omar 52 DDD 24h 41′ 34” + 54′ 11”
76 VAN POPPEL Boy 68 TFS 24h 45′ 20” + 57′ 57”
77 NIKOLAEV Sergey 233 GAZ 24h 45′ 26” + 58′ 03”
78 TUFT Svein 105 OGE 24h 45′ 28” + 58′ 05”
79 BOEV Igor 235 GAZ 24h 46′ 09” + 58′ 46”
80 ARMEE Sander 144 LTS 24h 46′ 33” + 59′ 10”
81 WAEYTENS Zico 117 TGA 24h 46′ 38” + 59′ 15”
82 HOFLAND Moreno 134 TLJ 24h 47′ 46” + 01h 00′ 23”
83 PALUTA Michał 195 CCC 24h 48′ 32” + 01h 01′ 09”
84 STACHOWIAK Adam 185 VAT 24h 49′ 29” + 01h 02′ 06”
85 KOCH Jonas 187 VAT 24h 49′ 34” + 01h 02′ 11”
86 SAMOILAU Branislau 198 CCC 24h 50′ 19” + 01h 02′ 56”
87 BEPPU Fumiyuki 62 TFS 24h 53′ 23” + 01h 06′ 00”
88 DOWSETT Alex 13 MOV 24h 54′ 19” + 01h 06′ 56”
89 VAN WINDEN Dennis 138 TLJ 24h 54′ 49” + 01h 07′ 26”
90 VERMUELEN Alexey 137 TLJ 24h 55′ 41” + 01h 08′ 18”
91 DE BACKER Bert 112 TGA 24h 58′ 08” + 01h 10′ 45”
92 AREGGER Marcel 161 IAM 24h 59′ 21” + 01h 11′ 58”
93 FRANCZAK Paweł 181 VAT 25h 02′ 38” + 01h 15′ 15”
94 JIM Songezo 54 DDD 25h 03′ 03” + 01h 15′ 40”
95 BARKER Yanto 221 ONE 25h 03′ 06” + 01h 15′ 43”
96 SIMION Paolo 247 BAR 25h 04′ 26” + 01h 17′ 03”
97 PLANET Charles 213 TNN 25h 05′ 27” + 01h 18′ 04”