Foto: Aviva Womens Tour

Marianne Vos (Rabobank – Liv) wygrała piąty etap Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen. Liderką pozostała Ellen van Dijk (Boels Dolmans).

Piąty etap wyścigu liczył 99 kilometrów, ze startem i metą w Greiz. Po drodze na panie czekały trzy górskie premie.

internationale-thuringen-rundfahrt-der-frauen-2016-stage-5Mimo wielu ataków na całym etapie o zwycięstwie zadecydował dziś finisz z większej grupki. Najszybsza okazała się Marianne Vos (Rabobank – Liv), dla której to już trzeci etapowy triumf w tej edycji wyścigu! Druga była Elena Cecchini (Canyon SRAM Racing), a trzecia  Annemiek van Vleuten (Orica – AIS).

Liderką pozostała Ellen van Dijk (Boels Dolmans).

Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) finiszowała na 18. miejscu i w generalce awansowała na 10. pozycję. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) na etapie była 20, a w klasyfikacji generalnej jest 18.

Wyniki piątego etapu:

1 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 2:38:35
2 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
3 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – AIS 0:00:00
4 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:00
5 Olga Zabelinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:00
6 Rachel Neylan (Aus) Orica – AIS 0:00:00
7 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
8 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:00
9 Romy Kasper (GER) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:06
10 Joëlle Numainville (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:06
11 Emma Johansson (Swe) Wiggle – High5 0:00:06
12 Ellen Van Dijk (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:11
13 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:11
14 Vita Heine (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:11
15 Amy Pieters (Ned) Wiggle – High5 0:00:11
16 Emilia Fahlin (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:00:11
17 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:11
18 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:11
19 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:11
20 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:00:11
21 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:11
22 Liane Lippert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:11
23 Tatiana Guderzo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:11
24 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:00:11
25 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:00:18
26 Natalia Boyarskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:42
27 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:01:07
28 Laura Massey (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:01:07
29 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:07
30 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:01:07
31 Katrine Aalerud (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:07
32 Christina Perchtold (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:01:07
33 Brianna Walle (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:07
34 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:01:07
35 Dani King (GBr) Wiggle – High5 0:01:07
36 Natalie Grinczer (GBr) 0:01:07
37 Irene Bitto (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:07
38 Elise Maes (Lux) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:01:07
39 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:01:07
40 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:07
41 Omer Shapiro (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:01:07
42 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:07
43 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:01:07
44 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 0:01:07
45 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:07
46 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:01:07
47 Joanne Kiesanowski (NZl) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:12
48 Ingrid Lorvik (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:27
49 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:01:48
50 Beate Zanner (GER) 0:04:23
51 Eva Lechner (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:05:10
52 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:05:10
53 Rotem Gafinovitz (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:05:10
54 Shani Bloch (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:05:10
55 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:05:10
56 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:05:10
57 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana 0:05:10
58 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:05:10
59 Beatrice Bartelloni (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:05:10
60 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:05:10
61 Lauren Hall (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:05:10
62 Dorothee Lorch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:07:30
63 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:08:53
64 Nicole Hanselmann (SUI) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:10:16
65 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:10:16
66 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:10:16
67 Vera Adrian (Nam) 0:12:51
68 Sara Penton (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:12:51
69 Lydia Boylan (Irl) 0:12:51
70 Alexandra Nessmar (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:12:51
71 Hayley Simmonds (GBr) 0:12:51
72 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:12:51
73 Oxana Kozonchuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:12:51
74 Caroline Schiff (GER) 0:12:51
75 Anna Potokina (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:12:51
76 Elena Kuchinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:12:51
77 Francesca Pattaro (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:12:51
78 Diana Peñuela (Col) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:12:51
79 Simona Frapporti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:12:51
80 Amber Pierce (USA) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:12:51
81 Ida Erngren (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:12:51
82 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:12:51
83 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:12:51
84 Annasley Park (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:12:51
85 Loren Rowney (Aus) Orica – AIS 0:12:51
86 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:12:51
87 Tayler Wiles (USA) Orica – AIS 0:12:51
88 Emma Pooley (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:13:14
89 Ksenia Tsymbaljuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:20:58
90 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:21:28
91 Astrid Gassner (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:21:28
92 Elena Valentini (Ita) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:21:28
93 Sara Olsson (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:21:28
94 Sophie Lacher (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:21:28
95 Bianca Bernhard (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:21:28
96 Christina Koep (GER) 0:21:28
97 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:21:28
98 Elena Büchler (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:21:28
99 Jo Tindley (GBr) 0:23:30
100 Stefanie Paul (GER) 0:23:30
101 Keira McVitty (GBr) 0:23:30
102 Benita Wesselhoeft (GER) 0:23:30
103 Hilla Yizhaq (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:23:30
DNF Anna Badegruber (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö
DNF Avital Gez (Isr) Nationalmannschaft Israel
DNF Theres Klein (GER)
DNS Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5

Klasyfikacja generalna po piątym etapie:

1 Ellen Van Dijk (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 10:29:46
2 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – AIS 0:00:13
3 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:30
4 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:31
5 Olga Zabelinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:47
6 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:58
7 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:01:27
8 Emma Johansson (Swe) Wiggle – High5 0:01:31
9 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:01:53
10 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:21
11 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:02:21
12 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:02:27
13 Emilia Fahlin (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:02:30
14 Joëlle Numainville (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:02:33
15 Tatiana Guderzo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:02:35
16 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:02:46
17 Amy Pieters (Ned) Wiggle – High5 0:02:50
18 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:02:57
19 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:03:07
20 Brianna Walle (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:12
21 Liane Lippert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:03:25
22 Vita Heine (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:03:25
23 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:03:26
24 Romy Kasper (GER) Boels – Dolmans Cycling Team 0:03:36
25 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:37
26 Natalia Boyarskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:03:51
27 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:04:07
28 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:04:17
29 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:29
30 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:04:36
31 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:04:40
32 Rachel Neylan (Aus) Orica – AIS 0:04:41
33 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:04:41
34 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:43
35 Irene Bitto (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:04:51
36 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:04:59
37 Omer Shapiro (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:05:18
38 Dani King (GBr) Wiggle – High5 0:05:18
39 Laura Massey (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:22
40 Natalie Grinczer (GBr) 0:05:27
41 Elise Maes (Lux) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:05:30
42 Christina Perchtold (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:05:34
43 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:05:36
44 Joanne Kiesanowski (NZl) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:05:40
45 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 0:05:53
46 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:06:12
47 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:06:41
48 Katrine Aalerud (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:07:55
49 Eva Lechner (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:08:38
50 Beate Zanner (GER) 0:09:07
51 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:09:10
52 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:09:45
53 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:09:50
54 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:10:20
55 Shani Bloch (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:10:34
56 Rotem Gafinovitz (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:10:40
57 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:11:09
58 Beatrice Bartelloni (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:11:28
59 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:13:22
60 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:13:31
61 Tayler Wiles (USA) Orica – AIS 0:15:29
62 Hayley Simmonds (GBr) 0:15:36
63 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:15:36
64 Simona Frapporti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:17:34
65 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:18:00
66 Ida Erngren (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:18:54
67 Caroline Schiff (GER) 0:18:58
68 Anna Potokina (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:19:15
69 Lauren Hall (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:19:18
70 Loren Rowney (Aus) Orica – AIS 0:19:22
71 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:19:43
72 Vera Adrian (Nam) 0:20:06
73 Alexandra Nessmar (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:20:25
74 Diana Peñuela (Col) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:20:30
75 Lydia Boylan (Irl) 0:20:35
76 Francesca Pattaro (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:20:45
77 Elena Kuchinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:23:59
78 Sara Penton (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:26:35
79 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:31:30
80 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana 0:34:32
81 Nicole Hanselmann (SUI) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:35:01
82 Annasley Park (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:37:29
83 Emma Pooley (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:38:52
84 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:39:07
85 Ingrid Lorvik (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:39:56
86 Oxana Kozonchuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:44:09
87 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:46:10
88 Dorothee Lorch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:46:33
89 Ksenia Tsymbaljuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:47:04
90 Sara Olsson (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:48:45
91 Bianca Bernhard (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:49:18
92 Sophie Lacher (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:49:52
93 Elena Valentini (Ita) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:50:23
94 Amber Pierce (USA) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:54:27
95 Stefanie Paul (GER) 0:55:12
96 Benita Wesselhoeft (GER) 0:57:06
97 Christina Koep (GER) 0:58:35
98 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:59:41
99 Astrid Gassner (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 1:00:09
100 Elena Büchler (GER) Nationalmannschaft Deutschland 1:01:23
101 Jo Tindley (GBr) 1:17:28
102 Keira McVitty (GBr) 1:21:51
103 Hilla Yizhaq (Isr) Nationalmannschaft Israel 1:22:55