Amanda Spratt (Orica – AIS) wygrała przedostatni etap wyścigu Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen. Nową liderką została Elena Cecchini (Canyon SRAM Racing).

Etap numer sześć kobiecego wyścigu w Turyngii niektórzy nazywali królewskim. Na panie czekało ściganie wokół Schleiz o długości 130 kilometrów. Po drodze do przebycia były trzy górskie premie.

internationale-thuringen-rundfahrt-der-frauen-2016-stage-6Po pierwszej lotnej premii z peletonu zaatakowała grupka 17. zawodniczek, wśród których były także Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) i Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). Po drugim podjeździe z grupki na atak zdecydowały się: Amanda Spratt (Orica – AIS) i  Elena Cecchini (Canyon SRAM Racing).

Dwójka fantastycznie ze sobą współpracowała i stale powiększała przewagę nad kolejnymi zawodniczkami. Australijka i Włoszka w duecie walczyły o etapowe zwycięstwo. Lepsza okazała się Spratt, a Cecchini z ogromną przewagą została nową liderką wyścigu.

Bujak była 15 (takie samo miejsce zajmuje w generalce), a Pawłowska 17 (spadła na 12. miejsce w GC).

Wyniki szóstego etapu:

1 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 3:47:31
2 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:02
3 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – AIS 0:04:39
4 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:04:39
5 Emma Johansson (Swe) Wiggle – High5 0:04:39
6 Emilia Fahlin (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:04:39
7 Ellen Van Dijk (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:04:39
8 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:04:39
9 Joëlle Numainville (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:04:39
10 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:04:39
11 Olga Zabelinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:04:39
12 Vita Heine (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:04:43
13 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:04:43
14 Tatiana Guderzo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:04:43
15 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:04:48
16 Natalia Boyarskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:04:50
17 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:04:57
18 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:09:04
19 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:09:04
20 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:09:04
21 Christina Perchtold (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:09:04
22 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:09:04
23 Laura Massey (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:09:04
24 Dani King (GBr) Wiggle – High5 0:09:04
25 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:09:04
26 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:09:04
27 Liane Lippert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:09:04
28 Amy Pieters (Ned) Wiggle – High5 0:09:04
29 Katrine Aalerud (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:09:04
30 Romy Kasper (GER) Boels – Dolmans Cycling Team 0:09:04
31 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:09:04
32 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:09:04
33 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:09:04
34 Irene Bitto (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:09:04
35 Anna Potokina (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:09:04
36 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:09:04
37 Elise Maes (Lux) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:09:04
38 Nicole Hanselmann (SUI) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:09:04
39 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:09:04
40 Shani Bloch (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:09:04
41 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:09:04
42 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 0:09:11
43 Rachel Neylan (Aus) Orica – AIS 0:09:11
44 Ida Erngren (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:09:11
45 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:09:22
46 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:09:22
47 Emma Pooley (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:09:30
48 Natalie Grinczer (GBr) 0:14:04
49 Omer Shapiro (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:14:04
50 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:14:04
51 Tayler Wiles (USA) Orica – AIS 0:14:04
52 Alexandra Nessmar (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:14:04
53 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:14:04
54 Elena Kuchinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:14:07
55 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:14:09
56 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:16:40
57 Beate Zanner (GER) 0:21:53
58 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:21:53
59 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:21:53
60 Joanne Kiesanowski (NZl) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:26:30
61 Ingrid Lorvik (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:26:30
62 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:26:30
63 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana 0:26:30
64 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:30:23
65 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:30:23
66 Vera Adrian (Nam) 0:30:23
67 Ksenia Tsymbaljuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:30:23
68 Oxana Kozonchuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:30:23
69 Benita Wesselhoeft (GER) 0:30:23
70 Elena Valentini (Ita) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:30:23
71 Caroline Schiff (GER) 0:30:23
72 Astrid Gassner (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:30:23
73 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:30:23
74 Sara Penton (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:30:23
75 Hilla Yizhaq (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:30:23
76 Christina Koep (GER) 0:30:23
77 Diana Peñuela (Col) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:30:23
78 Bianca Bernhard (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:30:23
79 Loren Rowney (Aus) Orica – AIS 0:30:23
80 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:30:23
81 Stefanie Paul (GER) 0:30:23
82 Elena Büchler (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:30:23
83 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:30:23
84 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:30:23
85 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:30:23
86 Lydia Boylan (Irl) 0:30:23
87 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:30:23
88 Francesca Pattaro (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:30:23
89 Beatrice Bartelloni (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:30:23
90 Dorothee Lorch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:30:23
91 Simona Frapporti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:30:23
92 Lauren Hall (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:30:23
93 Amber Pierce (USA) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:30:23
94 Annasley Park (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:30:23
DNF Eva Lechner (Ita) Nationalmannschaft Italien
DNF Sophie Lacher (GER) Nationalmannschaft Deutschland
DNF Sara Olsson (Swe) Nationalmannschaft Schweden
DNF Rotem Gafinovitz (Isr) Nationalmannschaft Israel
DNF Jo Tindley (GBr)
DNF Keira McVitty (GBr)
DNF Hayley Simmonds (GBr)
DNS Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team
DNS Brianna Walle (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:

1 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 14:18:34
2 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:03:05
3 Ellen Van Dijk (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:03:20
4 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – AIS 0:03:30
5 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:03:49
6 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:03:52
7 Olga Zabelinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:04:09
8 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:04:24
9 Emma Johansson (Swe) Wiggle – High5 0:04:53
10 Emilia Fahlin (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:05:52
11 Joëlle Numainville (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:05:55
12 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:06:01
13 Tatiana Guderzo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:06:01
14 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:06:07
15 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:06:28
16 Vita Heine (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:06:51
17 Natalia Boyarskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:07:24
18 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:09:40
19 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:10:08
20 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:10:14
21 Amy Pieters (Ned) Wiggle – High5 0:10:37
22 Liane Lippert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:11:12
23 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:11:13
24 Romy Kasper (GER) Boels – Dolmans Cycling Team 0:11:23
25 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:11:24
26 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:11:54
27 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:12:04
28 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:12:16
29 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:12:27
30 Rachel Neylan (Aus) Orica – AIS 0:12:35
31 Irene Bitto (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:12:38
32 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:12:46
33 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:12:46
34 Dani King (GBr) Wiggle – High5 0:13:05
35 Laura Massey (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:13:09
36 Elise Maes (Lux) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:13:17
37 Christina Perchtold (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 0:13:21
38 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:13:23
39 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 0:13:47
40 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:14:17
41 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:14:28
42 Katrine Aalerud (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:15:42
43 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:17:30
44 Omer Shapiro (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:18:05
45 Natalie Grinczer (GBr) 0:18:14
46 Shani Bloch (Isr) Nationalmannschaft Israel 0:18:21
47 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:22:37
48 Ida Erngren (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:26:48
49 Anna Potokina (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:27:02
50 Tayler Wiles (USA) Orica – AIS 0:28:16
51 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:28:54
52 Beate Zanner (GER) 0:29:43
53 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:30:47
54 Joanne Kiesanowski (NZl) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:30:53
55 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:30:56
56 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:32:13
57 Alexandra Nessmar (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:33:12
58 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:36:22
59 Elena Kuchinskaya (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:36:49
60 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:38:16
61 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:38:56
62 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:40:19
63 Beatrice Bartelloni (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:40:34
64 Nicole Hanselmann (SUI) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:42:48
65 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:44:42
66 Simona Frapporti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:46:40
67 Emma Pooley (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:47:05
68 Caroline Schiff (GER) 0:48:04
69 Lauren Hall (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:48:24
70 Loren Rowney (Aus) Orica – AIS 0:48:28
71 Vera Adrian (Nam) 0:49:12
72 Diana Peñuela (Col) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:49:36
73 Lydia Boylan (Irl) 0:49:41
74 Francesca Pattaro (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:49:51
75 Sara Penton (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:55:41
76 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana 0:59:45
77 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 1:00:36
78 Ingrid Lorvik (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 1:05:09
79 Annasley Park (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 1:06:35
80 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 1:08:13
81 Oxana Kozonchuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 1:13:15
82 Kendall Ryan (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 1:15:16
83 Dorothee Lorch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 1:15:39
84 Ksenia Tsymbaljuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 1:16:10
85 Bianca Bernhard (GER) Nationalmannschaft Deutschland 1:18:24
86 Elena Valentini (Ita) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 1:19:29
87 Amber Pierce (USA) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 1:23:33
88 Stefanie Paul (GER) 1:24:18
89 Benita Wesselhoeft (GER) 1:26:12
90 Christina Koep (GER) 1:27:41
91 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 1:28:47
92 Astrid Gassner (AUT) Vitalogic – Astrokalb Radunion Nö 1:29:15
93 Elena Büchler (GER) Nationalmannschaft Deutschland 1:30:29
94 Hilla Yizhaq (Isr) Nationalmannschaft Israel 1:52:01