Górzysta czasówka w Balea Lac padła łupem Kirila Pozdnyakova (Synergy Baku). Niki Mihaylov (CCC Sprandi) spokojnie utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Kolarze mieli do pokonania niecałe 7 kilometrów, a trasa od startu aż do mety wiodła pod górę. Najlepszy czas wykręcił Pozdnyakov – 16:20. Za jego plecami znalazła się dwójka z Androni – Alessio Taliani i Serhei Tsvetcov, którzy stracili kolejno 6 i 11 sekund.

Mihaylov ze stratą 27 sekund zajął piąte miejsce co w zupełności wystarczyło do obronienia pozycji lidera, gdyż nad drugim Francesco Gavazzim (Androni) miał blisko 4 minuty przewagi. Minimalnie gorszy czas od Bułgara zajął kolejny zawodnik “Pomarańczowych” – Branislau Samoilau.

1 Kiryll Pozdnyakov (Rus) Synergy Baku Cycling Project 0:16:21
2 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:06
3 Serghei Tvetcov (Rou) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:11
4 Mauro Finetto (Ita) Unieuro – Wilier 0:00:14
5 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:27
6 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:30
7 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:33
8 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:35
9 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) ColoQuick – Cult 0:00:40
10 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:48
11 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:50
12 Georgi Georgiev Petrov (Bul) Nationalmannschaft Bulgarien 0:00:53
13 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:01:01
14 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:01:04
15 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:10
16 Kristian Haugaard Jensen (Den) ColoQuick – Cult 0:01:14
17 Gabriel Reguero Corral (Esp) Team Differdange – Losch 0:01:18
18 Alex Turrin (Ita) Unieuro – Wilier 0:01:20
19 Matej Mugerli (Slo) Synergy Baku Cycling Project 0:01:25
20 Marco Tizza (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:01:31
21 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:01:31
22 Frederik Wilmann (Nor) ColoQuick – Cult 0:01:32
23 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:01:33
24 Matija Kvasina (Cro) Synergy Baku Cycling Project 0:01:35
25 Gustav Erik Larsson (Swe) ColoQuick – Cult 0:01:38
26 José Alberto Marquez Moreno (Esp) GM Europa Ovini 0:01:38
27 Chris Butler (USA) Cycling Academy Team 0:01:40
28 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team 0:01:43
29 Stefan Hristov (Bul) Nationalmannschaft Bulgarien 0:01:43
30 Marco Tecchio (Ita) Unieuro – Wilier 0:01:46
31 Stefan Schumacher (GER) Christina Jewelry Pro Cycling 0:01:48
32 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:01:49
33 Antonio Parrinello (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:01:50
34 Luis Enrique Davila (Mex) Cycling Academy Team 0:01:56
35 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro – Wilier 0:02:01
36 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:02:01
37 Davide Pacchiardo (Ita) GM Europa Ovini 0:02:04
38 Hampus Anderberg (Swe) ColoQuick – Cult 0:02:04
39 Till Drobisch (Nam) Christina Jewelry Pro Cycling 0:02:07
40 Federico Borella (Ita) GM Europa Ovini 0:02:08
41 Emil Dima (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:02:09
42 Derk Abel Beckeringh (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:02:10
43 George Harper (GBr) ONE Pro Cycling 0:02:16
44 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling 0:02:18
45 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team 0:02:19
46 Joshua Stritzinger (GER) Christina Jewelry Pro Cycling 0:02:20
47 Julian Schulze (GER) Christina Jewelry Pro Cycling 0:02:21
48 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling 0:02:21
49 Thijs Van Beusichem (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:02:23
50 Patrik Tybor (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:02:23
51 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro – Wilier 0:02:25
52 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling 0:02:26
53 Devid Tintori (Ita) Team Differdange – Losch 0:02:26
54 Ivan Balykin (Rus) GM Europa Ovini 0:02:29
55 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:31
56 Antonio Di Sante (Ita) GM Europa Ovini 0:02:35
57 Stanimir Cholakov (Bul) Nationalmannschaft Bulgarien 0:02:37
58 Davide Viganò (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:38
59 Rubén Ramos (Arg) Tusnad Cycling Team 0:02:39
60 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange – Losch 0:02:40
61 Daniel Bichlmann (GER) Stradalli – Bike Aid 0:02:44
62 Martin Lestido Rey (Esp) Tusnad Cycling Team 0:02:46
63 Jose Miralles (Esp) Tusnad Cycling Team 0:02:46
64 Maros Kovac (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:02:46
65 Ivan Azhi (Bul) Nationalmannschaft Bulgarien 0:02:49
66 Giorgio Bocchiola (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:02:51
67 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:02:59
68 Amanuel Meron Mengstab (Eri) Stradalli – Bike Aid 0:03:00
69 Luis Mora (Ven) D’Amico – Bottecchia 0:03:01
70 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:03:09
71 Paolo Ciavatta (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:03:10
72 Tom Thill (Lux) Team Differdange – Losch 0:03:11
73 Moritz Fußnegger (GER) Christina Jewelry Pro Cycling 0:03:13
74 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:03:17
75 Søren Siggaard (Den) Team Soigneur – Copenhagen Pro Cycling 0:03:17
76 Damien Garcia (Fra) Stradalli – Bike Aid 0:03:18
77 Yuma Koishi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:03:19
78 Filippo Fortin (Ita) GM Europa Ovini 0:03:21
79 Mihail Mihailov (Bul) Nationalmannschaft Bulgarien 0:03:23
80 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku Cycling Project 0:03:25
81 Valentin Plesea (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:03:31
82 Roy Goldstein (Isr) Cycling Academy Team 0:03:38
83 Vlad-Nicolae Dobre (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:03:51
84 Mathias Skov-Jensen (Den) Team Soigneur – Copenhagen Pro Cycling 0:03:51
85 Nicola Genovese (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:03:53
86 Jozef Palcak (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:03:54
87 Daniel Crista (Rou) Tusnad Cycling Team 0:03:55
88 Szabolcs Sebestyen (Rou) Tusnad Cycling Team 0:03:56
89 Andrei Nechita (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:03:58
90 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling 0:04:06
91 Dan Craven (Nam) Cycling Academy Team 0:04:09
92 Joris Blokker (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:22
93 Pierpaolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:04:26
94 Gediminas Kaupas (Ltu) Team Differdange – Losch 0:04:34
95 Nikolai Genov (Bul) Nationalmannschaft Bulgarien 0:04:35
96 Ionut-Adrian Sdraila (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:04:41
97 Tomas Harag (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:04:56
98 Emil Dam Sørensen (Den) Team Soigneur – Copenhagen Pro Cycling 0:05:02
99 Jonas Nordkroggaard (Den) Team Soigneur – Copenhagen Pro Cycling 0:05:19
100 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:05:25
101 Dorin-Alexandru Tescanu (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:05:34
102 Juraj Lajcha (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:05:47
103 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro – Wilier 0:05:57
104 Elias Helleskov Busk (Den) Team Soigneur – Copenhagen Pro Cycling 0:06:06
105 Georg Loef (GER) Christina Jewelry Pro Cycling 0:06:10
106 Nikodemus Holler (GER) Stradalli – Bike Aid 0:07:13
107 Patrick Lechner (GER) Stradalli – Bike Aid 0:07:42
? Dennis Bakker (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team

Klasyfikacja generalna:

1 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi – Polkowice 10:21:43
2 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:04:33
3 Alex Turrin (Ita) Unieuro – Wilier 0:05:35
4 Derk Abel Beckeringh (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:05:52
5 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team 0:08:21
6 Thijs Van Beusichem (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:10:37
7 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling 0:11:08
8 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:11:23
9 Luis Enrique Davila (Mex) Cycling Academy Team 0:11:33
10 Nicola Genovese (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:11:40
11 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:12:05
12 Chris Butler (USA) Cycling Academy Team 0:12:09
13 Gustav Erik Larsson (Swe) ColoQuick – Cult 0:12:20
14 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team 0:12:42
15 Mauro Finetto (Ita) Unieuro – Wilier 0:12:57
16 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:13:02
17 Serghei Tvetcov (Rou) Androni Giocattoli – Sidermec 0:13:04
18 Kiryll Pozdnyakov (Rus) Synergy Baku Cycling Project 0:13:06
19 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:13:24
20 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:13:30
21 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:13:32
22 Georgi Georgiev Petrov (Bul) Nationalmannschaft Bulgarien 0:13:56
23 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:13:57
24 Stefan Hristov (Bul) Nationalmannschaft Bulgarien 0:14:21
25 Marco Tizza (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:14:26
26 Marco Tecchio (Ita) Unieuro – Wilier 0:14:37
27 Gabriel Reguero Corral (Esp) Team Differdange – Losch 0:14:38
28 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:14:46
29 Antonio Parrinello (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:14:49
30 Rubén Ramos (Arg) Tusnad Cycling Team 0:15:02
31 Davide Pacchiardo (Ita) GM Europa Ovini 0:15:11
32 Federico Borella (Ita) GM Europa Ovini 0:15:13
33 Davide Viganò (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:15:17
34 Hampus Anderberg (Swe) ColoQuick – Cult 0:15:22
35 Antonio Di Sante (Ita) GM Europa Ovini 0:15:35
36 Joshua Stritzinger (GER) Christina Jewelry Pro Cycling 0:15:36
37 Martin Lestido Rey (Esp) Tusnad Cycling Team 0:15:41
38 Tom Thill (Lux) Team Differdange – Losch 0:17:10
39 Patrik Tybor (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:17:53
40 Devid Tintori (Ita) Team Differdange – Losch 0:18:31
41 Jose Miralles (Esp) Tusnad Cycling Team 0:18:36
42 Paolo Ciavatta (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:19:16
43 Andrei Nechita (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:19:54
44 Matija Kvasina (Cro) Synergy Baku Cycling Project 0:20:04
45 Stefan Schumacher (GER) Christina Jewelry Pro Cycling 0:20:17
46 Till Drobisch (Nam) Christina Jewelry Pro Cycling 0:20:42
47 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling 0:20:59
48 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:21:14
49 Yuma Koishi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:21:16
50 Moritz Fußnegger (GER) Christina Jewelry Pro Cycling 0:21:47
51 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:22:03
52 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:22:13
53 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro – Wilier 0:23:14
54 Mathias Skov-Jensen (Den) Team Soigneur – Copenhagen Pro Cycling 0:23:14
55 Matej Mugerli (Slo) Synergy Baku Cycling Project 0:23:48
56 Ivan Balykin (Rus) GM Europa Ovini 0:24:46
57 Damien Garcia (Fra) Stradalli – Bike Aid 0:25:28
58 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku Cycling Project 0:25:49
59 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) ColoQuick – Cult 0:26:21
60 Filippo Fortin (Ita) GM Europa Ovini 0:26:42
61 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:27:49
62 Julian Schulze (GER) Christina Jewelry Pro Cycling 0:28:43
63 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro – Wilier 0:29:34
64 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:29:57
65 Søren Siggaard (Den) Team Soigneur – Copenhagen Pro Cycling 0:30:14
66 Roy Goldstein (Isr) Cycling Academy Team 0:30:21
67 George Harper (GBr) ONE Pro Cycling 0:30:28
68 Dan Craven (Nam) Cycling Academy Team 0:30:57
69 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling 0:31:07
70 Pierpaolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:31:33
71 José Alberto Marquez Moreno (Esp) GM Europa Ovini 0:32:36
72 Giorgio Bocchiola (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:33:15
73 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:33:26
74 Luis Mora (Ven) D’Amico – Bottecchia 0:33:46
75 Martin Haring (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:33:49
76 Frederik Wilmann (Nor) ColoQuick – Cult 0:34:30
77 Georg Loef (GER) Christina Jewelry Pro Cycling 0:34:39
78 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:34:53
79 Stanimir Cholakov (Bul) Nationalmannschaft Bulgarien 0:35:16
80 Daniel Crista (Rou) Tusnad Cycling Team 0:36:28
81 Joris Blokker (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:36:34
82 Juraj Lajcha (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:36:51
83 Valentin Plesea (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:37:30
84 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro – Wilier 0:37:38
85 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling 0:37:54
86 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange – Losch 0:38:03
87 Gediminas Kaupas (Ltu) Team Differdange – Losch 0:38:33
88 Kristian Haugaard Jensen (Den) ColoQuick – Cult 0:39:17
89 Maros Kovac (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:39:47
90 Ivan Azhi (Bul) Nationalmannschaft Bulgarien 0:40:03
91 Jonas Nordkroggaard (Den) Team Soigneur – Copenhagen Pro Cycling 0:41:59
92 Emil Dam Sørensen (Den) Team Soigneur – Copenhagen Pro Cycling 0:42:33
93 Emil Dima (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 0:43:22
94 Amanuel Meron Mengstab (Eri) Stradalli – Bike Aid 0:44:04
95 Nikolai Genov (Bul) Nationalmannschaft Bulgarien 0:44:15
96 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:44:34
97 Jozef Palcak (Svk) Dukla Banska Bystrica 0:45:09
98 Nikodemus Holler (GER) Stradalli – Bike Aid 0:49:47
99 Szabolcs Sebestyen (Rou) Tusnad Cycling Team 0:50:20
100 Elias Helleskov Busk (Den) Team Soigneur – Copenhagen Pro Cycling 0:50:25
101 Daniel Bichlmann (GER) Stradalli – Bike Aid 0:51:03
102 Ionut-Adrian Sdraila (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 1:02:27
103 Tomas Harag (Svk) Dukla Banska Bystrica 1:02:56
104 Patrick Lechner (GER) Stradalli – Bike Aid 1:04:52
105 Vlad-Nicolae Dobre (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 1:05:02
106 Mihail Mihailov (Bul) Nationalmannschaft Bulgarien 1:08:22
107 Dorin-Alexandru Tescanu (Rou) Nationalmannschaft Rumänien 1:17:27