Włoszka była najlepsza w sprincie z peletonu. Liderką pozostała Megan Guarnier (Boels-Dolmans).

Przedostatni dzień zmagań we włoskim wyścigu to płaski odcinek pomiędzy Rescaldina a Legnano o długości niecałych 100km. Od początku spodziewano się finiszu z peletonu, chociaż sporo zawodniczek próbowało pokrzyżować szyki sprinterek.

W pierwszej godzinie zawodniczki pokonały 44.5km. Na krótki czas udało się oderwać pięciu cyklistkom, do których dołączały kolejne. Ostatecznie grupa liczyła dziewięć nazwisk (m.in. Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini)), ale peleton nie odpuścił ich zbyt daleko. 20km przed metą na kolejny zryw zdecydowała się Jasińska, do której dołączyły Ana Covrig (Inpa-Bianchi) i Anna Ceoloni (Servetto-Footon). Trójka uzyskała nawet 40 sekund przewagi, ale zasadnicza grupa zdołała dogonić uciekinierki 2km przed metą.

W sprincie najlepiej swoją pracę wykonała ekipa Wiggle-High5, która znakomicie rozprowadziła Giorgię Bronzini. Włoszka w pokonanym polu zostawiła rodaczki – Martę Bastianelli (Ale Cipollini) i Marię Giulię Confalonieri (Lensworld-Zannata). Liderką pozostała Megan Guarnier (Boels-Dolmans), która ukończyła etap w peletonie.

1 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 2:28:48
2 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
3 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Zanatta 0:00:00
4 Michela Pavin (Ita) INPA – Bianchi 0:00:00
5 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:00
6 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:00:00
7 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink 0:00:00
8 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
9 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:00:00
10 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products 0:00:00
11 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Vaiano 0:00:00
12 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:00:00
13 Lara Vieceli (Ita) INPA – Bianchi 0:00:00
14 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 0:00:00
15 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:00
16 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women’s Team 0:00:00
17 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:00
18 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
19 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:00:00
20 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:00
21 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:00:00
22 Julia Soek (Ned) Team Liv – Plantur 0:00:00
23 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:00
24 Ting Ying Huang (Tpe) Servetto – Footon 0:00:00
25 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld – Zanatta 0:00:00
26 Evelyn Stevens (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
27 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:00:00
28 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
29 Claudia Lichtenberg (GER) Lotto – Soudal Ladies 0:00:00
30 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
31 Ana Maria Covrig (Rou) INPA – Bianchi 0:00:00
32 Lex Albrecht (Can) BePink 0:00:00
33 Valeria Pintos (Arg) Xirayas de San Luis 0:00:00
34 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA – Bianchi 0:00:00
35 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:00:00
36 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:00:00
37 Malgorzata Jasinska (Pol) Alé Cipollini 0:00:00
38 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:00:00
39 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
40 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:00:00
41 Margarita Victoria Garcia (Esp) Bizkaia – Durango 0:00:00
42 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products 0:00:00
43 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:00:00
44 Mara Abbott (USA) Wiggle – High5 0:00:00
45 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto – Footon 0:00:00
46 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
47 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 0:00:00
48 Katia Ragusa (Ita) Servetto – Footon 0:00:00
49 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
50 Nina Kessler (Ned) Lensworld – Zanatta 0:00:00
51 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA – Bianchi 0:00:00
52 Lierni Lekuona Etxebeste (Esp) Bizkaia – Durango 0:00:00
53 Eider Merino Kortazar (Esp) Lointek 0:00:00
54 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:00:00
55 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Bizkaia – Durango 0:00:00
56 Susanna Zorzi (Ita) Lotto – Soudal Ladies 0:00:00
57 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:00:00
58 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:00:00
59 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:00:00
60 Tereza Medvedova (Svk) BePink 0:00:00
61 Kseniya Tuhai (Blr) BePink 0:00:00
62 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:00:00
63 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:00:00
64 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:00:00
65 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:00:00
66 Paola Munoz (Chi) Xirayas de San Luis 0:00:00
67 Estefania Pilz (Arg) Xirayas de San Luis 0:00:00
68 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA – Bianchi 0:00:00
69 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:00:00
70 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini 0:00:00
71 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team 0:00:00
72 Carlee Taylor (Aus) Team Liv – Plantur 0:00:00
73 Elena Franchi (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:00:00
74 Martina Ritter (AUT) BTC City Ljubljana 0:00:00
75 Doris Schweizer (SUI) Cylance Pro Cycling 0:00:00
76 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
77 Rozanne Slik (Ned) Team Liv – Plantur 0:00:00
78 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) Alé Cipollini 0:00:00
79 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:00
80 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:00:00
81 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto – Soudal Ladies 0:00:00
82 Anna Ramirez Bauxel (Esp) Lointek 0:00:00
83 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Esp) Lointek 0:00:00
84 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:00:00
85 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women’s Team 0:00:00
86 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto – Footon 0:00:00
87 Riejanne Markus (Ned) Team Liv – Plantur 0:00:00
88 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:00
89 Molly Weaver (GBr) Team Liv – Plantur 0:00:00
90 Annelies Dom (Bel) Lensworld – Zanatta 0:00:00
91 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:00:00
92 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:00:00
93 Anna Potokina (Rus) Servetto – Footon 0:00:00
94 Dalia Muccioli (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
95 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
96 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:00:00
97 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
98 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Lointek 0:00:41
99 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:00:49
100 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products 0:00:49
101 Lise Olivier (RSA) Bizkaia – Durango 0:00:49
102 Kim De Baat (Bel) Lensworld – Zanatta 0:00:49
103 Anna Ceoloni (Ita) Servetto – Footon 0:00:49
104 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:49
105 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:01:08
106 Audrey Cordon (Fra) Wiggle – High5 0:01:08
107 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:01:08
108 Sofia Beggin (Ita) Astana Women’s Team 0:01:08
109 Leah Kirchmann (Can) Team Liv – Plantur 0:00:00
110 Chloe Hosking (Aus) Wiggle – High5 0:05:13
111 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia – Durango 0:12:20
112 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:12:20
113 Jessica Uebelhart (SUI) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:21:20
114 Alessia Martini (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:21:20
115 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini 0:21:20
DNS Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing
DNS Amber Neben (USA) BePink
DNS Emma Pooley (GBr) Lotto – Soudal Ladies
DNS Anisha Vekemans (Bel) Lotto – Soudal Ladies

Klasyfikacja generalna:

1 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 19:56:19
2 Evelyn Stevens (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:34
3 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:53
4 Mara Abbott (USA) Wiggle – High5 0:02:07
5 Claudia Lichtenberg (GER) Lotto – Soudal Ladies 0:02:33
6 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products 0:03:05
7 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team 0:06:48
8 Leah Kirchmann (Can) Team Liv – Plantur 0:13:42
9 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:13:53
10 Kseniya Tuhai (Blr) BePink 0:14:45
11 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:16:39
12 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA – Bianchi 0:18:26
13 Doris Schweizer (SUI) Cylance Pro Cycling 0:19:38
14 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:20:02
15 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:24:03
16 Malgorzata Jasinska (Pol) Alé Cipollini 0:25:55
17 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld – Zanatta 0:25:57
18 Margarita Victoria Garcia (Esp) Bizkaia – Durango 0:26:39
19 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Vaiano 0:30:12
20 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:33:38
21 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team 0:35:42
22 Ana Maria Covrig (Rou) INPA – Bianchi 0:35:49
23 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:36:06
24 Martina Ritter (AUT) BTC City Ljubljana 0:37:01
25 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:37:43
26 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:38:17
27 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women’s Team 0:38:18
28 Carlee Taylor (Aus) Team Liv – Plantur 0:39:25
29 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) Alé Cipollini 0:40:26
30 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:42:08
31 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:43:04
32 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:43:09
33 Susanna Zorzi (Ita) Lotto – Soudal Ladies 0:43:14
34 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:43:30
35 Eider Merino Kortazar (Esp) Lointek 0:43:39
36 Audrey Cordon (Fra) Wiggle – High5 0:43:47
37 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:44:07
38 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women’s Team 0:46:19
39 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:46:56
40 Lex Albrecht (Can) BePink 0:47:16
41 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:47:18
42 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:48:00
43 Molly Weaver (GBr) Team Liv – Plantur 0:48:28
44 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini 0:48:35
45 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:49:05
46 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:49:26
47 Rozanne Slik (Ned) Team Liv – Plantur 0:49:38
48 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:51:13
49 Anna Ramirez Bauxel (Esp) Lointek 0:52:29
50 Lara Vieceli (Ita) INPA – Bianchi 0:53:11
51 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:53:40
52 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:54:33
53 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA – Bianchi 0:55:06
54 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Zanatta 0:55:16
55 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto – Soudal Ladies 0:55:50
56 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:57:15
57 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products 0:57:25
58 Anna Potokina (Rus) Servetto – Footon 0:58:20
59 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto – Footon 0:58:51
60 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:59:36
61 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Esp) Lointek 1:01:37
62 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 1:03:38
63 Estefania Pilz (Arg) Xirayas de San Luis 1:03:55
64 Dalia Muccioli (Ita) Alé Cipollini 1:04:13
65 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 1:05:05
66 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 1:05:16
67 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 1:05:30
68 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA – Bianchi 1:07:28
69 Anna Ceoloni (Ita) Servetto – Footon 1:07:31
70 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 1:08:03
71 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:09:32
72 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 1:10:26
73 Katia Ragusa (Ita) Servetto – Footon 1:10:44
74 Riejanne Markus (Ned) Team Liv – Plantur 1:11:52
75 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team 1:12:27
76 Ting Ying Huang (Tpe) Servetto – Footon 1:13:23
77 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 1:13:24
78 Sofia Beggin (Ita) Astana Women’s Team 1:14:01
79 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto – Footon 1:14:03
80 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 1:14:10
81 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink 1:14:22
82 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products 1:14:35
83 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini 1:14:40
84 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 1:14:58
85 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 1:16:58
86 Julia Soek (Ned) Team Liv – Plantur 1:17:12
87 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:17:30
88 Annelies Dom (Bel) Lensworld – Zanatta 1:17:58
89 Tereza Medvedova (Svk) BePink 1:18:13
90 Michela Pavin (Ita) INPA – Bianchi 1:18:44
91 Paola Munoz (Chi) Xirayas de San Luis 1:19:01
92 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia – Vaiano 1:20:00
93 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia – Durango 1:20:09
94 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 1:20:32
95 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 1:21:15
96 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 1:21:44
97 Nina Kessler (Ned) Lensworld – Zanatta 1:22:50
98 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:23:40
99 Kim De Baat (Bel) Lensworld – Zanatta 1:24:04
100 Elena Franchi (Ita) Aromitalia – Vaiano 1:24:25
101 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 1:25:38
102 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 1:25:47
103 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Bizkaia – Durango 1:28:03
104 Lise Olivier (RSA) Bizkaia – Durango 1:28:14
105 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 1:28:20
106 Chloe Hosking (Aus) Wiggle – High5 1:35:45
107 Valeria Pintos (Arg) Xirayas de San Luis 1:37:25
108 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia – Vaiano 1:37:57
109 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Lointek 1:39:15
110 Lierni Lekuona Etxebeste (Esp) Bizkaia – Durango 1:41:50
111 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 1:42:48
112 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 1:47:16
113 Jessica Uebelhart (SUI) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 2:05:25
114 Alessia Martini (Ita) Aromitalia – Vaiano 2:08:36
115 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini 2:11:04