Pascal Ackermann znów ze zwycięstwem. Cały wyścig wygrał jego zespołowy kolega – Giovanni Aleotti, natomiast klasyfikację sprinterską zgarnął Paweł Bernas (HRE Mazowsze Serce Polski).

Trasa ostatniego etapu Sibiu Tour była mocno pofałdowana. Wprawdzie zabrakło na niej równie trudnych podjazdów jak te, które kończyły poprzednie dwa etapy, ale za to pojawiło się wiele wzniesień, w tym aż pięć skategoryzowanych. Pod górę prowadziła także końcówka etapu.

Od początku bardzo aktywnie jechał Paweł Bernas z HRE Mazowsze Serce Polski. Polak już na pierwszej lotnej premii zajął 2. miejsce za Francesco Zandrim, a później nie zwalniał tempa. W połowie dystansu zabrał się w ucieczkę wraz z Danielem Turkiem i obaj panowie podzielili między siebie klasyfikacje poboczne wyścigu – Czech został najlepszym góralem, a Bernas wygrał klasyfikację sprinterską.

Najlepszym sprinterem tego wyścigu był jednak kto inny, co okazało się po tym, jak ucieczka została dogoniona przez peleton. Niedługo później doszło do potyczki najszybszych kolarzy w grupie, którą jako pierwszy zaczął Edward Grosu. Rumun spróbował długiego finiszu, który jednak nie okazał się dobrym pomysłem. Na 150 metrów przed metą dogonił go bowiem Pascal Ackermann, który zakończył wyścig tak, jak go rozpoczął – zwycięstwem.

Wygląda na to, że Niemiec powoli wraca do dobrej formy. Choć obsada Sibiu Tour nie była oszałamiająca, to układ etapów nie sprzyjał kolarzom o jego charakterystyce. A jednak wraca do domu z pierwszymi dwoma zwycięstwami (pierwsze odniesione po prologu!) w tym sezonie. Oby to był zwiastun lepszych czasów dla zdobywcy cyklamenowej koszulki Giro d’Italia z 2019 roku.

Radość w BORA-hansgrohe jest tym większa, że łupem jej kolarza padł także cały wyścig. A to dzięki Giovanniemu Aleottiemu, dla którego jest to pierwszy triumf w zawodach na tym poziomie. Dalsze miejsca na podium zajęli Michal Schlegel i Fabio Aru.

Klasyfikacja 3. etapu Sibiu Tour 2021:

Zdjęcie

Klasyfikacja generalna Sibiu Tour 2021:

Zdjęcie

Poprzedni artykułMark Cavendish krytykuje taktykę kolarzy BikeExchange
Następny artykułVuelta a Espana 2021: Valverde i Lopez na starcie
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.