Niestety, nawet najlepsze ekipy mają czasem problem ze sponsorem. Tym razem swój planowany rozbrat z kolarstwem ogłosiła Orica, która pożegna się z peletonem z końcem 2017 roku.

Zespół z Australii jest kojarzony przede wszystkim ze znakomitej atmosfery, która panuje wewnątrz ekipy. Bez wątpienia ekipa z Antypodów jest jedną z najbardziej lubianych w światowym peletonie. Przyszedł jednak czas, kiedy wszystko może się zmienić.

Cieszymy się, że będziemy mogli pracować z Oricą jeszcze przez ponad rok. Oczywiście skupimy się na spełnianiu pokładanych w nas oczekiwań. – powiedział Gerry Ryan, właściciel zespołu.

Przez te wszystkie lata mieliśmy możliwość współpracowania ze znakomitym partnerem. Nadal będziemy pomagać ekipie w stawaniu się coraz lepszą i skuteczniejszą. Podjęcie decyzji o zakończeniu dużej współpracy nie była łatwa. Niestety, by dalej się rozwijać musimy spróbować swoich sił w innych sektorach. Życzymy zespołowi wszystkiego dobrego i jesteśmy pewni, że będzie on nadal podbijać wyścigi UCI. Z pewnością nowy sponsor będzie niezmiernie zadowolony z podjętej decyzji. – powiedziała Samantha Stevens, członkini zarządu korporacji.

Orica odejdzie z kolarskiego świata po 5 latach wspierania swojego zespołu.

Poprzedni artykułThibaut Pinot: „Cierpiałem przez cały dzień”
Następny artykułMateusz Komar wygrał drugi etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments