Nacer Bouhanni (Cofidis) jako pierwszy przekroczył linię mety drugiego etapu Paryż-Nicea, ale został zdyskwalifikowany przez sędziów. Triumfatorem odcinka został więc lider – Michael Matthews (Orica GreenEdge).

Kolarze ścigali się dziś na płaskim etapie z Contres do Commentry. Do pokonania było aż 214 kilometrów, a bohaterami dnia byli: Mathias Brandle (IAM Cycling), Tsgabu Grmay (Lampre-Merida), Anthony Delaplace (Fortuneo Vital Concept) oraz Edvaldas Siskevicius (Delko Marseille Provence KTM). Zgodnie z oczekiwaniami, ekipy sprinterów w porę skasowały harcowników.

Na finiszu ekipa Cofidis wzorowo rozprowadziła Nacera Bouhanniego. Francuz w końcówce jednak nieco opadł z sił i lekko zjeżdżał do lewej strony. Tym samym uniemożliwił skuteczny finisz Michaelowi Matthewsowi i dodatkowo przyblokował go łokciem. Trzeci finiszował Nicolo Bonifazio (Trek Segafredo).

Pomiędzy najlepszą trójką, a pozostałymi zawodnikami powstała jednosekundowa luka. Sędziowie postanowili przesunąć Bouhanniego na ostatnie miejsce w swojej grupie, co ostatecznie dało mu trzecią lokatę. Oficjalnie wygrał Matthews przed Bonifazio.

Rafał Majka (Tinkoff) w klasyfikacji generalnej jest już dziewiąty!

Wyniki:

1.    MATTHEWS Michael    ORICA GREENEDGE    05h 04′ 26”
2.    BONIFAZIO Niccolo    TREK – SEGAFREDO    + 00′ 00”
3.    BOUHANNI Nacer    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
4.    KRISTOFF Alexander    TEAM KATUSHA    + 00′ 01”
5.    DEMARE Arnaud    FDJ    + 00′ 01”
6.    SWIFT Ben    TEAM SKY    + 00′ 01”
7.    GREIPEL André    LOTTO SOUDAL    + 00′ 01”
8.    WIPPERT WOUTER    CANNONDALE    + 00′ 01”
9.    PETIT Adrien    DIRECT ENERGIE    + 00′ 01”
10.    VAN GENECHTEN Jonas    IAM CYCLING    + 00′ 01”
11.    KUMP Marko    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 01”
12.    REGUIGUI Youcef    DIMENSION DATA    + 00′ 01”
13.    IZAGUIRRE Ion    MOVISTAR TEAM    + 00′ 01”
14.    SANCHEZ GIL Luis-Leon    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 01”
15.    DUMOULIN Tom    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 01”
16.    WELLENS Tim    LOTTO SOUDAL    + 00′ 01”
17.    THOMAS Geraint    TEAM SKY    + 00′ 01”
18.    MAJKA Rafal    TINKOFF    + 00′ 01”
19.    DELAGE Mickaël    FDJ    + 00′ 01”
20.    FERNANDEZ ANDUJAR Ruben    MOVISTAR TEAM    + 00′ 01”
21.    BRESCHEL Matti    CANNONDALE    + 00′ 01”
22.    BEVIN Patrick    CANNONDALE    + 00′ 05”
23.    FARIA DA COSTA Rui Alberto    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 05”
24.    IZAGUIRRE Gorka    MOVISTAR TEAM    + 00′ 05”
25.    VANMARCKE Sep    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 05”
26.    NEDKELDERMAN Wilco    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 05”
27.    ESPROJAS José Joaquin    MOVISTAR TEAM    + 00′ 05”
28.    FRAGALLOPIN Tony    LOTTO SOUDAL    + 00′ 05”
29.    FRACHAVANEL Sylvain    DIRECT ENERGIE    + 00′ 05”
30.    FRALAPORTE Christophe    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 05”
31.    FRAVUILLERMOZ Alexis    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 05”
32.    COLHENAO Sergio Luis    TEAM SKY    + 00′ 05”
33.    ESPCONTADOR Alberto    TINKOFF    + 00′ 05”
34.    FRAJEANNESSON Arnold    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 05”
35.    SUIWYSS Danilo    BMC RACING TEAM    + 00′ 05”
36.    SLOPIBERNIK Luka    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 05”
37.    FRABARDET Romain    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 05”
38.    FRACHEREL Mikael    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 05”
39.    AUSPORTE Richie    BMC RACING TEAM    + 00′ 05”
40.    NEDKRUIJSWIJK Steven    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 05”
41.    NEDWESTRA Lieuwe    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 05”
42.    USACRADDOCK Lawson    CANNONDALE    + 00′ 05”
43.    GBRSTANNARD Ian    TEAM SKY    + 00′ 05”
44.    KAZLUTSENKO Alexey    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 05”
45.    GBRYATES Simon    ORICA GREENEDGE    + 00′ 05”
46.    FRATULIK ANGÉLO    DIRECT ENERGIE    + 00′ 05”
47.    LTUKONOVALOVAS Ignatas    FDJ    + 00′ 05”
48.    BELDEVENYNS Dries    IAM CYCLING    + 00′ 05”
49.    BELNAESEN Oliver    IAM CYCLING    + 00′ 05”
50.    BELBOONEN Tom    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 05”
51.    JPNBEPPU Fumiyuki    TREK – SEGAFREDO    + 00′ 12”
52.    BELSERRY Pieter    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 12”
53.    RUSTROFIMOV Yury    TINKOFF    + 00′ 12”
54.    BELTHEUNS Edward    TREK – SEGAFREDO    + 00′ 12”
55.    COLDUQUE Leonardo    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 00′ 12”
56.    RUSZAKARIN Ilnur    TEAM KATUSHA    + 00′ 12”
57.    NZLBENNETT George    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 12”
58.    ESPFERNANDEZ CRUZ Delio    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 00′ 12”
59.    FRAVACHON Florian    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 00′ 12”
60.    BELMAES Nikolas    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 12”
61.    NORBYSTRÖM Sven Erik    TEAM KATUSHA    + 00′ 12”
62.    FRACALMEJANE Lilian    DIRECT ENERGIE    + 00′ 12”
63.    ITASABATINI Fabio    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 12”
64.    SVKVELITS Peter    BMC RACING TEAM    + 00′ 12”
65.    GERKITTEL Marcel    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 12”
66.    NEDSLAGTER Tom Jelte    CANNONDALE    + 00′ 12”
67.    GERBURGHARDT Marcus    BMC RACING TEAM    + 00′ 12”
68.    AUTPREIDLER Georg    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 12”
69.    ESPMATE MARDONES Luis Angel    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 12”
70.    SUIRAST Gregory    TREK – SEGAFREDO    + 00′ 12”
71.    ESTKANGERT Tanel    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 12”
72.    FRAVICHOT Arthur    FDJ    + 00′ 12”
73.    SWELUDVIGSSON Tobias    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 12”
74.    BELPAUWELS Serge    DIMENSION DATA    + 00′ 12”
75.    FRAROLLAND Pierre    CANNONDALE    + 00′ 12”
76.    NEDTERPSTRA Niki    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 12”
77.    GERGESCHKE Simon    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 12”
78.    ESPNIEVE Mikel    TEAM SKY    + 00′ 12”
79.    ESPDE LA CRUZ David    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 12”
80.    CANDUCHESNE Antoine    DIRECT ENERGIE    + 00′ 12”
81.    NORLAENGEN Vegard Stake    IAM CYCLING    + 00′ 12”
82.    RUSLAGUTIN Sergey    TEAM KATUSHA    + 00′ 12”
83.    PORFARIA DA COSTA Mario Jorge    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 12”
84.    SLOSPILAK Simon    TEAM KATUSHA    + 00′ 12”
85.    NEDTANKINK Bram    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 12”
86.    BELCAMPENAERTS Victor    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 12”
87.    FRAREZA Kévin    FDJ    + 00′ 12”
88.    KAZGRUZDEV Dmitriy    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 12”
89.    NEDVAN BAARLE Dylan    CANNONDALE    + 00′ 12”
90.    ESPREYNES Vicente    IAM CYCLING    + 00′ 12”
91.    ESPERVITI Imanol    MOVISTAR TEAM    + 00′ 12”
92.    FRAPACHER Quentin    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 00′ 12”
93.    FRAGAUTIER Cyril    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 12”
94.    BELVANDENBERGH Stijn    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 12”
95.    LUXSCHLECK Frank    TREK – SEGAFREDO    + 00′ 12”
96.    NEDDE KORT Koen    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 12”
97.    POLPOLJANSKI Pawel    TINKOFF    + 00′ 12”
98.    NOREIKING Odd Christian    FDJ    + 00′ 12”
99.    NEDVAN EMDEN Jos    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 12”
100.    RSAMEINTJES Louis    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 12”
101.    FRALATOUR Pierre-Roger    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 12”
102.    ITAROSA Diego    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 12”
103.    GBRMC LAY DANIEL    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 00′ 12”
104.    USATALANSKY Andrew    CANNONDALE    + 00′ 12”
105.    RSAJANSE VAN RENSBURG Jacques    DIMENSION DATA    + 00′ 12”
106.    RUSKOCHETKOV Pavel    TEAM KATUSHA    + 00′ 12”
107.    KAZFOMINYKH Daniil    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 12”
108.    RSATHOMSON Jay Robert    DIMENSION DATA    + 00′ 12”
109.    AUSHANSEN Adam    LOTTO SOUDAL    + 00′ 12”
110.    NEDBOOM Lars    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 12”
111.    FRAPICHOT Alexandre    DIRECT ENERGIE    + 00′ 12”
112.    LUXGASTAUER Ben    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 12”
113.    AUTDENIFL Stefan    IAM CYCLING    + 00′ 12”
114.    AUSHAAS Nathan    DIMENSION DATA    + 00′ 12”
115.    FRADI GREGORIO Rémy    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 00′ 12”
116.    DENSORENSEN Chris Anker    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 00′ 12”
117.    DENNIELSEN Magnus Cort    ORICA GREENEDGE    + 00′ 12”
118.    LUXDIDIER Laurent    TREK – SEGAFREDO    + 00′ 12”
119.    ESPHERRADA Jesús    MOVISTAR TEAM    + 00′ 12”
120.    CROKISERLOVSKI Robert    TINKOFF    + 00′ 12”
121.    ITABONO Matteo    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 12”
122.    FRAHUPOND Thierry    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 00′ 12”
123.    GERMARTENS Paul    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 12”
124.    FRALOUBET Julien    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 00′ 12”
125.    ARGDIAZ Daniel    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 00′ 12”
126.    FRACOMBAUD Romain    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 00′ 12”
127.    ESPHERRADA Jose    MOVISTAR TEAM    + 00′ 12”
128.    BELHERMANS Ben    BMC RACING TEAM    + 00′ 12”
129.    FRASOUPE GEOFFREY    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 12”
130.    SUISCHÄR Michael    BMC RACING TEAM    + 00′ 12”
131.    FRATRONET Steven    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 00′ 12”
132.    NEDVAN POPPEL Boy    TREK – SEGAFREDO    + 00′ 12”
133.    ITACIMOLAI Davide    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 12”
134.    ITAGUARNIERI Jacopo    TEAM KATUSHA    + 00′ 30”
135.    FRADOMONT Axel    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 30”
136.    FRASIMON Julien    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 30”
137.    NORHOELGAARD Daniel    FDJ    + 00′ 30”
138.    NEDCURVERS Roy    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 30”
139.    DENMORKOV Michael    TEAM KATUSHA    + 00′ 30”
140.    ERITEKLEHAIMANOT Daniel    DIMENSION DATA    + 00′ 30”
141.    SUIALBASINI Michael    ORICA GREENEDGE    + 00′ 30”
142.    PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira    TINKOFF    + 00′ 35”
143.    ESPTXURRUKA Amets    ORICA GREENEDGE    + 00′ 35”
144.    FRAMOINARD Amaël    BMC RACING TEAM    + 00′ 35”
145.    IRLBRAMMEIER Matthew    DIMENSION DATA    + 00′ 35”
146.    FRAVOECKLER Thomas    DIRECT ENERGIE    + 00′ 35”
147.    NEDTEN DAM Laurens    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 35”
148.    BELVANENDERT Jelle    LOTTO SOUDAL    + 00′ 41”
149.    BELGILBERT Philippe    BMC RACING TEAM    + 00′ 41”
150.    BELDE GENDT Thomas    LOTTO SOUDAL    + 00′ 41”
151.    FRAQUEMENEUR Perrig    DIRECT ENERGIE    + 00′ 41”
152.    IRLROCHE Nicolas    TEAM SKY    + 00′ 42”
153.    ITATOSATTO Matteo    TINKOFF    + 00′ 42”
154.    RSAIMPEY Daryl    ORICA GREENEDGE    + 00′ 42”
155.    ITAFELLINE Fabio    TREK – SEGAFREDO    + 00′ 42”
156.    GBRROWE Luke    TEAM SKY    + 00′ 42”
157.    FRAGOUGEARD Alexis    AG2R LA MONDIALE    + 01′ 19”
158.    FRAFEDRIGO Pierrick    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 01′ 19”
159.    FRACOUSIN Jérome    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 01′ 21”
160.    FRALEMOINE Cyril    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 01′ 21”
161.    AUSDOCKER Mitchell    ORICA GREENEDGE    + 01′ 56”
162.    FRACOURTEILLE ARNAUD    FDJ    + 02′ 10”
163.    DENBAK Lars Ytting    LOTTO SOUDAL    + 02′ 14”
164.    USAFARRAR Tyler    DIMENSION DATA    + 02′ 14”
165.    DENVALGREN ANDERSEN Michael    TINKOFF    + 02′ 14”
166.    USABOSWELL Ian    TEAM SKY    + 03′ 17”
167.    FRADELAPLACE Anthony    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 05′ 13”
168.    NZLBEWLEY Sam    ORICA GREENEDGE    + 05′ 36”
169.    LTUSISKEVICIUS Evaldas    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 06′ 35”
170.    AUTBRÄNDLE Matthias    IAM CYCLING    + 06′ 35”
171.    CHNJI Cheng    TEAM GIANT-ALPECIN    + 09′ 56”
172.    ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam    LAMPRE – MERIDA    + 15′ 44”

 

Klasyfikacja generalna:
1.    MATTHEWS Michael    ORICA GREENEDGE    09h 41′ 46”
2.    DUMOULIN Tom    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 14”
3.    BEVIN Patrick    CANNONDALE    + 00′ 19”
4.    IZAGUIRRE Ion    MOVISTAR TEAM    + 00′ 19”
5.    THOMAS Geraint    TEAM SKY    + 00′ 19”
6.    WESTRA Lieuwe    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 24”
7.    DEVENYNS Dries    IAM CYCLING    + 00′ 25”
8.    DEMARE Arnaud    FDJ    + 00′ 25”
9.    MAJKA Rafal    TINKOFF    + 00′ 27”
10.    PORTE Richie    BMC RACING TEAM    + 00′ 27”
11.    WELLENS Tim    LOTTO SOUDAL    + 00′ 28”
12.    KELDERMAN Wilco    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 30”
13.    VANMARCKE Sep    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 31”
14.    IZAGUIRRE Gorka    MOVISTAR TEAM    + 00′ 31”
15.    FERNANDEZ ANDUJAR Ruben    MOVISTAR TEAM    + 00′ 31”
16.    LUTSENKO Alexey    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 33”
17.    GALLOPIN Tony    LOTTO SOUDAL    + 00′ 33”
18.    CONTADOR Alberto    TINKOFF    + 00′ 33”
19.    YATES Simon    ORICA GREENEDGE    + 00′ 37”
20.    KONOVALOVAS Ignatas    FDJ    + 00′ 37”
21.    SWIFT Ben    TEAM SKY    + 00′ 38”
22.    PETIT Adrien    DIRECT ENERGIE    + 00′ 40”
23.    CRADDOCK Lawson    CANNONDALE    + 00′ 40”
24.    SANCHEZ GIL Luis-Leon    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 40”
25.    WYSS Danilo    BMC RACING TEAM    + 00′ 41”
26.    BELBOONEN Tom    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 42”
27.    FRABARDET Romain    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 42”
28.    COLHENAO Sergio Luis    TEAM SKY    + 00′ 43”
29.    RUSZAKARIN Ilnur    TEAM KATUSHA    + 00′ 43”
30.    NEDTERPSTRA Niki    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 43”
31.    GBRSTANNARD Ian    TEAM SKY    + 00′ 46”
32.    NEDSLAGTER Tom Jelte    CANNONDALE    + 00′ 46”
33.    ESTKANGERT Tanel    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 47”
34.    GERGESCHKE Simon    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 48”
35.    FRACHAVANEL Sylvain    DIRECT ENERGIE    + 00′ 49”
36.    PORFARIA DA COSTA Rui Alberto    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 49”
37.    NEDVAN BAARLE Dylan    CANNONDALE    + 00′ 50”
38.    FRAJEANNESSON Arnold    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 51”
39.    FRAVUILLERMOZ Alexis    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 51”
40.    FRAVICHOT Arthur    FDJ    + 00′ 52”
41.    BELTHEUNS Edward    TREK – SEGAFREDO    + 00′ 54”
42.    DENNIELSEN Magnus Cort    ORICA GREENEDGE    + 00′ 59”
43.    FRADELAGE Mickaël    FDJ    + 00′ 59”
44.    BELVAN GENECHTEN Jonas    IAM CYCLING    + 01′ 01”
45.    NORKRISTOFF Alexander    TEAM KATUSHA    + 01′ 01”
46.    FRABOUHANNI Nacer    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 01′ 02”
47.    ESPNIEVE Mikel    TEAM SKY    + 01′ 03”
48.    FRAROLLAND Pierre    CANNONDALE    + 01′ 03”
49.    NEDWIPPERT WOUTER    CANNONDALE    + 01′ 04”
50.    GBRMC LAY DANIEL    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 01′ 05”
51.    GERBURGHARDT Marcus    BMC RACING TEAM    + 01′ 05”
52.    BELNAESEN Oliver    IAM CYCLING    + 01′ 07”
53.    FRACALMEJANE Lilian    DIRECT ENERGIE    + 01′ 09”
54.    BELSERRY Pieter    ETIXX-QUICK STEP    + 01′ 10”
55.    SUIRAST Gregory    TREK – SEGAFREDO    + 01′ 10”
56.    FRAPACHER Quentin    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 01′ 10”
57.    GERGREIPEL André    LOTTO SOUDAL    + 01′ 14”
58.    NZLBENNETT George    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 01′ 18”
59.    FRACHEREL Mikael    AG2R LA MONDIALE    + 01′ 18”
60.    AUTPREIDLER Georg    TEAM GIANT-ALPECIN    + 01′ 19”
61.    FRAREZA Kévin    FDJ    + 01′ 19”
62.    ESPMATE MARDONES Luis Angel    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 01′ 19”
63.    CANDUCHESNE Antoine    DIRECT ENERGIE    + 01′ 20”
64.    ESPFERNANDEZ CRUZ Delio    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 01′ 20”
65.    SUIALBASINI Michael    ORICA GREENEDGE    + 01′ 22”
66.    FRATULIK ANGÉLO    DIRECT ENERGIE    + 01′ 22”
67.    NEDDE KORT Koen    TEAM GIANT-ALPECIN    + 01′ 23”
68.    ESPREYNES Vicente    IAM CYCLING    + 01′ 24”
69.    FRAVACHON Florian    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 01′ 24”
70.    DENBRESCHEL Matti    CANNONDALE    + 01′ 25”
71.    GERMARTENS Paul    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 01′ 27”
72.    AUSHAAS Nathan    DIMENSION DATA    + 01′ 28”
73.    BELPAUWELS Serge    DIMENSION DATA    + 01′ 28”
74.    NEDKRUIJSWIJK Steven    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 01′ 29”
75.    ESPDE LA CRUZ David    ETIXX-QUICK STEP    + 01′ 30”
76.    RUSTROFIMOV Yury    TINKOFF    + 01′ 32”
77.    SLOKUMP Marko    LAMPRE – MERIDA    + 01′ 35”
78.    POLPOLJANSKI Pawel    TINKOFF    + 01′ 45”
79.    SLOPIBERNIK Luka    LAMPRE – MERIDA    + 01′ 48”
80.    CROKISERLOVSKI Robert    TINKOFF    + 01′ 52”
81.    ITABONIFAZIO Niccolo    TREK – SEGAFREDO    + 01′ 54”
82.    NEDCURVERS Roy    TEAM GIANT-ALPECIN    + 01′ 58”
83.    GERKITTEL Marcel    ETIXX-QUICK STEP    + 02′ 14”
84.    BELMAES Nikolas    ETIXX-QUICK STEP    + 02′ 20”
85.    FRASOUPE GEOFFREY    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 02′ 22”
86.    ITASABATINI Fabio    ETIXX-QUICK STEP    + 02′ 24”
87.    ITATOSATTO Matteo    TINKOFF    + 02′ 57”
88.    SWELUDVIGSSON Tobias    TEAM GIANT-ALPECIN    + 02′ 59”
89.    NEDVAN EMDEN Jos    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 03′ 01”
90.    USAFARRAR Tyler    DIMENSION DATA    + 03′ 24”
91.    LUXGASTAUER Ben    AG2R LA MONDIALE    + 03′ 31”
92.    LUXSCHLECK Frank    TREK – SEGAFREDO    + 03′ 37”
93.    FRALEMOINE Cyril    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 03′ 54”
94.    DENSORENSEN Chris Anker    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 03′ 56”
95.    GBRROWE Luke    TEAM SKY    + 03′ 58”
96.    KAZGRUZDEV Dmitriy    ASTANA PRO TEAM    + 04′ 07”
97.    ESPHERRADA Jesús    MOVISTAR TEAM    + 04′ 07”
98.    BELCAMPENAERTS Victor    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 04′ 15”
99.    USATALANSKY Andrew    CANNONDALE    + 04′ 19”
100.    KAZFOMINYKH Daniil    ASTANA PRO TEAM    + 04′ 23”
101.    ESPHERRADA Jose    MOVISTAR TEAM    + 04′ 30”
102.    NEDTANKINK Bram    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 04′ 34”
103.    SLOSPILAK Simon    TEAM KATUSHA    + 04′ 39”
104.    BELGILBERT Philippe    BMC RACING TEAM    + 04′ 40”
105.    SVKVELITS Peter    BMC RACING TEAM    + 04′ 46”
106.    NEDVAN POPPEL Boy    TREK – SEGAFREDO    + 04′ 47”
107.    RSAJANSE VAN RENSBURG Jacques    DIMENSION DATA    + 04′ 48”
108.    ITACIMOLAI Davide    LAMPRE – MERIDA    + 04′ 48”
109.    ITAGUARNIERI Jacopo    TEAM KATUSHA    + 04′ 50”
110.    FRADOMONT Axel    AG2R LA MONDIALE    + 04′ 51”
111.    RSAMEINTJES Louis    LAMPRE – MERIDA    + 04′ 52”
112.    IRLROCHE Nicolas    TEAM SKY    + 04′ 52”
113.    RUSLAGUTIN Sergey    TEAM KATUSHA    + 04′ 53”
114.    JPNBEPPU Fumiyuki    TREK – SEGAFREDO    + 04′ 57”
115.    DENMORKOV Michael    TEAM KATUSHA    + 04′ 58”
116.    FRATRONET Steven    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 05′ 50”
117.    ITAFELLINE Fabio    TREK – SEGAFREDO    + 06′ 00”
118.    FRADELAPLACE Anthony    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 06′ 14”
119.    DENBAK Lars Ytting    LOTTO SOUDAL    + 06′ 46”
120.    NORLAENGEN Vegard Stake    IAM CYCLING    + 06′ 50”
121.    FRALATOUR Pierre-Roger    AG2R LA MONDIALE    + 06′ 51”
122.    ESPROJAS José Joaquin    MOVISTAR TEAM    + 06′ 53”
123.    LUXDIDIER Laurent    TREK – SEGAFREDO    + 07′ 00”
124.    RUSKOCHETKOV Pavel    TEAM KATUSHA    + 07′ 00”
125.    AUTDENIFL Stefan    IAM CYCLING    + 07′ 00”
126.    NORBYSTRÖM Sven Erik    TEAM KATUSHA    + 07′ 02”
127.    FRASIMON Julien    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 07′ 06”
128.    RSAIMPEY Daryl    ORICA GREENEDGE    + 07′ 08”
129.    FRAVOECKLER Thomas    DIRECT ENERGIE    + 07′ 16”
130.    FRAQUEMENEUR Perrig    DIRECT ENERGIE    + 07′ 32”
131.    COLDUQUE Leonardo    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 07′ 54”
132.    FRACOUSIN Jérome    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 08′ 01”
133.    FRACOMBAUD Romain    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 08′ 51”
134.    ESPERVITI Imanol    MOVISTAR TEAM    + 08′ 53”
135.    BELDE GENDT Thomas    LOTTO SOUDAL    + 09′ 00”
136.    FRACOURTEILLE ARNAUD    FDJ    + 09′ 02”
137.    AUSHANSEN Adam    LOTTO SOUDAL    + 09′ 07”
138.    FRAHUPOND Thierry    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 09′ 15”
139.    ALGREGUIGUI Youcef    DIMENSION DATA    + 09′ 19”
140.    ITABONO Matteo    LAMPRE – MERIDA    + 09′ 25”
141.    FRALAPORTE Christophe    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 09′ 53”
142.    NEDTEN DAM Laurens    TEAM GIANT-ALPECIN    + 09′ 58”
143.    NEDBOOM Lars    ASTANA PRO TEAM    + 09′ 59”
144.    FRALOUBET Julien    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 10′ 07”
145.    BELVANDENBERGH Stijn    ETIXX-QUICK STEP    + 10′ 09”
146.    BELHERMANS Ben    BMC RACING TEAM    + 10′ 11”
147.    ITAROSA Diego    ASTANA PRO TEAM    + 10′ 15”
148.    NOREIKING Odd Christian    FDJ    + 10′ 15”
149.    PORFARIA DA COSTA Mario Jorge    LAMPRE – MERIDA    + 10′ 27”
150.    SUISCHÄR Michael    BMC RACING TEAM    + 10′ 27”
151.    FRAPICHOT Alexandre    DIRECT ENERGIE    + 10′ 29”
152.    FRAGAUTIER Cyril    AG2R LA MONDIALE    + 10′ 30”
153.    ARGDIAZ Daniel    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 10′ 36”
154.    NORHOELGAARD Daniel    FDJ    + 10′ 37”
155.    FRAMOINARD Amaël    BMC RACING TEAM    + 10′ 38”
156.    RSATHOMSON Jay Robert    DIMENSION DATA    + 10′ 39”
157.    LTUSISKEVICIUS Evaldas    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 10′ 42”
158.    FRADI GREGORIO Rémy    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 10′ 48”
159.    PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira    TINKOFF    + 10′ 50”
160.    ESPTXURRUKA Amets    ORICA GREENEDGE    + 10′ 51”
161.    ERITEKLEHAIMANOT Daniel    DIMENSION DATA    + 10′ 53”
162.    AUSDOCKER Mitchell    ORICA GREENEDGE    + 10′ 54”
163.    IRLBRAMMEIER Matthew    DIMENSION DATA    + 11′ 07”
164.    BELVANENDERT Jelle    LOTTO SOUDAL    + 11′ 08”
165.    FRAGOUGEARD Alexis    AG2R LA MONDIALE    + 11′ 11”
166.    FRAFEDRIGO Pierrick    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 11′ 36”
167.    USABOSWELL Ian    TEAM SKY    + 12′ 04”
168.    DENVALGREN ANDERSEN Michael    TINKOFF    + 12′ 20”
169.    NZLBEWLEY Sam    ORICA GREENEDGE    + 14′ 14”
170.    AUTBRÄNDLE Matthias    IAM CYCLING    + 15′ 03”
171.    CHNJI Cheng    TEAM GIANT-ALPECIN    + 20′ 33”
172.    ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam    LAMPRE – MERIDA    + 24′ 37”