Niemiecka federacja kolarska (BDR) i organizator Tour de France, czyli ASO ogłosiły porozumienie w sprawie współpracy. To ma ostatecznie doprowadzić do reaktywacji Deutschland Tour.

Początek Tour de France w 2017 roku nastąpi w Düsseldorfie, a coraz więcej niemieckich kolarzy osiąga znakomite rezultaty na największych wyścigach kolarskich – to powoduje, że ściganie na rowerach przechodzi prawdziwy renesans za naszą zachodnią granica. ASO i BDR podpisały wieloletnią umowę, która ma zagwarantować dalszy rozwój niemieckiego kolarstwa i w przeciągu dziesięciu lat doprowadzić Deutschland Tour do miana jednego z najważniejszych wyścigów w sezonie.

“Nowa generacja” wyścigu, który ma mieć swoją pierwszą edycję w ciągu najbliższych dwóch lat ma mieć trasę która będzie odpowiadać najlepszym niemieckim zawodnikom. Możemy się więc spodziewać, że pole do popisu przed własną publicznością będą mieć Andre Greipel i Marcel Kittel oraz Tony Martin. Organizatorzy zapewniają również, że trasa będzie pasować zawodnikom lubującym się w klasykach, a całość stworzy świetny grunt pod bardzo ciekawy wyścig.

“Nowe Deutschland Tour zwiększy zainteresowanie kolarstwem w Niemczech na każdej płaszczyźnie. Obecnie 27 milionów Niemiec jeździ regularnie na rowerach, wiele miast zdało sobie sprawę jak bardzo ważnym środkiem transportu jest rower. To właśnie dlatego Deutschland Tour będzie nie tylko wydarzeniem sportowym, ale przede wszystkim to będzie wielkie święto kolarstwa.”

– tłumaczy Rudolf Scharping, prezydent BDR.

Dyrektor generalny ASO Yann Le Moënner dodaje:
“Mamy z BDR wspólny cel – stworzyć atrakcyjny wyścig, który pokaże jak wiele radości i emocji może dawać kolarstwo. Rywalizacji najlepszych kolarzy, zarówno z Niemiec, jak i reszty świata, będą towarzyszyć wyścigi dla amatorów i mnóstwo atrakcji w miastach, które będą gościć poszczególne etapy.”
Źródło: cyclingquotes.com
Fot: wikipedia