Fot. Tim De Waele

Drużyna Etixx-Quick Step jedzie na Giro przede wszystkim po to, aby Marcel Kittel wygrał przynajmniej jeden etap. Pomóc ma mu w tym między innymi Łukasz Wiśniowski, który już nie raz pokazał, że potrafi być silnym wagonem sprinterskiego pociągu. 

Nie ukrywamy faktu, że jedziemy na Giro po to, aby Marcel wygrał dla nas etap i myślę, że mamy ku temu potencjał – powiedział Davide Bramati, dyrektor sportowy EQS.

Oprócz sprawdzenia się na płaskich etapach, drużyna liczy także na dobre występy zwłaszcza w drugim tygodniu wyścigu. Zapewnić je mają między innymi Bob Jungels, David De La Cruz, Carlos Verona, a także Gianluca Brambilla.

Skład drużyny na Giro d`Italia podała także Orica GreenEDGE. Australijczycy po raz pierwszy w swojej historii zbudowali zespół wokół jednego kolarza – Estebana Chavesa – który celuje w klasyfikację generalną.

To dla nas nowe doświadczenie. Dotychczas osiągliśmy sukcesy etapowe i przez kilka dni posiadaliśmy różową koszulkę, ale jeszcze nigdy dotąd nie celowaliśmy w „generalkę” – powiedział Matt White, dyrektor sportowy OGE.

Pełny skład Etixx-Quick Step na Giro d`Italia 2016: Gianluca Brambilla, David De La Cruz, Bob Jungels, Marcel Kittel, Fabio Sabatini, Pieter Serry, Matteo Trentin, Carlos Verona, Łukasz Wiśniowski.

Pełny skład Orici GreenEDGE na Giro d`Italia 2016: Sam Bewley, Esteban Chaves, Caleb Ewan, Michael Hepburn, Damien Howson, Luka Mezgec, Ruben Plaza, Svein Tuft, Amets Txurruka.

 

 

Poprzedni artykułCarthy wygrywa Vuelta Asturias, ostatni etap dla Daniela Moreno
Następny artykułDawid Czubak zdobył Puchar Prezydenta Grudziądza!
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments