facebook KTK Kalisz

Bartosz Rudyk (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) był najszybszy na ostatnim etapie, a w klasyfikacji generalnej triumfował kolarz KTK-Kalisz Dawid Czubak.

Ostatni etap miał długość 109.5km i prowadził po okolicach Grudziądza. Od samego początku tempo było bardzo wysokie i długo nikomu nie udało się oderwać od peletonu. Dopiero 35km przed finiszem akcję zawiązali Bartosz Rudyk (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), Vladyslav Shcherban (reprezentacja Ukrainy), Arvydas Birenis (reprezentacja Litwy), Filip Maciejuk (SMS Żyrardów), Anti-Jussi Juntunen (reprezentacja Finlandii) oraz Martins Pluto (Riga Cycling School).

Ucieczka długo jechała 15-20 sekund przed peletonem i zdołała utrzymać taką przewagę do samego finiszu. Na nim najszybszy był Bartosz Rudyk, który ucieszył miejscowych kibiców wspaniałym sukcesem. Drugi był Maciejuk, a trzeci Juntunen.

W klasyfikacji generalnej triumfował Dawid Czubak (KTK Kalisz SMS Toruń), który przyjechał w peletonie. Drugie miejsce zajął jego kolega z ekipy, Szymon Krawczyk. Podium generalki uzupełnił Filip Maciejuk (SMS Żyrardów).

W klasyfikacji punktowej zwyciężył Luca Felix Happke (Niemcy), a najbardziej aktywnym kolarzem był Krawczyk.

Wyniki.

Poprzedni artykułŁukasz Wiśniowski w składzie Etixx-Quick Step na Giro d`Italia
Następny artykułPoznaliśmy „dzikie karty” na Vuelta a Espana 2016
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments