Foto: Vuelta Asturias

Hugh Carthy (Caja Rural – Seguros RGA) wygrał 59. edycję wyścigu Vuelta Asturias. Dwa ostatnie etapy zgarnęli kolarze Movistaru: Carlos Betancur i Daniel Moreno.

Dwa ostatnie etapy Vuelta Asturias doskonale rozegrali kolarze Movistar. Wczoraj ładną akcję zaprezentował powracający do formy Carlos Betancur. Na finiszu gorszy od niego okazał się Fabricio Ferrari (Caja Rural – Seguros RGA). Liderujący Hugh Carthy (Caja Rural – Seguros RGA) stracił 16. sekund, ale nie zmieniło to wiele w klasyfikacji generalnej.

Dzisiaj na etapie Bueño – Uría po raz kolejny doszło do walki Movistar – Caja Rural. Po raz kolejny lepsi okazali się kolarze Eusebio Unzue, a konkretnie Daniel Moreno. Drugi był Sergio Pardilla, a trzeci Hugh Carthy (Caja Rural – Seguros RGA).

Klasyfikację generalną wygrał Carthy, punktową Moreno, górską Raul Alarcon (W52-FC Porto-Porto Canal), a drużynową Caja Rural – Seguros RGA.

Wyniki trzeciego etapu:

1 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 2:57:58
2 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
3 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:02
4 António Carvalho (Por) W52 – FC Porto 0:00:18
5 David Miguel Costa Rodrigues (Por) Radio Popular – Boavista 0:00:18
6 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:19
7 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:00:19
8 Frederico Figueiredo (Por) Radio Popular – Boavista 0:00:19
9 Mikel Bizkarra (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:23
10 Sergei Shilov (Rus) Lokosphinx 0:00:41
11 Marco Tizza (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:00:41
12 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Burgos – BH 0:00:41
13 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:41
14 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:41
15 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:41
16 Pablo Guerrero Bonilla (Esp) Radio Popular – Boavista 0:00:41
17 Sergio Andres Higuita (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:41
18 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:41
19 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:41
20 Javier Moreno Bazan (Esp) Movistar Team 0:00:41
21 Igor Merino Cortazar (Esp) Burgos – BH 0:00:41
22 Fernando Grijalba (Esp) Inteja – MMR Dominican Cycling Team 0:01:16
23 Carlos Jimenez Lozano (Esp) Radio Popular – Boavista 0:01:16
24 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:19
25 Daniel Freitas (Por) W52 – FC Porto 0:01:19
26 Jose Antonio De Segovia Botella (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:01:19
27 Robinson Armando Ortega Avila (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:01:21
28 Pablo Torres Muino (Esp) Burgos – BH 0:01:21
29 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team 0:01:30
30 Aldemar Reyes (Col) Manzana – Postobon Team 0:01:31
31 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:01:41
32 Vadim Zhuravlev (Rus) Lokosphinx 0:02:08
33 Alex Aranburu (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:08
34 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:02:08
35 Ibai Salas (Esp) Burgos – BH 0:02:08
36 Gonzalo Andrés (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:02:08
37 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:02:08
38 Marcos Altur Boronat (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:02:08
39 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:02:08
40 Juan Ignacio Perez Martin (Esp) W52 – FC Porto 0:02:08
41 Joao Benta (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:02:08
42 Wilson Enrique Rodriguez Amezquita (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:02:08
43 Hernana Ricardo Aguirre Calpa (Col) Manzana – Postobon Team 0:02:08
44 Roller Camilo Diagama Martin (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:02:08
45 Raul Alarcon Garcia (Esp) W52 – FC Porto 0:02:08
46 Hector Carretero (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:02:17
47 Ignacio Sarabia Diaz (Mex) Inteja – MMR Dominican Cycling Team 0:02:17
48 Israel Nuno Arguelles (Esp) Inteja – MMR Dominican Cycling Team 0:02:19
49 Rafael Marquez Raigon (Esp) Inteja – MMR Dominican Cycling Team 0:02:39
50 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx 0:03:01
51 Artem Samolenkov (Rus) Lokosphinx 0:03:01
52 Rodrigo Enriquez (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:03:01
53 Nestor Javier Garcia Cruz (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:03:01
54 Marc Buades (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:03:01
55 Bernardo Suaza Arango (Col) Manzana – Postobon Team 0:03:01
56 Diego Ochoa (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:03:01
57 Yeison Andres Chaparro Rueda (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:03:01
58 Javier Valero Amat (Esp) Dare – Gobik 0:03:04
59 Angel Rebollido (Esp) W52 – FC Porto 0:04:27
60 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana – Postobon Team 0:04:42
61 Carlos Lorente Garcia (Esp) Dare – Gobik 0:04:42
62 Victor Martin Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:04:42
63 Micael Isidoro (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:04:42
64 Diego Milan Jimenez (Dom) Inteja – MMR Dominican Cycling Team 0:04:42
65 Antonio Molina (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:42
66 Vasilii Neustroev (Rus) Lokosphinx 0:06:18
67 Jorge Arcas Pena (Esp) Movistar Team 0:07:12
68 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Movistar Team 0:07:12
69 Marco Tulio Suesca Uribe (Col) Manzana – Postobon Team 0:07:12
70 Javier Francisco Aramendia Lorente (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:12
71 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:07:12
72 Juan Manuel Garcia Grande (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:07:12
73 Cristian Carralero (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:07:12
74 Daniel Gines Martin (Esp) D’Amico – Bottecchia 0:07:12
75 Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:07:12
76 Hernán Parra (Col) Manzana – Postobon Team 0:07:12
77 Luis Mora (Ven) D’Amico – Bottecchia 0:07:12
78 Joaquim Da Silva (Por) W52 – FC Porto 0:07:12
79 Arnau Solé Vall (Esp) Burgos – BH 0:07:23
80 Daniel Eduardo Moreira Silva (Por) Radio Popular – Boavista 0:07:23
81 Guillaume De Almeida (Fra) Radio Popular – Boavista 0:07:23
82 Aitor Gonzalez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:07:23
83 Eneko Lizarralde (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:08:16
84 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx 0:08:16
85 Paolo Ciavatta (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:08:16
86 Antonio Domene Soriano (Esp) Dare – Gobik 0:08:55
87 Noel Gil (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:09:23
88 Fabio Tommassini (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:09:23
89 Alvaro Robredo Crespo (Esp) Burgos – BH 0:10:00
90 Javier Gil Torregrosa (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:10:31
91 Jacobo Ucha (Esp) Radio Popular – Boavista 0:10:43
92 William Guzmán (Dom) Inteja – MMR Dominican Cycling Team 0:11:31
93 Giorgio Bocchiola (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:11:50
DNF Rui Rodrigues (Por) Louletano – Hospital de Loule
DNF Johnatan Fernando Sarmiento Pacheco (Col) Massi – Kuwait Cycling Project
DNF Axel Costa Soria (Esp) Massi – Kuwait Cycling Project

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural – Seguros RGA 11:50:53
2 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:22
3 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:53
4 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:55
5 Mikel Bizkarra (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:09
6 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:01:42
7 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:04
8 António Carvalho (Por) W52 – FC Porto 0:02:16
9 David Miguel Costa Rodrigues (Por) Radio Popular – Boavista 0:02:16
10 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:17
11 Frederico Figueiredo (Por) Radio Popular – Boavista 0:02:37
12 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Burgos – BH 0:02:49
13 Sergei Shilov (Rus) Lokosphinx 0:03:04
14 Igor Merino Cortazar (Esp) Burgos – BH 0:03:48
15 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:53
16 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:04:02
17 Jose Antonio De Segovia Botella (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:04:37
18 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team 0:04:57
19 Robinson Armando Ortega Avila (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:04:59
20 Alex Aranburu (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:04
21 Pablo Guerrero Bonilla (Esp) Radio Popular – Boavista 0:05:40
22 Pablo Torres Muino (Esp) Burgos – BH 0:05:41
23 Joao Benta (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:05:49
24 Juan Ignacio Perez Martin (Esp) W52 – FC Porto 0:06:10
25 Ibai Salas (Esp) Burgos – BH 0:07:00
26 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:07:00
27 Carlos Jimenez Lozano (Esp) Radio Popular – Boavista 0:07:31
28 Vadim Zhuravlev (Rus) Lokosphinx 0:08:21
29 Yeison Andres Chaparro Rueda (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:08:29
30 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:50
31 Ignacio Sarabia Diaz (Mex) Inteja – MMR Dominican Cycling Team 0:08:53
32 Diego Ochoa (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:08:58
33 Wilson Enrique Rodriguez Amezquita (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:09:18
34 Bernardo Suaza Arango (Col) Manzana – Postobon Team 0:09:24
35 Roller Camilo Diagama Martin (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:09:34
36 Aldemar Reyes (Col) Manzana – Postobon Team 0:09:40
37 Javier Moreno Bazan (Esp) Movistar Team 0:09:57
38 Israel Nuno Arguelles (Esp) Inteja – MMR Dominican Cycling Team 0:11:01
39 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx 0:12:02
40 Nestor Javier Garcia Cruz (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:12:16
41 Artem Samolenkov (Rus) Lokosphinx 0:12:22
42 Fernando Grijalba (Esp) Inteja – MMR Dominican Cycling Team 0:12:30
43 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana – Postobon Team 0:14:29
44 Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:14:33
45 Rodrigo Enriquez (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:15:27
46 Marco Tizza (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:15:39
47 Antonio Molina (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:15:48
48 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:16:50
49 Daniel Freitas (Por) W52 – FC Porto 0:17:51
50 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:18:10
51 Gonzalo Andrés (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:18:40
52 Hernana Ricardo Aguirre Calpa (Col) Manzana – Postobon Team 0:20:33
53 Hernán Parra (Col) Manzana – Postobon Team 0:20:37
54 Joaquim Da Silva (Por) W52 – FC Porto 0:23:19
55 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:24:52
56 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx 0:25:18
57 Jorge Arcas Pena (Esp) Movistar Team 0:25:56
58 Marc Buades (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:26:25
59 Aitor Gonzalez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:27:56
60 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:29:08
61 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Boyaca Raza de Campeones 0:29:57
62 Luis Mora (Ven) D’Amico – Bottecchia 0:31:08
63 Sergio Andres Higuita (Col) Manzana – Postobon Team 0:31:59
64 Hector Carretero (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:31:59
65 Micael Isidoro (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:33:33
66 Javier Valero Amat (Esp) Dare – Gobik 0:34:39
67 Carlos Lorente Garcia (Esp) Dare – Gobik 0:34:40
68 Eneko Lizarralde (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:35:56
69 Rafael Marquez Raigon (Esp) Inteja – MMR Dominican Cycling Team 0:36:00
70 Cristian Carralero (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:36:21
71 Vasilii Neustroev (Rus) Lokosphinx 0:37:18
72 Diego Milan Jimenez (Dom) Inteja – MMR Dominican Cycling Team 0:37:56
73 Arnau Solé Vall (Esp) Burgos – BH 0:38:52
74 Angel Rebollido (Esp) W52 – FC Porto 0:38:59
75 Raul Alarcon Garcia (Esp) W52 – FC Porto 0:39:20
76 Victor Martin Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:42:00
77 Paolo Ciavatta (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:44:21
78 Daniel Eduardo Moreira Silva (Por) Radio Popular – Boavista 0:45:08
79 Javier Francisco Aramendia Lorente (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:46:04
80 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Movistar Team 0:46:06
81 Marcos Altur Boronat (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:46:43
82 Fabio Tommassini (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:47:08
83 Jacobo Ucha (Esp) Radio Popular – Boavista 0:48:27
84 Guillaume De Almeida (Fra) Radio Popular – Boavista 0:51:58
85 Noel Gil (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:52:32
86 Marco Tulio Suesca Uribe (Col) Manzana – Postobon Team 0:52:53
87 Daniel Gines Martin (Esp) D’Amico – Bottecchia 0:53:59
88 Juan Manuel Garcia Grande (Esp) Nationalmannschaft Spanien 0:57:33
89 Alvaro Robredo Crespo (Esp) Burgos – BH 0:58:10
90 Giorgio Bocchiola (Ita) D’Amico – Bottecchia 0:58:32
91 William Guzmán (Dom) Inteja – MMR Dominican Cycling Team 1:01:56
92 Javier Gil Torregrosa (Esp) Nationalmannschaft Spanien 1:03:32
93 Antonio Domene Soriano (Esp) Dare – Gobik 1:08:06