Andrzej Gucwa / naszosie.pl

Polska reprezentacja w wyścigu ze startu wspólnego otrzymała cztery miejsca wśród mężczyzn i trzy wśród kobiet.

Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro są jedną z głównych imprez tego sezonu. Wielu kolarzy przygotowuje się na tę imprezę, a wśród faworytów są także Polacy i Polki. Kwalifikacje odbywały się na podstawie wyników w najważniejszych wyścigach w 2015 roku. W jeździe na czas muszą wystartować kolarze, którzy uczestniczą również w wyścigu ze startu wspólnego.

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn:

UCI przygotowała 142 miejsca dla wszystkich reprezentacji oraz dwa dla gospodarzy, a więc w sumie wystartuje 144 kolarzy. Do kwalifikacji liczyły się wyścigi z kategorii UCI oraz Igrzyska Europejskie, Igrzyska Panamerykańskie oraz Igrzyska Afrykańskie rozegrane w sezonie 2015. Dzięki zajęciu jedenastego miejsca Polska uzyskała cztery miejsca. Ten wynik przyniósł nam też jedno miejsce w jeździe indywidualnej na czas. Znakomity rezultat Macieja Bodnara i Marcina Białobłockiego w Richmond (czołowa dziesiątka mistrzostw świata) dodał nam drugą kartę w „czasówce”.

Lista przydzielonych miejsc – tutaj

Wyścig ze startu wspólnego kobiet:

Wśród Pań peleton będzie liczył 65 zawodniczek. Tutaj miejsca rozdawane były przez ranking światowy na dzień 31.05.2016. Dobre wyniki naszych reprezentantek dały nam szóste miejsce wśród krajów, a więc trzy miejsca w szosowym wyścigu ze startu wspólnego. W jeździe indywidualnej na czas ta lokata oznacza prawo startu jednej zawodniczki.

Lista przydzielonych miejsc – tutaj

W sumie w Rio de Janeiro obejrzymy więc 4 Polaków i 3 Polki. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments