Po udanych występach w Bałtyk – Karkonosze Tour i Tour of Estonia, zawodnicy CCC Sprandi Polkowice wystartują w najbliższą sobotę w belgijskim wyścigu jednodniowym, De Carrefour Market Heistse Pijl.

“Drodzy Czytelnicy naszosie.pl

Grupa CCC Sprandi Polkowice przestała wysyłać nam informacje prasowe, ponadto kolarze mają zakaz rozmawiania z nami. Decyzje zarządzających grupą szanujemy, acz nie rozumiemy. Prawda czasem boli. . .

Nie obawiajcie się jednak, my na nikogo się nie obrażamy i nadal będziemy pisać o „pomarańczowych””

Zmagania rozegrane zostaną na 195-kilometrowej trasie, z czego większość prowadzić będzie po 16,6-kilometrowej rundzie. Będzie ona pokonywana 8-krotnie. Okrążenie to uwzględnia pagórkowate, czasami brukowane drogi, zatem szanse na to, że na metę wpadnie cały peleton są niewielkie. W ostatnich kilku edycjach o zwycięstwie decydował sprint z niewielkiej, kilkuosobowej grupki.

Pomimo tego, że impreza w tym roku zadebiutuje w kalendarzu UCI, przyciągała w przeszłości czołowe ekipy i najlepszych kolarzy. Triumfowali w niej m.in. Tom Boonen, czy też Greg Van Avermaet.

„Pomarańczowych” w tym wyścigu poprowadzi Maciej Paterski. Zaprezentował on bardzo dobrą dyspozycję w niedawno zakończonej etapówce, Bałtyk – Karkonosze Tour. Wygrał w niej jeden z etapów, na wszystkich odcinkach finiszował w pierwszej „6”, a w klasyfikacji generalnej zajął 2.lokatę.

W składzie znalazło się też kilku kolarzy dysponujących mocnym przyspieszeniem na końcowych metrach – Alan Banaszek, Eryk Latoń, Bartłomiej Matysiak i Grzegorz Stępniak. Ten ostatni przystąpi do rywalizacji z triumfem w dwudniowym Tour of Estonia na koncie i wysoką formą. Drużynę na Heistse Pijl uzupełnią Kamil Małecki, Josef Cerny i Adrian Kurek, których zadaniem będzie aktywna jazda i szukanie swojej szansy w ucieczce.

Skład CCC Sprandi Polkowice na De Carrefour Market Heistse Pijl (1.1, 4.06): Maciej Paterski, Grzegorz Stępniak, Bartłomiej Matysiak, Eryk Latoń, Alan Banaszek, Josef Cerny, Adrian Kurek, Kamil Małecki.

Źródło: CCC Sprandi Polkowice

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments