Nacer Bouhanni (Cofidis) wygrał klasyfikację generalną Tour de Picardie. Na ostatnim etapie zwyciężył Kenny Dehaes (Wanty – Groupe Gobert).

Ostatnie etap krótkiej, francuskiej etapówki prowadził z Saint-Quentin do Guise i liczył 170 kilometrów. Podjazdy na trasie nie były zbyt wymagające i po raz kolejny można się było spodziewać sprinterskiego pojedynku.

picardie 3 etap

Dopiero po niespełna 50 kilometrach wykrystalizowała się ucieczka w składzie: Frederik Frison (Lotto-Soudal), Tom Devriendt (Wanty – Groupe Gobert), Jonas Rickaert (Topsport Vlaanderen – Baloise)  , Pirmin Lang (IAM Cycling), Leonardo Duque (Delko-Marseille-Provence-KTM).

Najdłużej na czele utrzymywał się Frison, ale ekipa Cofidis skasowała całą ucieczkę na trzy kilometry przed metą.

Finisz dość nieoczekiwanie wygrał Kenny Dehaes (Wanty – Groupe Gobert), a kolejne miejsca zajęli Sondre Holst Enger (IAM Cycling) i Kévin Reza (FDJ).

Klasyfikację generalną wygrał Nacer Bouhanni (Cofidis).

Wyniki trzeciego etapu:

1         DEHAES Kenny         31                  WGG         03:57:02         10
2         ENGER Sondre Holst         71                  IAM         MT         6
3         REZA Kévin         48                  FDJ         MT         4
4         DEBUSSCHERE Jens         4                  LTS         MT
5         PLANCKAERT Baptiste         111                  WBC         MT
6         FEILLU Romain         151                  AUB         MT
7         BOUDAT Thomas         61                  DEN         MT
8         MCLAY Daniel         108                  FVC         MT
9         BARBIER Rudy         131                  RML         MT
10         BOUHANNI Nacer         21                  COF         MT
11         DANIEL Maxime         84                  ALM         02
12         LOOIJ André         93                  ROP         MT
13         MARKUS Barry         94                  ROP         MT
14         VAN GENECHTEN Jonas         78                  IAM         MT
15         LADAGNOUS Matthieu         42                  FDJ         MT
16         JAKIN Alo         153                  AUB         MT
17         VAN HOECKE Gijs         57                  TSV         MT
18         BIHEL César         152                  AUB         MT
19         ALAPHILIPPE Bryan         142                  ADT         MT
20         DUQUE Leonardo         124                  DMP         MT         4
21         DELFOSSE Sébastien         113                  WBC         MT
22         GUARDINI Andrea         11                  AST         MT
23         VAN GOETHEM Brian         98                  ROP         MT
24         SARAMOTINS Aleksejs         77                  IAM         MT
25         MCNALLY Mark         34                  WGG         MT
26         VAN DER LIJKE Nick         96                  ROP         MT
27         PELLAUD Simon         76                  IAM         MT
28         TURGIS Jimmy         136                  RML         MT
29         SISKEVICIUS Evaldas         121                  DMP         MT
30         BOECKMANS Kris         1                  LTS         MT
31         CALMEJANE Lilian         62                  DEN         MT
32         STEELS Stijn         56                  TSV         MT
33         DE VREESE Laurens         13                  AST         MT
34         DEVRIENDT Tom         33                  WGG         MT         6
35         ZAKHAROV Artyom         17                  AST         MT
36         VEUCHELEN Frederik         38                  WGG         MT
37         PICHOT Alexandre         67                  DEN         MT
38         LAPORTE Christophe         26                  COF         MT
39         HOOGERLAND Johnny         91                  ROP         MT
40         LEVARLET Guillaume         154                  AUB         MT
41         KAMYSHEV Arman         14                  AST         MT
42         DE WINTER Ludwig         115                  WBC         MT
43         CHEVRIER Clément         72                  IAM         MT
44         LOUBET Julien         107                  FVC         MT
45         JARRIER Benoît         106                  FVC         MT
46         SINNER Benoît         147                  ADT         MT
47         SLIK Ivar         95                  ROP         MT
48         BOUVRY Dieter         133                  RML         MT
49         JAUREGUI Quentin         87                  ALM         MT
50         LABORIE Christophe         128                  DMP         MT
51         OFFREDO Yoann         46                  FDJ         MT
52         LANG Pirmin         74                  IAM         MT         2
53         KRAGH ANDERSEN Asbjørn         126                  DMP         MT
54         TURGOT Sébastien         88                  ALM         MT
55         BILLE Gaetan         32                  WGG         MT
56         WARNIER Antoine         118                  WBC         MT
57         POLS Ruben         54                  TSV         MT
58         KERKHOF Tim         92                  ROP         MT
59         MINARD Sébastien         81                  ALM         MT
60         SMUKULIS Gatis         15                  AST         MT
61         TRONET Steven         101                  FVC         MT
62         NAESEN Oliver         75                  IAM         MT
63         SPRENGERS Thomas         55                  TSV         MT
64         FUMEAUX Jonathan         73                  IAM         MT
65         TLEUBAYEV Ruslan         16                  AST         MT
66         CHEVALIER Olivier         112                  WBC         MT
67         BIDARD François         83                  ALM         MT
68         RICKAERT Jonas         51                  TSV         MT
69         AYAZBAYEV Maxat         12                  AST         MT
70         BAGDONAS Gediminas         82                  ALM         16
71         CHAVANEL Sébastien         41                  FDJ         19
72         SOUPE Geoffrey         28                  COF         MT
73         BODIOT Alexis         143                  ADT         25
74         VAN EMPEL Etienne         97                  ROP         28
75         DERUETTE Thomas         114                  WBC         MT
76         DENZ Nico         85                  ALM         29
77         NAPOLITANO Danilo         35                  WGG         MT
78         STENUIT Robin         37                  WGG         34
79         HABEAUX Grégory         116                  WBC         40
80         DE BUYST Jasper         5                  LTS         43
81         GENE Yohann         64                  DEN         45
82         HUREL Tony         65                  DEN         MT
83         PINEAU Cédric         47                  FDJ         49
84         LECUISINIER Pierre-Henri         44                  FDJ         MT
85         COMBAUD Romain         123                  DMP         MT
86         SEYNAEVE Lander         36                  WGG         MT
87         SIEBERG Marcel         7                  LTS         51
88         BRUN Frédéric         103                  FVC         MT
89         LE BON Johan         43                  FDJ         MT
90         THÉVENOT Guillaume         68                  DEN         MT
91         LEVEAU Jérémy         134                  RML         MT
92         MORICE Julien         66                  DEN         54
93         LEMOINE Cyril         27                  COF         58
94         BOZIC Borut         23                  COF         MT
95         DE KETELE Kenny         52                  TSV         MT
96         DE PAUW Moreno         53                  TSV         MT
97         WALLAYS Jens         58                  TSV         MT
98         ROSTOLLAN Thomas         146                  ADT         01:03
99         ANTOMARCHI Julien         132                  RML         MT
100         MANZIN Lorrenzo         45                  FDJ         MT
101         POULHIÈS Stéphane         141                  ADT         MT
102         BIDEAU Jean-Marc         102                  FVC         MT
103         BENOOT Tiesj         2                  LTS         MT
104         HUTAROVICH Yauheni         105                  FVC         MT
105         DUVAL Julien         144                  ADT         MT
106         GUYOT Yann         145                  ADT         MT
107         WALLAYS Jelle         8                  LTS         MT
108         CORNU Jérémy         63                  DEN         MT
109         VANTOMME Maxime         137                  RML         MT
110         STASSEN Julien         117                  WBC         01:15
111         GAUDIN Damien         86                  ALM         01:34
112         BROECKX Stig         3                  LTS         01:38
113         FRISON Frederik         6                  LTS         MT
114         THOMAS Benjamin         148                  ADT         02:14
115         COUSIN Jérôme         24                  COF         04:21
116         HOFSTETTER Hugo         25                  COF         05:28
117         BOUHANNI Rayane         22                  COF         20:06

Abandonos
HIVERT Jonathan         104                  FVC
GIRAUD Benjamin         125                  DMP

Końcowa klasyfikacja generalna:

1         BOUHANNI Nacer         21                  COF         12:28:47
2         ENGER Sondre Holst         71                  IAM         13
3         DEHAES Kenny         31                  WGG         MT
4         DEBUSSCHERE Jens         4                  LTS         15
5         MCLAY Daniel         108                  FVC         17
6         LADAGNOUS Matthieu         42                  FDJ         19
7         REZA Kévin         48                  FDJ         MT
8         DEVRIENDT Tom         33                  WGG         MT
9         GUARDINI Andrea         11                  AST         21
10         DUQUE Leonardo         124                  DMP         MT
11         DELFOSSE Sébastien         113                  WBC         MT
12         JAUREGUI Quentin         87                  ALM         22
13         PLANCKAERT Baptiste         111                  WBC         23
14         BOUDAT Thomas         61                  DEN         MT
15         BARBIER Rudy         131                  RML         MT
16         FEILLU Romain         151                  AUB         MT
17         LOUBET Julien         107                  FVC         MT
18         PELLAUD Simon         76                  IAM         MT
19         LANG Pirmin         74                  IAM         MT
20         CALMEJANE Lilian         62                  DEN         24
21         LAPORTE Christophe         26                  COF         MT
22         MARKUS Barry         94                  ROP         25
23         LOOIJ André         93                  ROP         MT
24         VAN HOECKE Gijs         57                  TSV         MT
25         ALAPHILIPPE Bryan         142                  ADT         MT
26         BIHEL César         152                  AUB         MT
27         VAN DER LIJKE Nick         96                  ROP         MT
28         VAN GOETHEM Brian         98                  ROP         MT
29         SISKEVICIUS Evaldas         121                  DMP         MT
30         DANIEL Maxime         84                  ALM         MT
31         DE VREESE Laurens         13                  AST         MT
32         RICKAERT Jonas         51                  TSV         MT
33         PICHOT Alexandre         67                  DEN         MT
34         BOECKMANS Kris         1                  LTS         MT
35         OFFREDO Yoann         46                  FDJ         MT
36         SINNER Benoît         147                  ADT         MT
37         TURGIS Jimmy         136                  RML         MT
38         ZAKHAROV Artyom         17                  AST         MT
39         KERKHOF Tim         92                  ROP         MT
40         BIDARD François         83                  ALM         MT
41         NAESEN Oliver         75                  IAM         MT
42         VAN GENECHTEN Jonas         78                  IAM         MT
43         STEELS Stijn         56                  TSV         MT
44         MINARD Sébastien         81                  ALM         MT
45         TURGOT Sébastien         88                  ALM         MT
46         MCNALLY Mark         34                  WGG         MT
47         KAMYSHEV Arman         14                  AST         MT
48         LEVARLET Guillaume         154                  AUB         MT
49         KRAGH ANDERSEN Asbjørn         126                  DMP         MT
50         VEUCHELEN Frederik         38                  WGG         MT
51         LABORIE Christophe         128                  DMP         MT
52         CHEVALIER Olivier         112                  WBC         MT
53         BILLE Gaetan         32                  WGG         MT
54         HOOGERLAND Johnny         91                  ROP         MT
55         POLS Ruben         54                  TSV         MT
56         CHEVRIER Clément         72                  IAM         MT
57         SPRENGERS Thomas         55                  TSV         MT
58         AYAZBAYEV Maxat         12                  AST         MT
59         BAGDONAS Gediminas         82                  ALM         39
60         BODIOT Alexis         143                  ADT         48
61         NAPOLITANO Danilo         35                  WGG         52
62         DENZ Nico         85                  ALM         MT
63         JAKIN Alo         153                  AUB         57
64         SOUPE Geoffrey         28                  COF         MT
65         STENUIT Robin         37                  WGG         MT
66         SLIK Ivar         95                  ROP         MT
67         SMUKULIS Gatis         15                  AST         01:00
68         GENE Yohann         64                  DEN         01:08
69         CHAVANEL Sébastien         41                  FDJ         01:09
70         TLEUBAYEV Ruslan         16                  AST         01:12
71         WARNIER Antoine         118                  WBC         MT
72         JARRIER Benoît         106                  FVC         MT
73         FUMEAUX Jonathan         73                  IAM         MT
74         TRONET Steven         101                  FVC         MT
75         LEVEAU Jérémy         134                  RML         01:14
76         SARAMOTINS Aleksejs         77                  IAM         01:23
77         MANZIN Lorrenzo         45                  FDJ         01:26
78         POULHIÈS Stéphane         141                  ADT         MT
79         VANTOMME Maxime         137                  RML         MT
80         DUVAL Julien         144                  ADT         MT
81         DE WINTER Ludwig         115                  WBC         01:32
82         SEYNAEVE Lander         36                  WGG         01:34
83         VAN EMPEL Etienne         97                  ROP         01:38
84         BOUVRY Dieter         133                  RML         01:42
85         HUREL Tony         65                  DEN         01:55
86         COMBAUD Romain         123                  DMP         01:59
87         LECUISINIER Pierre-Henri         44                  FDJ         MT
88         BRUN Frédéric         103                  FVC         02:01
89         THÉVENOT Guillaume         68                  DEN         MT
90         MORICE Julien         66                  DEN         02:04
91         WALLAYS Jens         58                  TSV         02:08
92         DE BUYST Jasper         5                  LTS         02:09
93         LE BON Johan         43                  FDJ         02:12
94         BENOOT Tiesj         2                  LTS         02:13
95         BIDEAU Jean-Marc         102                  FVC         MT
96         CORNU Jérémy         63                  DEN         MT
97         WALLAYS Jelle         8                  LTS         MT
98         DERUETTE Thomas         114                  WBC         02:23
99         STASSEN Julien         117                  WBC         02:25
100         BOZIC Borut         23                  COF         02:35
101         DE KETELE Kenny         52                  TSV         02:38
102         SIEBERG Marcel         7                  LTS         MT
103         GAUDIN Damien         86                  ALM         02:44
104         HABEAUX Grégory         116                  WBC         02:47
105         PINEAU Cédric         47                  FDJ         02:53
106         LEMOINE Cyril         27                  COF         03:05
107         HUTAROVICH Yauheni         105                  FVC         03:10
108         FRISON Frederik         6                  LTS         03:34
109         THOMAS Benjamin         148                  ADT         04:09
110         BROECKX Stig         3                  LTS         04:12
111         ANTOMARCHI Julien         132                  RML         05:24
112         DE PAUW Moreno         53                  TSV         05:51
113         GUYOT Yann         145                  ADT         07:29
114         ROSTOLLAN Thomas         146                  ADT         08:45
115         COUSIN Jérôme         24                  COF         21:12
116         HOFSTETTER Hugo         25                  COF         22:18
117         BOUHANNI Rayane         22                  COF         28:18

Poprzedni artykułTour de Fundacja
Następny artykułGiro d`Italia: Primoz Roglic wygrał jazdę na czas w Chianti!
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments