Fot. LottoNL-Jumbo

Słoweniec z drużyny LottoNL-Jumbo odzyskał to szczęście, którego zabrakło mu podczas otwierającej wyścig jazdy na czas w holenderskim Apeldoorn. Liderem pozostał Gianluca Brambilla (EQS). 

Kolarzom startującym w tegorocznym Giro d`Italia przyszło po raz drugi zmierzyć się z czasem w pięknej scenerii toskańskich wzgórz, gdzie produkuje się znane włoskie wino Chianti. 40,5- kilometrowa jazda indywidualna na czas, oprócz specjalistów w tej dyscyplinie, powinna pasować także góralom i silnym kolarzom.

Przewrócona klasyfikacja generalna po etapie z szutrowymi odcinkami z metą w Arezzo, spowodowała, że dziewiąty etap wzbudzał jeszcze więcej emocji i prowokował do zadania większej liczby pytań. Kluczowym było to, czy po dniu niemocy przebudzi się Tom Dumoulin, który według planu “A” miał walczyć tylko o etapowe zwycięstwa na pierwszym etapie i dzisiaj, a do wczoraj był realnym kandydatem do zwycięstwa w wyścigu. Polskich kibiców interesowało także to, czy Rafał Majka zdoła zminimalizować straty do innych faworytów, by w dalszej części wyścigu móc bić się o podium, a może nawet o coś więcej. Ciekawe było także to, jak pojadą Nibali, Velverde i Landa, który startował na nowej super maszynie do jazdy na czas (na zdjęciach publikowanych przez drużynę Sky wygląda naprawdę imponująco).

Pierwszy pomiar czasu zaplanowano na 11,6. kilometrze, drugi na 22,3., a trzeci na 33,7.

Rywalizację utrudniał padający deszcz, który na trudnej technicznie trasie stanowił jeszcze większą przeszkodę.

Primoz Roglic po raz drugi w tegorocznym Wyścigu dookoła Włoch pokazał, że jazda indywidualna na czas jest jego mocną stroną. Dodatkowo, pomógł mu fakt, że startował wcześniej, kiedy nie padał jeszcze deszcz. Zwycięski czas Słoweńca to 51 minut i 45 sekund.

W złej pogodzie startowali wszyscy faworyci do zwycięstwa w całym wyścigu. Najlepiej poradził sobie z nią Vincenzo Nibali (Astana), ale tylko o 11 sekund gorszy był Alejandro Valverde (Movistar). Dobrze pojechał także Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo).

Bardzo dobry początek miał drugi w klasyfikacji generalnej przed dzisiejszym etapem Ilnur Zakarin (Katusha), który posiadał realne szanse na objęcie prowadzenia w “generalce”, ale Rosjanin miał kraksę, a potem defekt i znowu upadek, zatem stracił sporo czasu.

Gianluca Brambilla bardzo dobrze pojechał ostatnią część trasy i zdołał utrzymać maglia rosa. Włoch do ostatnich metrów walczył o nią ze swoim kolegą z drużyny Bobem Jungelsem i ostatecznie obronił ją o sekundę.

Rafał Majka (Tinkoff) uzyskał czas 54 minuty i 41 sekund, co oznacza, że poniósł straty (ale nie gigantyczne) do rywali – między innymi Nibalego i Valverde. Polak spadł z ósmego na dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, a do prowadzącego Brambilli traci minutę i 45 sekund.

Wyniki etapu:

1ROGLIČPrimožTeam LottoNL – Jumbo161008051:45
2BRÄNDLEMatthiasIAM Cycling840500:10
3STAKE LAENGENVegardIAM Cycling420350:17
4CANCELLARAFabianTrek – Segafredo212250:28
5VOROBYEVAntonTeam Katusha14180:30
6JUNGELSBobEtixx – Quick Step  150:45
7KÜNGStefanBMC Racing Team  120:58
8VAN EMDENJosTeam LottoNL – Jumbo  101:08
9TJALLINGIIMaartenTeam LottoNL – Jumbo  81:16
10AMADORAndreyMovistar Team  61:19
11BOAROManueleTinkoff  51:31
12GRETSCHPatrickAG2R La Mondiale  41:38
13SERRYPieterEtixx – Quick Step  31:47
14SÜTTERLINJashaMovistar Team  21:56
15DUMOULINTomTeam Giant – Alpecin  11:58
16KEIZERMartijnTeam LottoNL – Jumbo   2:03
17BRAMBILLAGianlucaEtixx – Quick Step   2:05
18HAGAChadTeam Giant – Alpecin   2:12
19NIBALIVincenzoAstana Pro Team   2:13
20LANDAMikelTeam Sky   2:20
21KRUIJSWIJKStevenTeam LottoNL – Jumbo   2:23
22VALVERDEAlejandroMovistar Team   2:24
23LUDVIGSSONTobiasTeam Giant – Alpecin   ,,
24HOWSONDamienOrica GreenEDGE   2:25
25DENIFLStefanIAM Cycling   2:33
26BELKOVMaximTeam Katusha   2:41
27PLAZARubénOrica GreenEDGE   2:44
28FUGLSANGJakobAstana Pro Team   ,,
29DE LA CRUZDavidEtixx – Quick Step   2:47
30WIŚNIOWSKIŁukaszEtixx – Quick Step   2:52
31MAJKARafałTinkoff   2:56
32OVECHKINArtemGazprom-RusVelo   ,,
33HESJEDALRyderTrek – Segafredo   2:58
34SEROVAlexanderGazprom-RusVelo   2:59
35VAUGRENARDBenoitFDJ   ,,
36VISCONTIGiovanniMovistar Team   3:02
37TIMMERAlbertTeam Giant – Alpecin   3:03
38HOULEHugoAG2R La Mondiale   3:11
39MONFORTMaximeLotto Soudal   3:13
40MOHORICMatejLampre – Merida   3:18
41KNEESChristianTeam Sky   3:19
42SABATINIFabioEtixx – Quick Step   3:21
43BOBRIDGEJackTrek – Segafredo   3:25
44VERONACarlosEtixx – Quick Step   3:29
45ULISSIDiegoLampre – Merida   3:32
46ROELANDTSJurgenLotto Soudal   3:38
47DELAGEMickaëlFDJ   ,,
48POZZOVIVODomenicoAG2R La Mondiale   3:39
49KANGERTTanelAstana Pro Team   3:40
50BETANCURCarlosMovistar Team   3:41
51CHAVESJohan EstebanOrica GreenEDGE   3:48
52TANKINKBramTeam LottoNL – Jumbo   3:49
53BAKLars YttingLotto Soudal   3:51
54ZAKARINIlnurTeam Katusha   ,,
55RYBALKINAlekseyGazprom-RusVelo   3:53
56PIRAZZIStefanoBardiani – CSF   3:54
57BATTAGLINEnricoTeam LottoNL – Jumbo   3:55
58HENAOSebastiánTeam Sky   4:00
59FOLIFOROVAlexanderGazprom-RusVelo   4:04
60ANTONIgorDimension Data   4:07
61SUTHERLANDRoryMovistar Team   4:09
62BRUTTPavelTinkoff   ,,
63BOEMNicolaBardiani – CSF   4:10
64URANRigobertoCannondale Pro Cycling Team   4:12
65TXURRUKAAmetsOrica GreenEDGE   4:16
66ROCHENicolasTeam Sky   4:18
67BOLEGregaNippo – Vini Fantini   4:19
68TSATEVICHAlexeyTeam Katusha   4:22
69SARREAUMarcFDJ   4:24
70OSSDanielBMC Racing Team   4:25
71ROJASJosé JoaquínMovistar Team   4:29
72HOWARDLeighIAM Cycling   4:31
73MONTAGUTIMatteoAG2R La Mondiale   4:32
74DEIGNANPhilipTeam Sky   ,,
75COLEDANMarcoTrek – Segafredo   4:34
76SIUTSOUKanstantsinDimension Data   4:35
77BERTAZZOLiamWilier – Southeast   ,,
78FORMOLODavideCannondale Pro Cycling Team   4:38
79WYSSMarcelIAM Cycling   4:39
80BERLATOGiacomoNippo – Vini Fantini   4:43
81AMEZQUETAJulenWilier – Southeast   4:45
82HERRADAJoséMovistar Team   ,,
83CAPECCHIErosAstana Pro Team   4:48
84KUZNETSOVViacheslavTeam Katusha   4:49
85COURTEILLEArnaudFDJ   4:51
86HAUSSLERHeinrichIAM Cycling   ,,
87SOLOMENNIKOVAndreiGazprom-RusVelo   4:53
88WELLENSTimLotto Soudal   4:57
89CASTELIJNSTwanTeam LottoNL – Jumbo   4:59
90ANDREETTASimoneBardiani – CSF   ,,
91RODRÍGUEZCristianWilier – Southeast   5:07
92LIGTHARTPimLotto Soudal   5:09
93VAN ZYLJohannDimension Data   5:14
94FIRSANOVSergeyGazprom-RusVelo   5:16
95DE BIESeanLotto Soudal   5:19
96ARNDTNikiasTeam Giant – Alpecin   5:20
97AGNOLIValerioAstana Pro Team   ,,
98ZILIOLIGianfrancoNippo – Vini Fantini   5:22
99QUINZIATOManuelBMC Racing Team   5:24
100STAMSNIJDERTomTeam Giant – Alpecin   ,,
101NIEVEMikelTeam Sky   5:26
102CUNEGODamianoNippo – Vini Fantini   5:27
103MCCARTHYJayTinkoff   5:29
104TRENTINMatteoEtixx – Quick Step   5:31
105FISCHERMurilo AntonioFDJ   5:32
106TAARAMÄEReinTeam Katusha   ,,
107TOSATTOMatteoTinkoff   ,,
108BROWNNathanCannondale Pro Cycling Team   5:33
109DOMONTAxelAG2R La Mondiale   5:34
110SIMIONPaoloBardiani – CSF   5:37
111TUFTSveinOrica GreenEDGE   5:38
112BONNAFONDGuillaumeAG2R La Mondiale   5:43
113CONTIValerioLampre – Merida   5:44
114PREIDLERGeorgTeam Giant – Alpecin   5:45
115KADRIBlelAG2R La Mondiale   5:47
116BETTIOLAlbertoCannondale Pro Cycling Team   5:48
117MORIManueleLampre – Merida   ,,
118DE BACKERBertTeam Giant – Alpecin   ,,
119HOFLANDMorenoTeam LottoNL – Jumbo   5:50
120LE GACOlivierFDJ   ,,
121NAVARDAUSKASRamunasCannondale Pro Cycling Team   5:53
122KOZHATAYEVBakhtiyarAstana Pro Team   5:55
123MARTINEZDaniel FelipeWilier – Southeast   5:59
124DUPONTHubertAG2R La Mondiale   ,,
125NIEMIECPrzemyslawLampre – Merida   6:04
126PETILLISimoneLampre – Merida   6:05
127DE MARCHIAlessandroBMC Racing Team   6:09
128SBARAGLIKristianDimension Data   6:10
129POLJANSKIPawelTinkoff   6:13
130GROSUEduard MichaelNippo – Vini Fantini   ,,
131VENTERJacoDimension Data   6:15
132YAMAMOTOGenkiNippo – Vini Fantini   6:16
133ZABELRickBMC Racing Team   6:17
134KUDUSMerhawiDimension Data   6:20
135HERNÁNDEZJesúsTinkoff   6:21
136THOMSONJay RobertDimension Data   6:22
137POZZATOFilippoWilier – Southeast   6:26
138DIDIERLaurentTrek – Segafredo   6:28
139KONOVALOVASIgnatasFDJ   ,,
140SENNIManuelBMC Racing Team   6:29
141KOSHEVOYIliaLampre – Merida   6:36
142COLBRELLISonnyBardiani – CSF   ,,
143DOMBROWSKIJoeCannondale Pro Cycling Team   ,,
144ATAPUMAJohn DarwinBMC Racing Team   6:37
145JIMSongezoDimension Data   6:38
146MALACARNEDavideAstana Pro Team   6:39
147ZEITSAndreyAstana Pro Team   6:43
148ALAFACIEugenioTrek – Segafredo   6:46
149HANSENAdamLotto Soudal   ,,
150ZOIDLRiccardoTrek – Segafredo   6:48
151BUSATOMatteoWilier – Southeast   6:49
152CICCONEGiulioBardiani – CSF   6:50
153VANENDERTJelleLotto Soudal   6:51
154FERRARIRobertoLampre – Merida   6:54
155EWANCalebOrica GreenEDGE   6:55
156MAESTRIMircoBardiani – CSF   6:56
157KOCHETKOVPavelTeam Katusha   ,,
158GREIPELAndréLotto Soudal   7:01
159RUFFONINicolaBardiani – CSF   7:04
160PORSEVAlexanderTeam Katusha   7:08
161BELLETTIManuelWilier – Southeast   7:10
162ERSHOVArturGazprom-RusVelo   7:11
163SCARPONIMicheleAstana Pro Team   7:14
164BONGIORNOFrancesco ManuelBardiani – CSF   7:16
165HEPBURNMichaelOrica GreenEDGE   7:17
166BISOLTIAlessandroNippo – Vini Fantini   ,,
167ZHUPAEugertWilier – Southeast   ,,
168PETROVEvgeniTinkoff   7:20
169BOSWELLIanTeam Sky   ,,
170ROSSKOPFJoeyBMC Racing Team   7:26
171SAVITSKIYIvanGazprom-RusVelo   7:27
172CLARKESimonCannondale Pro Cycling Team   7:33
173DÉMAREArnaudFDJ   7:41
174SILINEgorTeam Katusha   7:46
175ROVNYIvanTinkoff   7:49
176BEWLEYSamOrica GreenEDGE   7:50
177NIZZOLOGiacomoTrek – Segafredo   7:52
178MOSERMorenoCannondale Pro Cycling Team   7:57
179CARDOSOAndréCannondale Pro Cycling Team   8:00
180MODOLOSachaLampre – Merida   8:01
181STACCHIOTTIRiccardoNippo – Vini Fantini   8:07
182LOPEZDavidTeam Sky   8:29
183MEZGECLukaOrica GreenEDGE   ,,
184JIChengTeam Giant – Alpecin   9:02
185KOLOBNEVAlexandrGazprom-RusVelo   9:10
186KLUGERogerIAM Cycling   9:26

Klasyfikacja generalna:

1(1)BRAMBILLAGianlucaEtixx – Quick Step34:33:04
2(14)JUNGELSBobEtixx – Quick Step0:01
3(13)AMADORAndreyMovistar Team0:32
4(3)KRUIJSWIJKStevenTeam LottoNL – Jumbo0:51
5(5)NIBALIVincenzoAstana Pro Team0:53
6(4)VALVERDEAlejandroMovistar Team0:55
7(11)DUMOULINTomTeam Giant – Alpecin0:58
8(10)LANDAMikelTeam Sky1:18
9(8)MAJKARafałTinkoff1:45
10(12)FUGLSANGJakobAstana Pro Team1:51
11(2)ZAKARINIlnurTeam Katusha2:09
12(9)POZZOVIVODomenicoAG2R La Mondiale2:28
13(6)CHAVESJohan EstebanOrica GreenEDGE2:31
14(16)ULISSIDiegoLampre – Merida2:54
15(7)URANRigobertoCannondale Pro Cycling Team2:56
16(22)HESJEDALRyderTrek – Segafredo3:29
17(17)SIUTSOUKanstantsinDimension Data4:08
18(20)PIRAZZIStefanoBardiani – CSF,,
19(15)FIRSANOVSergeyGazprom-RusVelo4:32
20(24)KANGERTTanelAstana Pro Team4:40
21(27)VISCONTIGiovanniMovistar Team4:47
22(25)VERONACarlosEtixx – Quick Step4:48
23(26)MONFORTMaximeLotto Soudal4:51
24(21)MONTAGUTIMatteoAG2R La Mondiale5:03
25(23)FORMOLODavideCannondale Pro Cycling Team5:22
26(18)TAARAMÄEReinTeam Katusha,,
27(30)DE LA CRUZDavidEtixx – Quick Step5:32
28(29)ROCHENicolasTeam Sky6:47
29(31)ANTONIgorDimension Data7:05
30(19)SCARPONIMicheleAstana Pro Team7:20
31(32)DUPONTHubertAG2R La Mondiale9:32
32(36)WYSSMarcelIAM Cycling10:21
33(33)NIEVEMikelTeam Sky,,
34(28)CARDOSOAndréCannondale Pro Cycling Team10:25
35(34)ATAPUMAJohn DarwinBMC Racing Team11:53
36(39)HENAOSebastiánTeam Sky,,
37(37)CONTIValerioLampre – Merida12:08
38(35)KOCHETKOVPavelTeam Katusha12:12
39(38)POLJANSKIPawelTinkoff14:01
40(40)KUDUSMerhawiDimension Data15:18
41(41)ZEITSAndreyAstana Pro Team16:03
42(42)PREIDLERGeorgTeam Giant – Alpecin16:53
43(48)LUDVIGSSONTobiasTeam Giant – Alpecin17:06
44(47)TSATEVICHAlexeyTeam Katusha18:29
45(43)BUSATOMatteoWilier – Southeast19:21
46(45)MALACARNEDavideAstana Pro Team19:44
47(49)AGNOLIValerioAstana Pro Team20:06
48(50)ROJASJosé JoaquínMovistar Team20:15
49(44)ROVNYIvanTinkoff20:25
50(54)PLAZARubénOrica GreenEDGE21:01
51(46)SILINEgorTeam Katusha21:08
52(53)BATTAGLINEnricoTeam LottoNL – Jumbo21:15
53(58)BOAROManueleTinkoff22:08
54(55)TANKINKBramTeam LottoNL – Jumbo22:19
55(51)PETROVEvgeniTinkoff23:12
56(61)HOWSONDamienOrica GreenEDGE24:18
57(56)TRENTINMatteoEtixx – Quick Step24:47
58(52)MOSERMorenoCannondale Pro Cycling Team25:11
59(57)MORIManueleLampre – Merida25:39
60(67)KÜNGStefanBMC Racing Team26:13
61(59)BROWNNathanCannondale Pro Cycling Team27:19
62(60)NIEMIECPrzemyslawLampre – Merida27:51
63(68)BETANCURCarlosMovistar Team29:15
64(63)DOMBROWSKIJoeCannondale Pro Cycling Team29:38
65(64)MCCARTHYJayTinkoff29:58
66(62)CLARKESimonCannondale Pro Cycling Team30:19
67(75)SERRYPieterEtixx – Quick Step30:39
68(69)SBARAGLIKristianDimension Data31:44
69(70)BONNAFONDGuillaumeAG2R La Mondiale31:52
70(65)BONGIORNOFrancesco ManuelBardiani – CSF32:18
71(71)ARNDTNikiasTeam Giant – Alpecin33:07
72(66)LOPEZDavidTeam Sky33:34
73(80)TXURRUKAAmetsOrica GreenEDGE34:31
74(72)ZOIDLRiccardoTrek – Segafredo34:48
75(81)HAUSSLERHeinrichIAM Cycling35:11
76(76)VENTERJacoDimension Data35:13
77(73)BOSWELLIanTeam Sky35:21
78(78)CUNEGODamianoNippo – Vini Fantini35:30
79(84)WELLENSTimLotto Soudal35:43
80(74)BELLETTIManuelWilier – Southeast35:57
81(83)DE BIESeanLotto Soudal36:05
82(82)KOZHATAYEVBakhtiyarAstana Pro Team36:15
83(79)DIDIERLaurentTrek – Segafredo36:33
84(87)BERLATOGiacomoNippo – Vini Fantini37:03
85(77)MODOLOSachaLampre – Merida37:58
86(91)DOMONTAxelAG2R La Mondiale38:21
87(86)COLBRELLISonnyBardiani – CSF38:28
88(88)POZZATOFilippoWilier – Southeast38:55
89(97)HOULEHugoAG2R La Mondiale39:00
90(89)HANSENAdamLotto Soudal39:17
91(90)ALAFACIEugenioTrek – Segafredo39:19
92(85)NIZZOLOGiacomoTrek – Segafredo39:43
93(93)MAESTRIMircoBardiani – CSF40:20
94(94)BISOLTIAlessandroNippo – Vini Fantini40:57
95(99)DEIGNANPhilipTeam Sky41:20
96(95)DÉMAREArnaudFDJ41:24
97(92)MEZGECLukaOrica GreenEDGE41:36
98(96)GREIPELAndréLotto Soudal41:46
99(107)KNEESChristianTeam Sky42:12
100(104)KUZNETSOVViacheslavTeam Katusha42:26
101(101)PETILLISimoneLampre – Merida43:12
102(120)VAN EMDENJosTeam LottoNL – Jumbo43:13
103(100)HERNÁNDEZJesúsTinkoff43:14
104(105)BETTIOLAlbertoCannondale Pro Cycling Team43:27
105(102)DE MARCHIAlessandroBMC Racing Team43:34
106(114)MOHORICMatejLampre – Merida44:02
107(121)HAGAChadTeam Giant – Alpecin44:19
108(111)BRUTTPavelTinkoff44:37
109(106)CICCONEGiulioBardiani – CSF44:49
110(103)SAVITSKIYIvanGazprom-RusVelo44:54
111(98)KOLOBNEVAlexandrGazprom-RusVelo45:00
112(113)HOWARDLeighIAM Cycling45:03
113(112)BERTAZZOLiamWilier – Southeast45:07
114(108)ZABELRickBMC Racing Team45:28
115(110)VAN ZYLJohannDimension Data45:41
116(123)FOLIFOROVAlexanderGazprom-RusVelo46:25
117(109)ZHUPAEugertWilier – Southeast46:40
118(115)QUINZIATOManuelBMC Racing Team46:50
119(125)VAUGRENARDBenoitFDJ46:54
120(126)SEROVAlexanderGazprom-RusVelo47:02
121(118)HOFLANDMorenoTeam LottoNL – Jumbo47:38
122(124)BAKLars YttingLotto Soudal47:45
123(116)KONOVALOVASIgnatasFDJ47:54
124(129)ROELANDTSJurgenLotto Soudal48:05
125(119)SENNIManuelBMC Racing Team48:22
126(135)GRETSCHPatrickAG2R La Mondiale48:39
127(146)ROGLIČPrimožTeam LottoNL – Jumbo48:49
128(117)ROSSKOPFJoeyBMC Racing Team49:04
129(127)COURTEILLEArnaudFDJ49:05
130(122)FERRARIRobertoLampre – Merida49:10
131(137)KEIZERMartijnTeam LottoNL – Jumbo49:20
132(128)TOSATTOMatteoTinkoff49:57
133(141)DENIFLStefanIAM Cycling50:17
134(132)HERRADAJoséMovistar Team50:35
135(150)STAKE LAENGENVegardIAM Cycling50:48
136(130)NAVARDAUSKASRamunasCannondale Pro Cycling Team,,
137(140)SABATINIFabioEtixx – Quick Step51:01
138(145)BELKOVMaximTeam Katusha51:20
139(138)SUTHERLANDRoryMovistar Team51:42
140(133)MARTINEZDaniel FelipeWilier – Southeast52:12
141(131)EWANCalebOrica GreenEDGE52:18
142(151)SÜTTERLINJashaMovistar Team52:33
143(142)CAPECCHIErosAstana Pro Team52:39
144(139)RODRÍGUEZCristianWilier – Southeast52:47
145(143)OSSDanielBMC Racing Team52:59
146(158)VOROBYEVAntonTeam Katusha53:23
147(159)CANCELLARAFabianTrek – Segafredo53:52
148(149)DELAGEMickaëlFDJ,,
149(147)SOLOMENNIKOVAndreiGazprom-RusVelo54:02
150(144)SIMIONPaoloBardiani – CSF54:15
151(136)PORSEVAlexanderTeam Katusha54:21
152(152)COLEDANMarcoTrek – Segafredo55:22
153(148)LE GACOlivierFDJ55:35
154(155)CASTELIJNSTwanTeam LottoNL – Jumbo56:12
155(156)LIGTHARTPimLotto Soudal56:53
156(153)KOSHEVOYIliaLampre – Merida57:28
157(161)WIŚNIOWSKIŁukaszEtixx – Quick Step,,
158(154)VANENDERTJelleLotto Soudal57:45
159(157)HEPBURNMichaelOrica GreenEDGE59:08
160(166)RYBALKINAlekseyGazprom-RusVelo1:00:00
161(172)TJALLINGIIMaartenTeam LottoNL – Jumbo1:00:07
162(160)JIMSongezoDimension Data1:00:11
163(163)ZILIOLIGianfrancoNippo – Vini Fantini1:00:40
164(164)STAMSNIJDERTomTeam Giant – Alpecin1:00:45
165(162)RUFFONINicolaBardiani – CSF1:01:49
166(169)AMEZQUETAJulenWilier – Southeast1:03:00
167(168)FISCHERMurilo AntonioFDJ1:03:46
168(174)SARREAUMarcFDJ1:03:52
169(167)GROSUEduard MichaelNippo – Vini Fantini1:03:55
170(170)TUFTSveinOrica GreenEDGE1:04:13
171(178)OVECHKINArtemGazprom-RusVelo1:04:54
172(173)DE BACKERBertTeam Giant – Alpecin1:05:02
173(179)TIMMERAlbertTeam Giant – Alpecin1:05:11
174(165)KLUGERogerIAM Cycling1:05:15
175(175)KADRIBlelAG2R La Mondiale1:05:30
176(177)BOEMNicolaBardiani – CSF1:05:41
177(171)BEWLEYSamOrica GreenEDGE1:06:28
178(176)THOMSONJay RobertDimension Data1:07:04
179(180)ANDREETTASimoneBardiani – CSF1:08:45
180(181)ERSHOVArturGazprom-RusVelo1:12:22
181(183)BOLEGregaNippo – Vini Fantini1:12:46
182(182)YAMAMOTOGenkiNippo – Vini Fantini1:14:38
183(185)BOBRIDGEJackTrek – Segafredo1:16:12
184(186)BRÄNDLEMatthiasIAM Cycling1:16:22
185(184)STACCHIOTTIRiccardoNippo – Vini Fantini1:17:57
186(187)JIChengTeam Giant – Alpecin1:31:18