Zwycięstwami Bryana Coquarda (Direct Energie) i Antona Vorobyeva (Katusha) zakończyły się dwa środowe etapy wyścigu Circuit Cycliste Sarthe. Liderem imprezy pozostał Marc Fournier (FDJ).

Przed południem kolarze walczący we francuskiej etapówce musieli zmierzyć się z 85-kilometrowym odcinkiem, na którym na próżno było szukać jakiejkolwiek trudności. Ze względu na długość etapu, większego sensu nie miała także ucieczka, co zapowiadało spokojne 2 godziny jazdy i finisz z peletonu. Na mecie jako pierwszy zameldował się Brian Coquard (Direct Energie), który na ostatnich metrach pokonał Matteo Pelucchiego (IAM) i Raymonda Kredera (Rompoot).

Po południu, uczestnicy wyścigu musieli w jak najlepszym czasie samotnie przejechać niespełna 7-kilometrową trasę etapu 2b. Jak się okazało, najlepiej na czasówce poradził sobie Anton Vorobyev (Katusha), który wykręcił czas 8’11”. Dla 26-letniego Rosjanina jest to jeden z większych sukcesów, bowiem w pokonanym polu zostawił on m.in. drugiego Jerome Coppela i trzeciego Matthiasa Brandle (obaj IAM).

Liderem imprezy pozostał Marc Fournier (FDJ), który z łatwością utrzymał wypracowaną na pierwszym etapie, ponad dwuminutową przewagę.

 

Wyniki etapu 2a:
1    Bryan COQUARD    FRA    DEN    2:02:35
2    Matteo PELUCCHI    ITA    IAM    +0
3    Raymond KREDER    NED    ROP    +0
4    Lorenzo MANZIN    FRA    FDJ    +0
5    Danilo NAPOLITANO    ITA    WGG    +0
6    Brenton JONES    AUS    DPC    +0
7    Gerald CIOLEK    GER    SSG    +0
8    Marco BENFATTO    ITA    AND    +0
9    Dylan PAGE    SUI    ROT    +0
10    Francesco CHICCHI    ITA    AND    +0
11    Clément VENTURINI    FRA    COF    +0
12    Benjamin GIRAUD    FRA    DMP    +0
13    Yauheni HUTAROVICH    BLR    FVC    +0
14    Anton VOROBYEV    RUS    KAT    +0
15    Samuel DUMOULIN    FRA    ALM    +0
16    Leonardo Fabio DUQUE    COL    DMP    +0
17    Vladimir ISAYCHEV    RUS    KAT    +0
18    Loïc CHETOUT    FRA    COF    +0
19    Otto VERGAERDE    BEL    TSV    +0
20    Sondre HOLST ENGER    NOR    IAM    +0
21    Maurits LAMMERTINK    NED    ROP    +0
22    Juan Jose LOBATO DEL VALLE    ESP    MOV    +0
23    Jorge ARCAS PENA    ESP    MOV    +0
24    Mark MCNALLY    GBR    WGG    +0
25    Tiago MACHADO    POR    KAT    +0
26    Vicente REYNES MIMO    ESP    IAM    +0
27    Julien BERARD    FRA    ALM    +0
28    Fabian WEGMANN    GER    SSG    +0
29    Lasse Norman HANSEN    DEN    SSG    +0
30    Angelo TULIK    FRA    DEN    +0
31    Patrick GRETSCH    GER    ALM    +0
32    Luca PACIONI    ITA    AND    +0
33    Eliot LIETAER    BEL    TSV    +0
34    Floris DE TIER    BEL    TSV    +0
35    Cyril GAUTIER    FRA    ALM    +0
36    Mathias FRANK    SUI    IAM    +0
37    Nick VAN DER LIJKE    NED    ROP    +0
38    Gaetan BILLE    BEL    WGG    +0
39    Linus GERDEMANN    GER    SSG    +0
40    Romain SICARD    FRA    DEN    +0
41    Gert JOEAAR    EST    COF    +0
42    Guillaume MARTIN    FRA    WGG    +0
43    Javier MORENO BAZAN    ESP    MOV    +0
44    Huub DUYN    NED    ROP    +0
45    Julien EL FARES    FRA    DMP    +0
46    Arnaud GERARD    FRA    FVC    +0
47    Thomas SCULLY    NZL    DPC    +0
48    Daniele RATTO    ITA    AND    +0
49    Jens WALLAYS    BEL    TSV    +0
50    Dries VAN GESTEL    BEL    TSV    +0
51    Stéphane ROSSETTO    FRA    COF    +0
52    Pierrick FEDRIGO    FRA    FVC    +0
53    Kévin REZA    FRA    FDJ    +0
54    Romain HARDY    FRA    COF    +0
55    Anthony PEREZ    FRA    COF    +0
56    Chris Anker SÖRENSEN    DEN    FVC    +0
57    Grischa JANORSCHKE    GER    ROT    +0
58    MARC FOURNIER    FRA    FDJ    +0
59    Laurent PICHON    FRA    FDJ    +0
60    Thomas VOECKLER    FRA    DEN    +0
61    Jerome COPPEL    FRA    IAM    +0
62    Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ    COL    MOV    +0
63    Benoit JARRIER    FRA    FVC    +0
64    Frank PASCHE    SUI    ROT    +0
65    François BIDARD    FRA    ALM    +0
66    Francis MOUREY    FRA    FVC    +0
67    Delio FERNANDEZ CRUZ    ESP    DMP    +0
68    Giacomo TOMIO    ITA    ROT    +0
69    Tiziano DALL’ANTONIA    ITA    AND    +0
70    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS    COL    MOV    +0
71    Benoît VAUGRENARD    FRA    FDJ    +0
72    Alexis GOUGEARD    FRA    ALM    +0
73    Fabrice JEANDESBOZ    FRA    DEN    +0
74    Dmitrii KOZONCHUK    RUS    KAT    +0
75    Antonio PEDRERO LOPEZ    ESP    MOV    +0
76    Nicolas BALDO    FRA    ROT    +0
77    Martin KOHLER    SUI    ROT    +0
78    Jef VAN MEIRHAEGHE    BEL    TSV    +0
79    Romain LEMARCHAND    FRA    SSG    +0
80    Rémy DI GREGORIO    FRA    DMP    +0
81    Daniel DIAZ    ARG    DMP    +0
82    Johnny HOOGERLAND    NED    ROP    +0
83    Marc DEMAAR    NED    ROP    +0
84    Matvey MAMYKIN    RUS    KAT    +0
85    Christian Mager    GER    SSG    +0
86    Sébastien CHAVANEL    FRA    FDJ    +23
87    Jens MOURIS    NED    DPC    +1:37
88    Serghei TVETCOV    ROU    AND    +1:58
89    Jordan KERBY    AUS    DPC    +1:58
90    Tony HUREL    FRA    DEN    +2:00
91    Boris DRON    BEL    WGG    +2:00
92    Matthias BRANDLE    AUT    IAM    +2:21
93    Peter KONING    NED    DPC    +3:05
94    Travis MEYER    AUS    DPC    +3:05

Wyniki etapu 2b:
1    Anton VOROBYEV    RUS    KAT    8:11
2    Jerome COPPEL    FRA    IAM    +1
3    Matthias BRANDLE    AUT    IAM    +1
4    Laurent PICHON    FRA    FDJ    +6
5    MARC FOURNIER    FRA    FDJ    +9
6    Thomas VOECKLER    FRA    DEN    +15
7    Gert JOEAAR    EST    COF    +16
8    Javier MORENO BAZAN    ESP    MOV    +17
9    Gaetan BILLE    BEL    WGG    +17
10    Sondre HOLST ENGER    NOR    IAM    +18
11    Mathias FRANK    SUI    IAM    +19
12    Kévin REZA    FRA    FDJ    +19
13    Lasse Norman HANSEN    DEN    SSG    +19
14    Patrick GRETSCH    GER    ALM    +20
15    Arnaud GERARD    FRA    FVC    +21
16    Bryan COQUARD    FRA    DEN    +21
17    Jens MOURIS    NED    DPC    +22
18    Tiago MACHADO    POR    KAT    +23
19    Juan Jose LOBATO DEL VALLE    ESP    MOV    +25
20    Thomas SCULLY    NZL    DPC    +25
21    Romain SICARD    FRA    DEN    +26
22    Jorge ARCAS PENA    ESP    MOV    +27
23    Anthony PEREZ    FRA    COF    +27
24    Peter KONING    NED    DPC    +28
25    Samuel DUMOULIN    FRA    ALM    +29
26    Benoit JARRIER    FRA    FVC    +30
27    Stéphane ROSSETTO    FRA    COF    +31
28    Maurits LAMMERTINK    NED    ROP    +32
29    Leonardo Fabio DUQUE    COL    DMP    +33
30    Eliot LIETAER    BEL    TSV    +33
31    Romain LEMARCHAND    FRA    SSG    +33
32    Pierrick FEDRIGO    FRA    FVC    +34
33    Clément VENTURINI    FRA    COF    +35
34    Serghei TVETCOV    ROU    AND    +35
35    Nicolas BALDO    FRA    ROT    +36
36    Alexis GOUGEARD    FRA    ALM    +36
37    Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ    COL    MOV    +36
38    Lorenzo MANZIN    FRA    FDJ    +37
39    Francis MOUREY    FRA    FVC    +38
40    Martin KOHLER    SUI    ROT    +38
41    Cyril GAUTIER    FRA    ALM    +39
42    Julien EL FARES    FRA    DMP    +39
43    Travis MEYER    AUS    DPC    +39
44    Loïc CHETOUT    FRA    COF    +39
45    Fabrice JEANDESBOZ    FRA    DEN    +42
46    Romain HARDY    FRA    COF    +43
47    Linus GERDEMANN    GER    SSG    +43
48    Tony HUREL    FRA    DEN    +44
49    Brenton JONES    AUS    DPC    +44
50    Angelo TULIK    FRA    DEN    +44
51    Frank PASCHE    SUI    ROT    +46
52    Huub DUYN    NED    ROP    +46
53    Vicente REYNES MIMO    ESP    IAM    +47
54    Antonio PEDRERO LOPEZ    ESP    MOV    +47
55    Benoît VAUGRENARD    FRA    FDJ    +48
56    Boris DRON    BEL    WGG    +48
57    Jens WALLAYS    BEL    TSV    +49
58    Tiziano DALL’ANTONIA    ITA    AND    +51
59    Otto VERGAERDE    BEL    TSV    +52
60    Delio FERNANDEZ CRUZ    ESP    DMP    +53
61    Floris DE TIER    BEL    TSV    +53
62    Fabian WEGMANN    GER    SSG    +54
63    François BIDARD    FRA    ALM    +55
64    Julien BERARD    FRA    ALM    +55
65    Christian Mager    GER    SSG    +55
66    Dries VAN GESTEL    BEL    TSV    +56
67    Vladimir ISAYCHEV    RUS    KAT    +57
68    Luca PACIONI    ITA    AND    +57
69    Rémy DI GREGORIO    FRA    DMP    +57
70    Yauheni HUTAROVICH    BLR    FVC    +58
71    Daniele RATTO    ITA    AND    +58
72    Daniel DIAZ    ARG    DMP    +59
73    Matteo PELUCCHI    ITA    IAM    +59
74    Nick VAN DER LIJKE    NED    ROP    +1:00
75    Grischa JANORSCHKE    GER    ROT    +1:01
76    Mark MCNALLY    GBR    WGG    +1:02
77    Sébastien CHAVANEL    FRA    FDJ    +1:02
78    Matvey MAMYKIN    RUS    KAT    +1:03
79    Dylan PAGE    SUI    ROT    +1:11
80    Jef VAN MEIRHAEGHE    BEL    TSV    +1:11
81    Chris Anker SÖRENSEN    DEN    FVC    +1:12
82    Giacomo TOMIO    ITA    ROT    +1:13
83    Francesco CHICCHI    ITA    AND    +1:14
84    Guillaume MARTIN    FRA    WGG    +1:15
85    Raymond KREDER    NED    ROP    +1:16
86    Gerald CIOLEK    GER    SSG    +1:17
87    Dmitrii KOZONCHUK    RUS    KAT    +1:18
88    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS    COL    MOV    +1:20
89    Marc DEMAAR    NED    ROP    +1:21
90    Johnny HOOGERLAND    NED    ROP    +1:22
91    Danilo NAPOLITANO    ITA    WGG    +1:30
92    Marco BENFATTO    ITA    AND    +1:35

Klasyfikacja generalna:
1    MARC FOURNIER    FRA    FDJ    6:51:51
2    Jerome COPPEL    FRA    IAM    +2:24
3    Laurent PICHON    FRA    FDJ    +2:29
4    Bryan COQUARD    FRA    DEN    +2:32
5    Sondre HOLST ENGER    NOR    IAM    +2:37
6    Thomas VOECKLER    FRA    DEN    +2:38
7    Gaetan BILLE    BEL    WGG    +2:39
8    Gert JOEAAR    EST    COF    +2:39
9    Javier MORENO BAZAN    ESP    MOV    +2:40
10    Mathias FRANK    SUI    IAM    +2:42
11    Kévin REZA    FRA    FDJ    +2:42
12    Lasse Norman HANSEN    DEN    SSG    +2:42
13    Arnaud GERARD    FRA    FVC    +2:44
14    Tiago MACHADO    POR    KAT    +2:45
15    Juan Jose LOBATO DEL VALLE    ESP    MOV    +2:48
16    Thomas SCULLY    NZL    DPC    +2:48
17    Romain SICARD    FRA    DEN    +2:49
18    Samuel DUMOULIN    FRA    ALM    +2:52
19    Benoit JARRIER    FRA    FVC    +2:53
20    Stéphane ROSSETTO    FRA    COF    +2:54
21    Leonardo Fabio DUQUE    COL    DMP    +2:55
22    Maurits LAMMERTINK    NED    ROP    +2:55
23    Eliot LIETAER    BEL    TSV    +2:56
24    Pierrick FEDRIGO    FRA    FVC    +2:57
25    Clément VENTURINI    FRA    COF    +2:58
26    Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ    COL    MOV    +2:59
27    Lorenzo MANZIN    FRA    FDJ    +3:00
28    Francis MOUREY    FRA    FVC    +3:01
29    Cyril GAUTIER    FRA    ALM    +3:02
30    Julien EL FARES    FRA    DMP    +3:02
31    Fabrice JEANDESBOZ    FRA    DEN    +3:05
32    Romain HARDY    FRA    COF    +3:06
33    Angelo TULIK    FRA    DEN    +3:07
34    Huub DUYN    NED    ROP    +3:09
35    Loïc CHETOUT    FRA    COF    +3:09
36    Antonio PEDRERO LOPEZ    ESP    MOV    +3:10
37    Benoît VAUGRENARD    FRA    FDJ    +3:11
38    Otto VERGAERDE    BEL    TSV    +3:15
39    Floris DE TIER    BEL    TSV    +3:16
40    Fabian WEGMANN    GER    SSG    +3:17
41    Julien BERARD    FRA    ALM    +3:18
42    Daniele RATTO    ITA    AND    +3:21
43    Chris Anker SÖRENSEN    DEN    FVC    +3:35
44    Patrick GRETSCH    GER    ALM    +3:41
45    Anthony PEREZ    FRA    COF    +3:53
46    Martin KOHLER    SUI    ROT    +4:04
47    Brenton JONES    AUS    DPC    +4:10
48    Tiziano DALL’ANTONIA    ITA    AND    +4:17
49    Rémy DI GREGORIO    FRA    DMP    +4:23
50    Daniel DIAZ    ARG    DMP    +4:25
51    Dmitrii KOZONCHUK    RUS    KAT    +4:44
52    Danilo NAPOLITANO    ITA    WGG    +4:56
53    Sébastien CHAVANEL    FRA    FDJ    +5:28
54    Anton VOROBYEV    RUS    KAT    +7:03
55    Linus GERDEMANN    GER    SSG    +7:27
56    Vicente REYNES MIMO    ESP    IAM    +7:31
57    Christian Mager    GER    SSG    +7:39
58    Gerald CIOLEK    GER    SSG    +9:07
59    Matvey MAMYKIN    RUS    KAT    +9:22
60    Tony HUREL    FRA    DEN    +9:28
61    Travis MEYER    AUS    DPC    +10:28
62    Romain LEMARCHAND    FRA    SSG    +11:05
63    Alexis GOUGEARD    FRA    ALM    +11:05
64    Frank PASCHE    SUI    ROT    +11:18
65    Grischa JANORSCHKE    GER    ROT    +11:25
66    François BIDARD    FRA    ALM    +11:27
67    Dries VAN GESTEL    BEL    TSV    +11:28
68    Vladimir ISAYCHEV    RUS    KAT    +11:29
69    Luca PACIONI    ITA    AND    +11:29
70    Yauheni HUTAROVICH    BLR    FVC    +11:30
71    Nick VAN DER LIJKE    NED    ROP    +11:32
72    Dylan PAGE    SUI    ROT    +11:43
73    Jef VAN MEIRHAEGHE    BEL    TSV    +11:43
74    Raymond KREDER    NED    ROP    +11:46
75    Guillaume MARTIN    FRA    WGG    +11:47
76    Johnny HOOGERLAND    NED    ROP    +11:54
77    Jorge ARCAS PENA    ESP    MOV    +12:18
78    Nicolas BALDO    FRA    ROT    +12:27
79    Jens WALLAYS    BEL    TSV    +12:40
80    Delio FERNANDEZ CRUZ    ESP    DMP    +12:44
81    Mark MCNALLY    GBR    WGG    +12:53
82    Giacomo TOMIO    ITA    ROT    +13:04
83    Francesco CHICCHI    ITA    AND    +13:05
84    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS    COL    MOV    +13:11
85    Marc DEMAAR    NED    ROP    +13:12
86    Marco BENFATTO    ITA    AND    +13:26
87    Jens MOURIS    NED    DPC    +13:50
88    Matthias BRANDLE    AUT    IAM    +14:13
89    Boris DRON    BEL    WGG    +14:39
90    Serghei TVETCOV    ROU    AND    +15:00
91    Peter KONING    NED    DPC    +15:24
92    Matteo PELUCCHI    ITA    IAM    +26:28