Fot. Etixx Quick Step

Niemiec był najszybszy w ostatnim wyścigu przygotowującym do Paryż-Roubaix, który tradycyjnie zakończył się sprintem z peletonu.

Do pokonania w wyścigu jednodniowym, w którym zazwyczaj wygrywają sprinterzy, było 207.8km z odcinkami brukowanymi. Ucieczkę dnia stworzyło sześciu zawodników – Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice), Sander Helven (Topsport Vlaanderen Baloise), Lieuwe Westra (Astana), Steven Tronet (Fortuneo Vital Concept), Berden De Vries (Roompot Oranje Peloton) oraz Nico Denz (AG2R La Mondiale).

Ich akcja skończyła się jednak bardzo szybko, 54km przed metą. Na wjeździe na kolejną rundę zaatakowali Frederik Backaert (Wanty Groupe Gobert) oraz Brian Van Goethem (Roompot). Niedługo potem kontratakowali Preben Van Hecke (Topsport Vlaanderen – Baloise) oraz Sebastien Turgot (AG2R). Kolejnym “harcownikiem” został Enrique Sanz (Southeast-Venezuela), do którego doskoczyli zaraz Maxime Cam (Fortuneo-Vital Concept) i Niki Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice).

Na czoło peletonu wyszli kolarze Etixx-Quickstep i pogoń Van Hecke, Turgot oraz trójki z Mihaylovem dość szybko się zakończyła. Prowadzący duet Backaert i Van Goethem mieli niewielką przewagę nad rozpędzoną zasadniczą grupą, w której Etixx został “zmieniony” przez Dimension Data. Ucieczka Belga i Holendra zakończyła się 25km przed finiszem.

Do samego końca byliśmy świadkami walki sprinterskich “pociągów”. Z ryzykowania kraksą zrezygnowali m.in. Ian Stannard (Team Sky), Tom Boonen (Etixx-Quickstep), Fabian Cancellara (Trek-Segafredo) czy Peter Sagan (Tinkoff). Najlepiej swoją pracę wykonali kolarze Etixx-Quickstep, dzięki czemu Marcel Kittel mógł czwarty raz cieszyć się ze zwycięstwa w Scheldeprijs! Drugie miejsce zajął Mark Cavendish (Dimension Data), a trzecie Andre Greipel (Lotto-Soudal)!

Wyniki:

1 12 GER 19880511 KITTEL Marcel EQS ETIXX – QUICK STEP 4:54:05
2 61 GBR 19850521 CAVENDISH Mark DDD DIMENSION DATA 0:00:00
3 21 GER 19820716 GREIPEL André LTS LOTTO SOUDAL 0:00:00
4 127 BEL 19910430 THEUNS Edward TFS TREK – SEGAFREDO 0:00:00
5 122 ITA 19931029 BONIFAZIO Niccolo TFS TREK – SEGAFREDO 0:00:00
6 108 NED 19930726 VAN POPPEL Danny SKY TEAM SKY 0:00:00
7 81 GER 19911118 ARNDT Nikias TGA TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:00
8 51 NED 19900814 WIPPERT Wouter CPT CANNONDALE PRO CYCLING TEAM 0:00:00
9 91 NED 19930621 GROENEWEGEN Dylan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
10 171 GBR 19920103 MCLAY Daniel FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:00:00
11 208 BEL 19920929 VAN LERBERGHE Bert TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:00
12 131 IRL 19901016 BENNETT Sam BOA BORA-ARGON 18 0:00:00
13 211 BEL 19900915 JANS Roy WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
14 151 BEL 19880813 VAN STAEYEN Michael COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
15 1 NOR 19870705 KRISTOFF Alexander KAT TEAM KATUSHA 0:00:00
16 178 BEL 19930603 VALLEE Boris FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:00:00
17 78 FRA 19930610 SARREAU Marc FDJ FDJ 0:00:03
18 186 NED 19950525 LOOIJ André ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 0:00:03
19 31 LTU 19851226 BAGDONAS Gediminas ALM AG2R LA MONDIALE 0:00:03
20 112 SVK 19940112 BASKA Erik TNK TINKOFF 0:00:03
21 191 ITA 19940430 MARECZKO Jakub STH SOUTHEAST – VENEZUELA 0:00:03
22 14 ITA 19850218 SABATINI Fabio EQS ETIXX – QUICK STEP 0:00:03
23 71 FRA 19850806 DELAGE Mickael FDJ FDJ 0:00:03
24 147 POL 19930822 LATON Eryk CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:03
25 144 POL 19870417 MARYCZ Jaroslaw CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:03
26 2 ITA 19870814 GUARNIERI Jacopo KAT TEAM KATUSHA 0:00:03
27 206 BEL 19940207 RICKAERT Jonas TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:09
28 16 ARG 19830307 RICHEZE Maximiliano Ariel EQS ETIXX – QUICK STEP 0:00:09
29 85 NED 19890209 SINKELDAM Ramon TGA TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:11
30 185 NED 19901104 KREDER Wesley ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 0:00:11
31 148 POL 19860912 PATERSKI Maciej CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:11
32 52 NZL 19850407 BAUER Jack CPT CANNONDALE PRO CYCLING TEAM 0:00:11
33 182 NED 19900312 ASSELMAN Jesper ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 0:00:11
34 27 GER 19820430 SIEBERG Marcel LTS LOTTO SOUDAL 0:00:14
35 181 NED 19910717 MARKUS Barry ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 0:00:14
36 173 FRA 19950620 BONNAMOUR Franck FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:00:20
37 153 FRA 19960224 BOUHANNI Rayane COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:20
38 22 DEN 19800116 BAK Lars Ytting LTS LOTTO SOUDAL 0:00:20
39 203 BEL 19940602 FARAZIJN Maxime TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:20
40 74 LTU 19851208 KONOVALOVAS Ignatas FDJ FDJ 0:00:20
41 25 BEL 19931124 DE BUYST Jasper LTS LOTTO SOUDAL 0:00:20
42 35 CAN 19900927 HOULE Hugo ALM AG2R LA MONDIALE 0:00:20
43 128 NED 19880118 VAN POPPEL Boy TFS TREK – SEGAFREDO 0:00:20
44 46 KAZ 19910314 KAMYSHEV Arman AST ASTANA PRO TEAM 0:00:20
45 41 ITA 19890612 GUARDINI Andrea AST ASTANA PRO TEAM 0:00:20
46 101 ITA 19890207 VIVIANI Elia SKY TEAM SKY 0:00:23
47 115 AUT 19931104 GOGL Michael TNK TINKOFF 0:00:25
48 195 ITA 19910117 DRAPERI Matteo STH SOUTHEAST – VENEZUELA 0:00:25
49 117 SVK 19881223 SAGAN Juraj TNK TINKOFF 0:00:25
50 116 SVK 19921221 KOLÁR Michal TNK TINKOFF 0:00:25
51 118 RUS 19850702 TRUSOV Nikolay TNK TINKOFF 0:00:25
52 38 FRA 19840411 TURGOT Sébastien ALM AG2R LA MONDIALE 0:00:25
53 47 LAT 19870415 SMUKULIS Gatis AST ASTANA PRO TEAM 0:00:25
54 82 BEL 19840402 DE BACKER Bert TGA TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:25
55 143 POL 19880329 KUREK Adrian CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:25
56 126 SUI 19800117 RAST Grégory TFS TREK – SEGAFREDO 0:00:25
57 114 RUS 19820129 BRUTT Pavel TNK TINKOFF 0:00:25
58 86 NED 19850515 STAMSNIJDER Tom TGA TEAM GIANT – ALPECIN 0:00:25
59 56 IRL 19940807 MULLEN Ryan CPT CANNONDALE PRO CYCLING TEAM 0:00:25
60 65 USA 19840602 FARRAR Tyler DDD DIMENSION DATA 0:00:29
61 213 BEL 19841110 DE HAES Kenny WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:29
62 141 ITA 19870117 PONZI Simone CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:29
63 212 BEL 19900313 BACKAERT Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:29
64 205 BEL 19890321 DECLERCQ Tim TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:29
65 132 NZL 19890202 ARCHBOLD Shane BOA BORA-ARGON 18 0:00:29
66 23 BEL 19870213 BOECKMANS Kris LTS LOTTO SOUDAL 0:00:29
67 28 BEL 19890511 WALLAYS Jelle LTS LOTTO SOUDAL 0:00:29
68 97 BEL 19900419 VAN ASBROECK Tom TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:29
69 98 GER 19830417 WAGNER Robert TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:29
70 124 ESP 19800205 IRIZAR ARANBURU Markel TFS TREK – SEGAFREDO 0:00:29
71 6 DEN 19850430 MORKOV Michael KAT TEAM KATUSHA 0:00:29
72 137 GER 19890219 SELIG Rudiger BOA BORA-ARGON 18 0:00:39
73 17 POL 19911207 WISNIOWSKI Lukasz EQS ETIXX – QUICK STEP 0:00:39
74 66 RSA 19890203 JANSE VAN RENSBURG Reinardt DDD DIMENSION DATA 0:00:39
75 7 RUS 19860221 PORSEV Alexander KAT TEAM KATUSHA 0:00:39
76 193 ITA 19920217 BERTAZZO Liam STH SOUTHEAST – VENEZUELA 0:00:42
77 105 ITA 19940420 MOSCON Gianni SKY TEAM SKY 0:00:42
78 24 BEL 19911003 DE BIE Sean LTS LOTTO SOUDAL 0:00:49
79 138 GBR 19900212 THWAITES Scott BOA BORA-ARGON 18 0:00:51
80 125 UKR 19800104 POPOVYCH Yaroslav TFS TREK – SEGAFREDO 0:01:07
81 157 FRA 19930710 SENECHAL Florian COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:07
82 134 CZE 19841207 BARTA Jan BOA BORA-ARGON 18 0:01:18
83 184 NED 19930527 SLIK Ivar ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 0:01:18
84 5 RUS 19890624 KUZNETSOV Viacheslav KAT TEAM KATUSHA 0:01:20
85 13 ITA 19890802 TRENTIN Matteo EQS ETIXX – QUICK STEP 0:01:23
86 63 RSA 19921121 DOUGALL Nick DDD DIMENSION DATA 0:01:27
87 104 GER 19810305 KNEES Christian SKY TEAM SKY 0:01:31
88 201 BEL 19820709 VAN HECKE Preben TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:41
89 196 ESP 19890911 SANZ Enrique STH SOUTHEAST – VENEZUELA 0:01:44
90 218 BEL 19900616 STENUIT Robin WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:50
91 133 AUS 19870927 DEMPSTER Zakkari BOA BORA-ARGON 18 0:01:52
92 136 GER 19830713 SCHILLINGER Andreas BOA BORA-ARGON 18 0:02:03
93 57 LTU 19880130 NAVARDAUSKAS Ramunas CPT CANNONDALE PRO CYCLING TEAM 0:02:03
94 168 FRA 19830106 PICHOT Alexandre DEN DIRECT ENERGIE 0:02:07
95 154 SLO 19800808 BOZIC Borut COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:07
96 187 NED 19921106 VAN GINNEKEN Sjoerd ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 0:02:07
97 92 BEL 19820513 WYNANTS Maarten TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:02:07
98 15 BEL 19910214 VAN KEIRSBULCK Guillaume EQS ETIXX – QUICK STEP 0:02:15
99 94 NED 19890123 CASTELIJNS Twan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:02:18
100 96 NED 19850218 VAN EMDEN Jos TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:02:18
101 95 NED 19771105 TJALLINGII Maarten TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:02:18
102 158 BEL 19900601 VAN BILSEN Kenneth COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:18
103 11 BEL 19801015 BOONEN Tom EQS ETIXX – QUICK STEP 0:02:18
104 167 FRA 19910720 MORICE Julien DEN DIRECT ENERGIE 0:02:18
105 188 NED 19910416 VAN GOETHEM Brian ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 0:02:18
106 45 KAZ 19860313 GRUZDEV Dmitriy AST ASTANA PRO TEAM 0:02:18
107 207 BEL 19890821 STEELS Stijn TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:02:18
108 3 AUT 19910401 HALLER Marco KAT TEAM KATUSHA 0:02:25
109 163 FRA 19940224 BOUDAT Thomas DEN DIRECT ENERGIE 0:02:44
110 72 BRA 19790616 FISCHER Murilo Antonio FDJ FDJ 0:03:05
111 121 SUI 19810318 CANCELLARA Fabian TFS TREK – SEGAFREDO 0:03:05
112 62 IRL 19850607 BRAMMEIER Matt DDD DIMENSION DATA 0:03:05
113 113 GBR 19891001 BLYTHE Adam TNK TINKOFF 0:03:05
114 77 FRA 19930630 LECUISINIER Pierre-Henri FDJ FDJ 0:03:05
115 162 CAN 19870722 ANDERSON Ryan DEN DIRECT ENERGIE 0:03:05
116 37 NZL 19880708 SERGENT Jesse ALM AG2R LA MONDIALE 0:03:05
117 217 BEL 19780904 VEUCHELEN Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:03:05
118 156 FRA 19830303 LEMOINE Cyril COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:05
119 166 FRA 19810625 GENE Yohann DEN DIRECT ENERGIE 0:03:05
120 36 FRA 19820612 MINARD Sébastien ALM AG2R LA MONDIALE 0:03:05
121 64 AUT 19810217 EISEL Bernhard DDD DIMENSION DATA 0:04:10
122 106 GBR 19900310 ROWE Luke SKY TEAM SKY 0:04:10
123 165 CAN 19910912 DUCHESNE Antoine DEN DIRECT ENERGIE 0:04:10
124 215 BEL 19911029 DEVRIENDT Tom WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:04:10
125 26 BEL 19920728 FRISON Frederik LTS LOTTO SOUDAL 0:04:10
126 123 BEL 19790829 DEVOLDER Stijn TFS TREK – SEGAFREDO 0:04:10
127 48 NED 19820911 WESTRA Lieuwe AST ASTANA PRO TEAM 0:04:10
128 32 FRA 19910605 DANIEL Maxime ALM AG2R LA MONDIALE 0:05:12
129 177 FRA 19861014 TRONET Steven FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:05:12
130 87 NED 19910723 VAN DER HAAR Lars TGA TEAM GIANT – ALPECIN 0:05:12
131 174 NOR 19900208 BREEN Vegard FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:05:17
132 73 NOR 19930701 HOELGAARD Daniel FDJ FDJ 0:05:17
133 53 NED 19850117 LANGEVELD Sebastian CPT CANNONDALE PRO CYCLING TEAM 0:05:17
134 58 NOR 19930504 SKJERPING Kristoffer CPT CANNONDALE PRO CYCLING TEAM 0:05:17
135 176 FRA 19850726 FEILLU Brice FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:05:17
136 102 GBR 19900701 FENN Andrew SKY TEAM SKY 0:05:17
137 68 RSA 19860412 THOMSON Jay Robert DDD DIMENSION DATA 0:05:48
138 55 ITA 19840716 MARANGONI Alan CPT CANNONDALE PRO CYCLING TEAM 0:05:48
139 93 NED 19931204 LAMMERTINK Steven TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:07:56
140 18 ITA 19930531 MARTINELLI Davide EQS ETIXX – QUICK STEP 0:07:56
141 34 GER 19940215 DENZ Nico ALM AG2R LA MONDIALE 0:07:56
142 172 FRA 19840408 BIDEAU Jean-Marc FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:07:56
143 135 AUT 19920110 PÖSTLBERGER Lukas BOA BORA-ARGON 18 0:07:56
144 194 ITA 19910430 DAL COL Andrea STH SOUTHEAST – VENEZUELA 0:07:56
145 175 FRA 19920709 CAM Maxime FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:07:56
146 216 BEL 19920529 SEYNAEVE Lander WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:07:56
147 198 ITA 19921019 TROSINO Mirko STH SOUTHEAST – VENEZUELA 0:07:56
148 83 USA 19880826 HAGA Chad TGA TEAM GIANT – ALPECIN 0:07:56
149 146 BUL 19880408 MIHAYLOV Nikolay CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 0:07:56
150 197 ITA 19890105 TEDESCHI Mirko STH SOUTHEAST – VENEZUELA 0:07:56

DNS / Nie wystartowali
44 BEL 19880929 DE VREESE Laurens AST ASTANA PRO TEAM

DNF / Nie ukończyli:
4 GER 19940306 POLITT Nils KAT TEAM KATUSHA
33 FRA 19860820 GAUDIN Damien ALM AG2R LA MONDIALE
42 KAZ 19920127 AYAZBAYEV Maxat AST ASTANA PRO TEAM
43 NED 19851230 BOOM Lars AST ASTANA PRO TEAM
107 GBR 19870525 STANNARD Ian SKY TEAM SKY
111 SVK 19900126 SAGAN Peter TNK TINKOFF
142 POL 19770623 KIENDYS Tomasz CCC CCC SPRANDI POLKOWICE
161 FRA 19900926 PETIT Adrien DEN DIRECT ENERGIE
183 NED 19890310 DE VRIES Berden ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON
202 BEL 19940617 DEGENDT Aimé TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
204 BEL 19900530 HELVEN Sander TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
214 BEL 19870401 BAUGNIES Jérôme WGG WANTY – GROUPE GOBERT