40. edycja Giro del Trentino – Melinda coraz bliżej. Organizatorzy nie zamierzają więc próżnować. Po zaprezentowaniu otwierającej wyścig czasówki i drugiego etapu, prowadzącego w austriacki Tyrol, przyszedł czas na trzeci odcinek wyścigu.

W czwartek, 21 kwietnia, kolarze będą mieli do pokonania 207,5 kilometra i przejadą z Sillian do Mezzolombardo. Tym samym trzeci etap wyścigu będzie przejażdżką przez znajdujące się w pobliżu Trydentu winnice.

Ze współpracy z organizatorami niezmiernie zadowolony jest burmistrz Mezzolombardo Christian Girardi.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że będziemy częścią tak wielkiego wydarzenia. Będzie to olbrzymia szansa na promocję naszego miasta i całego Piana Rotaliana na arenie międzynarodowej. Blisko współpracując z organizatorami, liczymy na wielki sukces, związany z wielkimi tradycjami wyścigu.

Trzeci etap rozpocznie się w austriackiej miejscowości Sillian. Niedługo po starcie kolarze przejadą przez dolinę Pusteria, ciesząc oczy przepięknymi widokami. Po stosunkowo płaskim początku, w drugiej części etapu, zrobi się znacznie trudniej. Na zawodników czekać będą bowiem dwa podjazdy – Nova Ponente oraz wspinaczka poprzedzająca wjazd do Mezzolombardo. Drugi z podjazdów będzie miał 10 kilometrów długości ze średnim nachyleniem 7,5%, a maksymalnym 11%. Ze szczytu do mety zostanie jednak jeszcze wiele kilometrów zjazdu.

Końcówka etapu stanie pod znakiem spotkania z nowym dostawcą win Gaierhof. Będzie to przepiękne zakończenie podróży po tamtejszych winnicach.

Podczas wyścigu nasi dziennikarze przeprowadzą tekstową relację na żywo w dwóch językach – polskim i angielskim. Już dziś zapraszamy!