girodeltrentinomelinda.com

Chociaż trasa została opublikowana już wcześniej, to na oficjalnej prezentacji dowiedzieliśmy się jakie gwiazdy pojawią się we Włoszech.

Czterdziesta edycja wyścigu odbędzie się w dniach 19-22 kwietnia. Co kilka dni poznawaliśmy przebieg kolejnych etapów. Zaczniemy jazdą drużynową na czas, następnie 220km z finiszem na szczycie w Austrii, poprawka poprowadzi przez piękne winnice północnych Włoch, a wszystko zakończy się również górskim etapem do Cles, na którym w zeszłym roku Richie Porte przypieczętował swoje zwycięstwo.

Dzisiaj poznaliśmy też szczegóły dotyczące listy startowej. Wystąpi osiemnaście ekip – trzy WorldTour (Ag2r, Astana, Team Sky), osiem ProContinental (Androni-Sidermec, Bardiani-CSF, Bora-Argon 18, Caja Rural Seguros RGA, Drapac, Gazprom-Rusvelo, Nippo-Vini Fantini oraz Southeast-Venezuela) i pięć kontynentalnych (Skydive Dubai, Tirol, Amore&Vita-SMP, Norda-MG KVis i D’Amico-Bottecchia). Do tego dwie reprezentacje narodowe – włoska i brazylijska.

Faworytem wyścigu będzie Vincenzo Nibali (Astana). W barwach Team Sky ze swoim byłym kolegą z ekipy stanie do walki Mikel Landa. Ag2r atakuje na trzy “pistolety” – Domenico Pozzovivo, Jean-Christophe Peraud oraz Romain Bardet. W ekipach ProConti pojawią się m.in. Damiano Cunego (Nippo-Vini Fantini), Rodolfo Torres (Androni Giocatolli-Sidermec) czy świetnie się prezentujący w ostatnich dniach Hugh Carthy (Caja Rural) i Sergey Firsanov (Gazprom-Rusvelo).

Giro del Trentino Melinda będzie pokazywane m.in. na włoskim Rai Sport, Eleven Sports, ESPN. W Polsce można liczyć na tekstową relację na żywo na naszosie.pl! Zapraszamy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments