Giro del Trentino Melinda

“Rekin z Mesyny” powalczy o trzeci sukces w Trydencie, a już w maju będzie się starał wygrać pierwszy w tym roku Wielki Tour – Giro d’Italia.

Lider Astany ma interesującą statystykę – przed każdym sukcesem w Wielkim Tourze zawsze cieszył się z wygranych w Trydencie. W 2009 roku wygrał Trofeo Melinda, a potem Vuelta a Espana. W 2013 najpierw zwyciężył w Giro del Trentino, a niecały miesiąc potem w Giro d’Italia, a rok później najpierw zdobył mistrzostwo Włoch właśnie w Trydencie, a latem świętował sukces w Tour de France.

W Giro del Trentino Melinda wsparciem dla Nibalego będą jego przyjaciele – Valerio Agnoli i Eros Capecchi. W drużynie będą też Tanel Kangert, Bakhtiyar Kozhatayev, Jakob Fuglsang, Davide Malacarne oraz Michele Scarponi. Najprawdopodobniej ten sam skład będzie też chronił Rekina podczas Giro d’Italia.

Trydent będzie też miejscem zmagań dwóch faworytów majowego La Corsa Rosa. W Team Sky liderem został Mikel Landa, który jeszcze w poprzednim sezonie jeździł razem z Nibalim w Astanie. Naszosie.pl przeprowadzi z Giro del Trentino Melinda relację tekstową na żywo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments