Marek Bala / naszosie.pl

Drugi pod względem kategorii włoski wyścig etapowy został przedłużony do pięciu dni. Ma też odwiedzić nowe tereny.

W tym roku odbyła się 40. edycja Giro del Trentino-Melinda. Zwycięstwo po wspaniałej jeździe przeciwko drużynie Astany odniósł Mikel Landa. Od przyszłego roku wyścig kategorii 2.HC poszerzy swoje granice poza Trentino i pojedzie do Austriackiego Tyrolu i Prowincji Bolzano.

Ściganie będzie się odbywało w dniach 17-21 kwietnia, co potwierdza, że Giro del Trentino-Melinda jest jednym z najlepszych sprawdzianów przed Giro d’Italia. Dodatkowy etap (dotychczas były cztery) pozwala na docenienie terenów wszystkich trzech Euro-regionów.

Po 40 urodzinach mieliśmy możliwość podjęcia nowego wyzwania. Przez lata stworzyliśmy bardzo pozytywną współpracę z sąsiadami Trentino, zwłaszcza we wschodnim Tyrolu gdzie kilka odbywało się kilka etapów Giro del Trentino. Trydent pozostaje naszą ojczyzną, ale połączenie z Südtirol i Austriackim Tyrolem przesuwa nas w kierunku silniejszego, ciekawszego wyścigu, który będzie w stanie nawiązać do wspaniałych tradycji, a nawet je ulepszyć – powiedział prezydent GS Alto Garda Giacomo Santini.

Nowa nazwa Giro del Trentino-Melinda zostanie przedstawiona w najbliższych dniach. Organizatorem pozostanie GS Alto Garda, które jest członkiem Włoskiego Związku Kolarskiego i Lega Ciclismo Professionistico.

źródło: girodeltrentinomelinda.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments