Fot. Team Roompot-Nederlandse Loterij/Twitter

Nowym sponsorem tytularnym pro kontynentalnej drużyny z Holandii została rodzima loteria pieniężna – Nederlandse Loterij. Prezentacja Team Roompot-Nederlandse Loterij odbyła się w Utrechcie.

Porozumienie między holenderską loterią a kolarską drużyną opiera się na obopólnych korzyściach. Nederlandse Loterij pracowała nad wzmocnieniem wizerunku, natomiast Roompot szukała pewnego, ciągle rozwijającego się partnera, który zapewniłby jej stabilną przyszłość, o którą we współczesnym kolarstwie nie jest łatwo.

Nederlandse Loterij to wspaniały partner, którego zaufanie wskazuje nam, że podążamy we właściwym kierunku. Pozwala nam także zachować holenderski charakter, czego wyrazem będzie pomarańczowy kolor koszulek, na których kołnierzyku każdy kolarz będzie miał swoje nazwisko – powiedział Michael Zijlaard, jeden z założycieli drużyny.

Podczas uroczystej gali ogłoszono także, że nowym trenerem drużyny będzie były kolarz i komentator Michel Cornelisse, który w przeszłości pracował z drużynami Vacansoleil-DCM i MTN-Qhubeka.

W tym sezonie drużyna Roompot odniosła sześć zwycięstw, spośród których właścicielem trzech jest Peter Weening, lider drużyny, który także był na prezentacji w Utrechcie. Weening wygrał drugi etap i klasyfikację generalną Tour of Norway, a także szósty etap Tour de Suisse.