Daniel Martin odniósł pierwsze zwycięstwo w barwach Etixx-Quick Step. Kolarz z Irlandii wygrał górski odcinek w wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana.
Kolarze ścigali się dziś na 163 kilometrowej trasie z Castellon do Fredes. Meta znajdowała się na szczycie 15 kilometrowego podjazdu.
Na samym początku rywalizacji odjechali: Federico Burchio (GM Europa Ovini), Anton Vorobyev (Katusha), Pablo Torres (Burgos BH), Artiz Bagues (Euskadi Basque Country – Murias) oraz Fabio Chinello (D’Amicco Botecchia). Harcownicy dzielnie walczyli, ale niestety koalicja grup Team Sky – Movistar była bezlitosna. Wysoko ustawieni byli również zawodnicy CCC Sprandi Polkowice.
Wszystkich uciekinierów doścignięto na finałowym podjeździe. To właśnie tam rozstrzygnęły się losy etapu. Zaatakował Hose Herrada (Movistar), ale „podniebni” nie dali mu dużego pola do popisu. Gdy akcja Hiszpana zakończyła się, wszyscy liczyli na jakiś ruch ze strony Teamu Sky. Tymczasem ich pracę znakomicie wykorzystał Daniel Martin.
Irlandczyk popisał się świetnym długim finiszem i z małą przewagą pokonał Herradę i lidera wyścigu – Woutera Poelsa (Team Sky).
Wyniki etapu:
1º 35 MARTIN, Daniel ETIXX – QUICK STEP 04:10:06
2º 13 HERRADA, Jesus MOVISTAR TEAM a 02
3º 25 POELS, Wouter TEAM SKY a 02
4º 22 INTXAUSTI, Benat TEAM SKY a 02
5º 67 SLAGTER, Tom Jelte CANNONDALE PRO CYCLING TE a 02
6º 15 IZAGUIRRE, Jon MOVISTAR TEAM a 02
7º 44 SANCHEZ, Luis Leon ASTANA PRO TEAM a 02
8º 124 PRADES, Eduard CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 02
9º 16 QUINTANA, Dayer MOVISTAR TEAM a 02
10º 64 FORMOLO, Davide CANNONDALE PRO CYCLING TE a 02
11º 32 JUNGELS, Bob ETIXX – QUICK STEP a 02
12º 43 ROSA, Diego ASTANA PRO TEAM a 02
13º 86 NAVARRO, Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 02
14º 41 ARU, Fabio ASTANA PRO TEAM a 02
15º 17 MORENO, Javier MOVISTAR TEAM a 02
16º 83 EDET, Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 10
17º 33 VERONA, Carlos ETIXX – QUICK STEP a 10
18º 24 KONIG, Leopold TEAM SKY a 12
19º 72 CLEMENT, Stef IAM CYCLING a 12
20º 42 CATALDO, Dario ASTANA PRO TEAM a 12
21º 26 LOPEZ, David TEAM SKY a 12
22º 152 FIRSANOV, Sergey RUSVELO a 12
23º 161 BRAVO, Garikoitz EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 12
24º 131 BELDA GARCIA, David TEAM ROTH a 20
25º 63 DOMBROWSKI, Joseph Lloyd CANNONDALE PRO CYCLING TE a 20
26º 202 AMEZQUETA, Julen SOUTHEAST – VENEZUELA a 23
27º 74 HOLLENSTEIN, Reto IAM CYCLING a 23
28º 146 MINNAARD, Marinus C. WANTY – GROUPE GOBERT a 23
29º 183 DE LA PARTE, Víctor CCC SPRANDI POLKOWICE a 23
30º 5 LOSADA, Alberto TEAM KATUSHA a 23
31º 128 ROSON, Jaime CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 23
32º 73 DENIFL, Stefan IAM CYCLING a 23
33º 126 VILELA, Ricardo CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 23
34º 168 GONZALEZ, Aitor EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 23
35º 45 TIRALONGO, Paolo ASTANA PRO TEAM a 23
36º 27 NIEVE, Mikel TEAM SKY a 23
37º 138 PIRES, Bruno TEAM ROTH a 27
38º 108 BARBIN, Enrico BARDIANI CSF a 27
39º 212 GARCIA-D.M., Vicente SEL. ESPAÑOLA a 27
40º 52 . CAMPENAERTS, Victor TEAM LOTTO NL – JUMBO a 27
41º 127 SAEZ, Hector CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 27
42º 182 OWSIAN, Lukas CCC SPRANDI POLKOWICE a 27
43º 1 RODRIGUEZ, Joaquin TEAM KATUSHA a 27
44º 36 MEERSMAN, Gianni ETIXX – QUICK STEP a 27
45º 14 HERRADA, José MOVISTAR TEAM a 27
46º 121 ARROYO, David CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 27
47º 143 BILLE, Gaetan WANTY – GROUPE GOBERT a 27
48º 122 . GONÇALVES, José CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 27
49º 75 LAENGEN, Vegard Stake IAM CYCLING a 27
50º 167 ITURRIA, Mikel EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 33
51º 171 CRAWFORD, Jai KINAN CYCLING TEAM a 35
52º 133 BRÜNGGER, Nico TEAM ROTH a 35
53º 94 HOOGERLAND, Johnny ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 35
54º 172 GARCIA, Marcos KINAN CYCLING TEAM a 37
55º 223 CIAVATTA, Paolo D’AMICO BOTTACHIA a 37
56º 165 BIZKARRA, Mikel EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 37
57º 98 WEENING, Pieter ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 37
58º 106 ANDREETTA, Simone BARDIANI CSF a 37
59º 47 MALACARNE, Davide ASTANA PRO TEAM a 37
60º 96 DEMAAR, Marc ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 37
61º 65 ROLLAND, Pierre CANNONDALE PRO CYCLING TE a 37
62º 91 DUYN, Huub ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 37
63º 113 SALAS, Ibai BURGOS BH a 37
64º 117 DEL PINO, Jesus BURGOS BH a 41
65º 204 RODRIGUEZ, Cristian SOUTHEAST – VENEZUELA a 56
66º 38 VANDENBERGH, Stijn ETIXX – QUICK STEP a 01:06
67º 61 BAUER, Jack CANNONDALE PRO CYCLING TE a 01:24
68º 215 MORENO, Adria SEL. ESPAÑOLA a 01:31
69º 125 MOLINA, Antonio CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 01:31
70º 51 BOUWMAN, Koen TEAM LOTTO NL – JUMBO a 01:40
71º 151 OVECHKIN, Artem RUSVELO a 01:41
72º 7 MAMYKIN, Matvey TEAM KATUSHA a 01:49
73º 185 PLUCINSKI, Leszek CCC SPRANDI POLKOWICE a 01:49
74º 118 CUBERO, Jorge BURGOS BH a 02:01
75º 97 VAN EMPEL, Etienne ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 02:01
76º 237 LESTIDO, Martin TUSNAD CYCLING TEAM a 02:01
77º 105 STERBINI, Luca BARDIANI CSF a 02:01
78º 76 TANNER, David IAM CYCLING a 02:01
79º 78 WYSS, Marcel IAM CYCLING a 02:01
80º 68 VILLELLA, Davide CANNONDALE PRO CYCLING TE a 02:01
81º 57 VERMEULEN, Alexey TEAM LOTTO NL – JUMBO a 02:12
82º 246 SOKOLOV, Dmitrii LOKOSPHINX a 02:12
83º 92 VAN GINNEKEN, Sjoerd ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 02:17
84º 4 VORGANOV, Eduard TEAM KATUSHA a 02:41
85º 247 SHILOV, Sergei LOKOSPHINX a 02:41
86º 34 LAMPAERT, Yves ETIXX – QUICK STEP a 02:43
87º 186 PATERSKI, Maciej CCC SPRANDI POLKOWICE a 02:50
88º 245 SAMOLENKOV, Artem LOKOSPHINX a 02:57
89º 243 . VDOVIN, Sergey LOKOSPHINX a 03:32
90º 206 TEDESCHI, Mirko SOUTHEAST – VENEZUELA a 03:42
91º 114 MERINO, Igor BURGOS BH a 03:53
92º 166 ESTEVEZ, Imanol EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 04:38
93º 227 TIZZA, Marco D’AMICO BOTTACHIA a 04:38
94º 123 GONÇALVES, Andre CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 04:40
95º 66 SKJERPING, Kristoffer CANNONDALE PRO CYCLING TE a 04:40
96º 3 VICIOSO, Angel TEAM KATUSHA a 04:40
97º 153 MAIKIN, Roman RUSVELO a 05:00
98º 194 RUSCETTA, Andrea GM EUROPA OVINI a 05:25
99º 112 SOLE, Arnau BURGOS BH a 05:33
100º 46 LUTSENKO, Alexey ASTANA PRO TEAM a 05:36
101º 181 MIHAYLOV, Nikolay CCC SPRANDI POLKOWICE a 05:36
102º 132 BAILIFARD, Valentin TEAM ROTH a 05:40
103º 154 ERSHOV, Artur RUSVELO a 05:58
104º 214 MORA, Sebastia SEL. ESPAÑOLA a 05:58
105º 225 GINES, Daniel D’AMICO BOTTACHIA a 05:58
106º 162 TXOPERENA, Benat EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 05:58
107º 23 KIRYIENKA, Vasil TEAM SKY a 05:58
108º 224 TOMMASSINI, Fabio D’AMICO BOTTACHIA a 05:58
109º 241 VDOVIN, Alexander LOKOSPHINX a 05:58
110º 8 RESTREPO, Jhonatan TEAM KATUSHA a 05:58
111º 236 MASCARO, Sebastia TUSNAD CYCLING TEAM a 05:58
112º 93 KREDER, Michel ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 05:58
113º 176 ASO, Keisuke KINAN CYCLING TEAM a 06:19
114º 242 NEUSTROEV, Vasilii LOKOSPHINX a 06:56
115º 141 GASPAROTTO, Enrico WANTY – GROUPE GOBERT a 07:05
116º 101 COLBRELLI, Sonny BARDIANI CSF a 09:22
117º 248 STRAKHOV, Dmitrii LOKOSPHINX a 09:37
118º 48 KAMYSHEV, Arman ASTANA PRO TEAM a 09:37
119º 187 MATYSIAK, Bartlomiej CCC SPRANDI POLKOWICE a 09:37
120º 158 SVESHNIKOV, Kirill RUSVELO a 10:05
121º 56 MARTENS, Paul TEAM LOTTO NL – JUMBO a 11:17
122º 31 BOONEN, Tom ETIXX – QUICK STEP a 11:19
123º 37 TERPSTRA, Niki ETIXX – QUICK STEP a 11:19
124º 142 VAN MELSEN, Kevin WANTY – GROUPE GOBERT a 11:19
125º 144 DEGAND, Thomas WANTY – GROUPE GOBERT a 11:19
126º 147 SEYNAEVE, Lander WANTY – GROUPE GOBERT a 11:19
127º 205 BERTAZZO, Liam SOUTHEAST – VENEZUELA a 11:19
128º 232 SEBESTYEN, Szabolcs TUSNAD CYCLING TEAM a 11:19
129º 12 ERVITI, Imanol MOVISTAR TEAM a 11:19
130º 163 INSAUSTI, Jon Ander EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 11:19
131º 11 ARCAS, Jorge MOVISTAR TEAM a 11:19
132º 111 TORRES, Pablo BURGOS BH a 11:19
133º 6 VOROBYEV, Anton TEAM KATUSHA a 11:19
134º 136 KRIZEK, Matthias TEAM ROTH a 11:19
135º 164 BAGÜES, Aritz EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 11:19
136º 191 FORTIN, Filippo GM EUROPA OVINI a 11:19
137º 103 MAESTRI, Mirco BARDIANI CSF a 11:19
138º 2 PORSEV, Alexander TEAM KATUSHA a 11:19
139º 156 SEROV, Alexander RUSVELO a 11:19
140º 238 MIRALLES, Jose TUSNAD CYCLING TEAM a 11:19
141º 173 SULZBERGER, Wesley KINAN CYCLING TEAM a 11:19
142º 62 BRESCHEL, Matti CANNONDALE PRO CYCLING TE a 11:19
143º 195 MARQUEZ, Jose A. GM EUROPA OVINI a 11:19
144º 244 ZHURAVLEV, Vadim LOKOSPHINX a 11:19
145º 184 TACIAK, Mateusz CCC SPRANDI POLKOWICE a 11:19
146º 192 BURCHIO, Federico GM EUROPA OVINI a 11:19
147º 104 BOEM, Nicola BARDIANI CSF a 11:19
148º 18 VENTOSO, Francisco José MOVISTAR TEAM a 11:19
149º 174 NONAKA, Ryoma KINAN CYCLING TEAM a 11:19
150º 218 TORRES, Cristian SEL. ESPAÑOLA a 12:32
151º 234 CRISTA, Daniel TUSNAD CYCLING TEAM a 12:32
152º 55 LEEZER, Thomas TEAM LOTTO NL – JUMBO a 12:32
153º 221 BOCCHIOLA, Giorgio D’AMICO BOTTACHIA a 12:32
154º 58 VAN WINDEN, Dennis TEAM LOTTO NL – JUMBO a 12:32
155º 53 GROENEWEGEN, Dylan TEAM LOTTO NL – JUMBO a 12:32
156º 222 CHINELO, Fabio D’AMICO BOTTACHIA a 12:32
157º 157 EVTUSHENKO, Alexander RUSVELO a 12:32
158º 116 LOPEZ, Daniel BURGOS BH a 12:32
159º 217 TORRES, Albert SEL. ESPAÑOLA a 12:32
160º 107 SIMION, Paolo BARDIANI CSF a 12:32
161º 211 AMORES, Julio A. SEL. ESPAÑOLA a 12:32
162º 213 LUCAS, David SEL. ESPAÑOLA a 12:32
163º 155 MANAKOV, Viktor RUSVELO a 12:32
164º 235 NECHITA, Andrei TUSNAD CYCLING TEAM a 12:32
165º 71 BRANDLE, Matthias IAM CYCLING a 12:32
166º 77 VANGENECHTEN, Jonas IAM CYCLING a 12:32
167º 21 PETERS, Alex TEAM SKY a 12:32
168º 226 PARRINELLO, Antonio D’AMICO BOTTACHIA a 12:32
169º 95 KREDER, Raymond ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 12:32
170º 137 PASQUALON, Andrea TEAM ROTH a 12:32
171º 134 CECCHIN, Alberto TEAM ROTH a 12:32
172º 87 SIMON, Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 12:32
173º 28 ROCHE, Nicolas TEAM SKY a 12:32
174º 85 LEMOINE, Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 12:32
175º 102 RUFFONI, Nicola BARDIANI CSF a 12:32
176º 193 PACCHIARDO, Davide GM EUROPA OVINI a 12:32
177º 177 NAKANISHI, Shigetomo KINAN CYCLING TEAM a 12:32
178º 135 KOHLER, Martin TEAM ROTH a 15:59
179º 115 RIUTORT, Juan Carlos BURGOS BH a 15:59
180º 81 BOUHANNI, Nacer COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 15:59
181º 175 ITAMI, Kenji KINAN CYCLING TEAM a 15:59
182º 84 LAPORTE, Christophe COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 15:59
183º 54 . LAMMERTINK, Steven TEAM LOTTO NL – JUMBO a 15:59
184º 233 DOBRE, Vlad-nicolae TUSNAD CYCLING TEAM a 15:59
185º 88 SOUPE, Geoffrey COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 15:59
186º 207 MARECZKO, Jakub SOUTHEAST – VENEZUELA a 15:59
187º 82 BOZIC, Borut COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 15:59
188º 203 FONZI, Giuseppe SOUTHEAST – VENEZUELA a 15:59
189º 231 NOVAK, Carol-eduard TUSNAD CYCLING TEAM a 16:35
190º 196 SAZANOV, Andrey GM EUROPA OVINI a 17:49
191º 216 TERUEL, Eloy SEL. ESPAÑOLA a 25:39
Klasyfikacja generalna:
1º 25 POELS, Wouter TEAM SKY 04:32:42
2º 44 SANCHEZ, Luis Leon ASTANA PRO TEAM a 15
3º 43 ROSA, Diego ASTANA PRO TEAM a 22
4º 13 HERRADA, Jesus MOVISTAR TEAM a 26
5º 32 JUNGELS, Bob ETIXX – QUICK STEP a 27
6º 17 MORENO, Javier MOVISTAR TEAM a 32
7º 22 INTXAUSTI, Benat TEAM SKY a 33
8º 15 IZAGUIRRE, Jon MOVISTAR TEAM a 38
9º 24 KONIG, Leopold TEAM SKY a 39
10º 72 CLEMENT, Stef IAM CYCLING a 45
11º 74 HOLLENSTEIN, Reto IAM CYCLING a 51
12º 52 CAMPENAERTS, Victor TEAM LOTTO NL – JUMBO a 52
13º 35 MARTIN, Daniel ETIXX – QUICK STEP a 01:00
14º 41 ARU, Fabio ASTANA PRO TEAM a 01:01
15º 14 HERRADA, José MOVISTAR TEAM a 01:01
16º 124 PRADES, Eduard CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 01:02
17º 83 EDET, Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 01:03
18º 183 DE LA PARTE, Víctor CCC SPRANDI POLKOWICE a 01:04
19º 42 CATALDO, Dario ASTANA PRO TEAM a 01:05
20º 26 LOPEZ, David TEAM SKY a 01:06
21º 86 NAVARRO, Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 01:09
22º 143 BILLE, Gaetan WANTY – GROUPE GOBERT a 01:12
23º 127 SAEZ, Hector CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 01:15
24º 64 FORMOLO, Davide CANNONDALE PRO CYCLING TE a 01:18
25º 67 SLAGTER, Tom Jelte CANNONDALE PRO CYCLING TE a 01:24
26º 152 FIRSANOV, Sergey RUSVELO a 01:25
27º 73 DENIFL, Stefan IAM CYCLING a 01:29
28º 122 . GONÇALVES, José CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 01:30
29º 168 GONZALEZ, Aitor EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 01:32
30º 33 VERONA, Carlos ETIXX – QUICK STEP a 01:35
31º 126 VILELA, Ricardo CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 01:50
32º 202 AMEZQUETA, Julen SOUTHEAST – VENEZUELA a 01:50
33º 63 DOMBROWSKI, Joseph Lloyd CANNONDALE PRO CYCLING TE a 01:51
34º 38 VANDENBERGH, Stijn ETIXX – QUICK STEP a 01:53
35º 47 MALACARNE, Davide ASTANA PRO TEAM a 01:55
36º 1 RODRIGUEZ, Joaquin TEAM KATUSHA a 01:56
37º 113 SALAS, Ibai BURGOS BH a 01:57
38º 161 BRAVO, Garikoitz EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 01:59
39º 36 MEERSMAN, Gianni ETIXX – QUICK STEP a 02:02
40º 27 NIEVE, Mikel TEAM SKY a 02:02
41º 91 DUYN, Huub ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 02:04
42º 151 OVECHKIN, Artem RUSVELO a 02:11
43º 65 ROLLAND, Pierre CANNONDALE PRO CYCLING TE a 02:13
44º 16 QUINTANA, Dayer MOVISTAR TEAM a 02:14
45º 51 BOUWMAN, Koen TEAM LOTTO NL – JUMBO a 02:16
46º 98 WEENING, Pieter ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 02:19
47º 45 TIRALONGO, Paolo ASTANA PRO TEAM a 02:21
48º 61 BAUER, Jack CANNONDALE PRO CYCLING TE a 02:25
49º 121 ARROYO, David CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 02:28
50º 5 LOSADA, Alberto TEAM KATUSHA a 02:29
51º 108 BARBIN, Enrico BARDIANI CSF a 02:30
52º 138 PIRES, Bruno TEAM ROTH a 02:33
53º 75 LAENGEN, Vegard Stake IAM CYCLING a 02:37
54º 204 RODRIGUEZ, Cristian SOUTHEAST – VENEZUELA a 02:41
55º 128 ROSON, Jaime CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 02:43
56º 182 OWSIAN, Lukas CCC SPRANDI POLKOWICE a 02:48
57º 117 DEL PINO, Jesus BURGOS BH a 02:49
58º 146 MINNAARD, Marinus C. WANTY – GROUPE GOBERT a 02:50
59º 172 GARCIA, Marcos KINAN CYCLING TEAM a 02:50
60º 96 DEMAAR, Marc ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 02:52
61º 167 ITURRIA, Mikel EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 02:52
62º 94 HOOGERLAND, Johnny ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 02:53
63º 212 GARCIA-D.M., Vicente SEL. ESPAÑOLA a 02:53
64º 165 BIZKARRA, Mikel EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 02:55
65º 131 BELDA GARCIA, David TEAM ROTH a 03:06
66º 246 SOKOLOV, Dmitrii LOKOSPHINX a 03:09
67º 34 LAMPAERT, Yves ETIXX – QUICK STEP a 03:17
68º 125 MOLINA, Antonio CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 03:18
69º 171 CRAWFORD, Jai KINAN CYCLING TEAM a 03:25
70º 215 MORENO, Adria SEL. ESPAÑOLA a 03:25
71º 133 BRÜNGGER, Nico TEAM ROTH a 03:26
72º 106 ANDREETTA, Simone BARDIANI CSF a 03:36
73º 68 VILLELLA, Davide CANNONDALE PRO CYCLING TE a 03:37
74º 247 SHILOV, Sergei LOKOSPHINX a 03:38
75º 78 WYSS, Marcel IAM CYCLING a 03:45
76º 105 STERBINI, Luca BARDIANI CSF a 03:51
77º 223 CIAVATTA, Paolo D’AMICO BOTTACHIA a 03:54
78º 57 VERMEULEN, Alexey TEAM LOTTO NL – JUMBO a 03:58
79º 97 VAN EMPEL, Etienne ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 04:17
80º 76 TANNER, David IAM CYCLING a 04:22
81º 185 PLUCINSKI, Leszek CCC SPRANDI POLKOWICE a 04:30
82º 7 MAMYKIN, Matvey TEAM KATUSHA a 04:33
83º 118 CUBERO, Jorge BURGOS BH a 04:38
84º 186 PATERSKI, Maciej CCC SPRANDI POLKOWICE a 04:40
85º 237 LESTIDO, Martin TUSNAD CYCLING TEAM a 04:47
86º 4 VORGANOV, Eduard TEAM KATUSHA a 04:50
87º 245 SAMOLENKOV, Artem LOKOSPHINX a 04:57
88º 92 VAN GINNEKEN, Sjoerd ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 05:22
89º 166 ESTEVEZ, Imanol EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 05:53
90º 3 VICIOSO, Angel TEAM KATUSHA a 06:02
91º 123 GONÇALVES, Andre CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 06:03
92º 23 KIRYIENKA, Vasil TEAM SKY a 06:17
93º 114 MERINO, Igor BURGOS BH a 06:28
94º 206 TEDESCHI, Mirko SOUTHEAST – VENEZUELA a 06:32
95º 46 LUTSENKO, Alexey ASTANA PRO TEAM a 06:38
96º 66 SKJERPING, Kristoffer CANNONDALE PRO CYCLING TE a 06:57
97º 153 MAIKIN, Roman RUSVELO a 07:02
98º 8 RESTREPO, Jhonatan TEAM KATUSHA a 07:03
99º 181 MIHAYLOV, Nikolay CCC SPRANDI POLKOWICE a 07:04
100º 243 . VDOVIN, Sergey LOKOSPHINX a 07:16
101º 214 MORA, Sebastia SEL. ESPAÑOLA a 07:25
102º 227 TIZZA, Marco D’AMICO BOTTACHIA a 07:33
103º 241 VDOVIN, Alexander LOKOSPHINX a 07:47
104º 154 ERSHOV, Artur RUSVELO a 07:49
105º 112 SOLE, Arnau BURGOS BH a 08:07
106º 93 KREDER, Michel ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 08:29
107º 162 TXOPERENA, Benat EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 08:32
108º 236 MASCARO, Sebastia TUSNAD CYCLING TEAM a 08:48
109º 141 GASPAROTTO, Enrico WANTY – GROUPE GOBERT a 09:19
110º 225 GINES, Daniel D’AMICO BOTTACHIA a 09:23
111º 224 TOMMASSINI, Fabio D’AMICO BOTTACHIA a 09:30
112º 242 NEUSTROEV, Vasilii LOKOSPHINX a 09:36
113º 194 RUSCETTA, Andrea GM EUROPA OVINI a 09:59
114º 132 BAILIFARD, Valentin TEAM ROTH a 10:02
115º 101 COLBRELLI, Sonny BARDIANI CSF a 10:07
116º 176 ASO, Keisuke KINAN CYCLING TEAM a 10:30
117º 248 STRAKHOV, Dmitrii LOKOSPHINX a 10:39
118º 158 SVESHNIKOV, Kirill RUSVELO a 11:06
119º 12 ERVITI, Imanol MOVISTAR TEAM a 11:47
120º 37 TERPSTRA, Niki ETIXX – QUICK STEP a 11:54
121º 187 MATYSIAK, Bartlomiej CCC SPRANDI POLKOWICE a 12:14
122º 184 TACIAK, Mateusz CCC SPRANDI POLKOWICE a 12:17
123º 48 KAMYSHEV, Arman ASTANA PRO TEAM a 12:21
124º 6 VOROBYEV, Anton TEAM KATUSHA a 12:28
125º 56 MARTENS, Paul TEAM LOTTO NL – JUMBO a 12:40
126º 31 BOONEN, Tom ETIXX – QUICK STEP a 12:43
127º 11 ARCAS, Jorge MOVISTAR TEAM a 12:48
128º 144 DEGAND, Thomas WANTY – GROUPE GOBERT a 12:58
129º 163 INSAUSTI, Jon Ander EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 13:01
130º 104 BOEM, Nicola BARDIANI CSF a 13:12
131º 85 LEMOINE, Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 13:13
132º 142 VAN MELSEN, Kevin WANTY – GROUPE GOBERT a 13:13
133º 205 BERTAZZO, Liam SOUTHEAST – VENEZUELA a 13:15
134º 103 MAESTRI, Mirco BARDIANI CSF a 13:16
135º 156 SEROV, Alexander RUSVELO a 13:22
136º 18 VENTOSO, Francisco José MOVISTAR TEAM a 13:28
137º 62 BRESCHEL, Matti CANNONDALE PRO CYCLING TE a 13:28
138º 244 ZHURAVLEV, Vadim LOKOSPHINX a 13:34
139º 21 PETERS, Alex TEAM SKY a 13:41
140º 87 SIMON, Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 13:47
141º 164 BAGÜES, Aritz EUSKADI BASQUE COUNTRY – a 13:47
142º 157 EVTUSHENKO, Alexander RUSVELO a 13:48
143º 2 PORSEV, Alexander TEAM KATUSHA a 13:51
144º 71 BRANDLE, Matthias IAM CYCLING a 13:56
145º 195 MARQUEZ, Jose A. GM EUROPA OVINI a 13:58
146º 217 TORRES, Albert SEL. ESPAÑOLA a 13:58
147º 55 LEEZER, Thomas TEAM LOTTO NL – JUMBO a 14:00
148º 136 KRIZEK, Matthias TEAM ROTH a 14:06
149º 28 ROCHE, Nicolas TEAM SKY a 14:24
150º 137 PASQUALON, Andrea TEAM ROTH a 14:25
151º 191 FORTIN, Filippo GM EUROPA OVINI a 14:34
152º 192 BURCHIO, Federico GM EUROPA OVINI a 14:34
153º 95 KREDER, Raymond ROOMPOT – ORANJE PELOTON a 14:35
154º 111 TORRES, Pablo BURGOS BH a 14:39
155º 58 VAN WINDEN, Dennis TEAM LOTTO NL – JUMBO a 14:40
156º 107 SIMION, Paolo BARDIANI CSF a 14:50
157º 147 SEYNAEVE, Lander WANTY – GROUPE GOBERT a 14:54
158º 238 MIRALLES, Jose TUSNAD CYCLING TEAM a 14:58
159º 232 SEBESTYEN, Szabolcs TUSNAD CYCLING TEAM a 15:04
160º 155 MANAKOV, Viktor RUSVELO a 15:07
161º 102 RUFFONI, Nicola BARDIANI CSF a 15:11
162º 53 GROENEWEGEN, Dylan TEAM LOTTO NL – JUMBO a 15:13
163º 235 NECHITA, Andrei TUSNAD CYCLING TEAM a 15:13
164º 173 SULZBERGER, Wesley KINAN CYCLING TEAM a 15:14
165º 221 BOCCHIOLA, Giorgio D’AMICO BOTTACHIA a 15:19
166º 116 LOPEZ, Daniel BURGOS BH a 15:24
167º 77 VANGENECHTEN, Jonas IAM CYCLING a 15:27
168º 226 PARRINELLO, Antonio D’AMICO BOTTACHIA a 15:30
169º 174 NONAKA, Ryoma KINAN CYCLING TEAM a 15:31
170º 211 AMORES, Julio A. SEL. ESPAÑOLA a 15:46
171º 134 CECCHIN, Alberto TEAM ROTH a 15:48
172º 218 TORRES, Cristian SEL. ESPAÑOLA a 15:59
173º 213 LUCAS, David SEL. ESPAÑOLA a 16:03
174º 177 NAKANISHI, Shigetomo KINAN CYCLING TEAM a 16:24
175º 193 PACCHIARDO, Davide GM EUROPA OVINI a 16:35
176º 222 CHINELO, Fabio D’AMICO BOTTACHIA a 16:55
177º 84 LAPORTE, Christophe COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 16:58
178º 88 SOUPE, Geoffrey COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 17:12
179º 234 CRISTA, Daniel TUSNAD CYCLING TEAM a 17:17
180º 54 LAMMERTINK, Steven TEAM LOTTO NL – JUMBO a 17:21
181º 203 FONZI, Giuseppe SOUTHEAST – VENEZUELA a 18:09
182º 81 BOUHANNI, Nacer COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 18:38
183º 135 KOHLER, Martin TEAM ROTH a 18:57
184º 82 BOZIC, Borut COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT a 19:02
185º 115 RIUTORT, Juan Carlos BURGOS BH a 19:12
186º 196 SAZANOV, Andrey GM EUROPA OVINI a 19:42
187º 207 MARECZKO, Jakub SOUTHEAST – VENEZUELA a 19:44
188º 175 ITAMI, Kenji KINAN CYCLING TEAM a 20:28
189º 233 DOBRE, Vlad-nicolae TUSNAD CYCLING TEAM a 21:27
190º 231 NOVAK, Carol-eduard TUSNAD CYCLING TEAM a 22:34
191º 216 TERUEL, Eloy SEL. ESPAÑOLA a 27:00
Fot: Etixx-Quick Step/Tim de Waele