fot. Giro d'Italia

Zwycięstwem Gino Madera (Bahrain Victorius) zakończył się szósty etap Giro d’Italia 2021. Nowym liderem został Attila Valter (Groupama – FDJ).

Szósty odcinek tegorocznego wyścigu „dookoła Włoch” liczył sobie 160-kilometrów. Kolarze mieli zmierzyć się z trzema kategoryzowanymi podjazdami. Ostatnie ze wzniesień, San Giacomo (15,6 km, 6%), prowadziło wprost na metę, co zapowiadało nam kolejne starcie faworytów walczących o triumf w klasyfikacji generalnej w wyścigu kończącym się za nieco ponad 2 tygodnie na Piazza del Duomo w Mediolanie.

Po starcie przez ponad 20-kilometrów trwała zacięta rywalizacja o zabranie się do odjazdu dnia. Ostatecznie sztuka zabrania się w odpowiednią ucieczkę udała się sześciu zawodnikom. Byli wśród nich: Jimmy Janssens (Alpecin-Fenix), Simone Ravanelli (Androni Giocattoli – Sidermec), Simon Guglielmi (Groupama – FDJ), Dario Cataldo (Movistar Team), Matej Mohorič oraz Gino Mäder (Bahrain-Victorious). Szwajcar tracił do lidera klasyfikacji generalnej Alessandro De Marchiego (Israel Start-Up Nation) 3 minuty i 58 sekund przed dzisiejszym etapem.

Nieco później do uciekinierów próbowali dołączyć Geoffrey Bouchard (AG2R Citroën Team) i Bauke Mollema (Trek-Segafredo). Ostatecznie Francuz i Holender dojechali do harcowników, gdy do mety zostało jeszcze 104-kilometry trasy. W tamtym momencie peleton tracił do uciekających zawodników pięć minut i 40 sekund.

Następnie znacząco pogorszyły się warunki atmosferyczne. Nagły, ulewny deszcz i silny wiatr sprawiły, że ściganie na dzisiejszym etapie były o wiele trudniejsze.

Huśtawka pogodowa dopiero się jednak zaczynała. Po kilkunastu minutach jazdy w ulewie, zawodnicy ponownie wjechali na suchy odcinek trasy, gdzie deszczowe kurtki nie były konieczne. Wtedy też nieco wyższe tempo w peletonie narzucili kolarze Israel Start-Up Nation, którzy zdołali zmniejszyć przewagę ucieczki do niecałych 5 minut przed rozpoczęciem podjazdu pod Forca di Gualdo.

Zgodnie z przewidywaniami, pierwsza kategoryzowana wspinaczka na trasie etapu nie wprowadziła wielu zmian. Jedynie w peletonie rozpoczęła się wstępna selekcja, która pozwoliła sprinterom zawiązać grupetto. Poza tym, ekipa Israel Start-Up Nation, z pomocą zespołu INEOS, nadal kontrolowała sytuację, nie pozwalając uciekinierom odjechać na więcej niż 5 minut.

Co warto podkreślić, podjazd pod Forca di Gualdo był pierwszą premią drugiej kategorii w tegorocznym Giro d’Italia. Zwycięstwo na premii pozwoliło więc Geoffrey’owi Bouchardowi przejąć prowadzenie w klasyfikacji górskiej.

Na niewielkim płaskowyżu, umiejscowionym około 65 kilometrów przed metą, ponownie pogorszyła się też pogoda. Nieco wykorzystała to ekipa INEOS, która za sprawą Filippo Ganny mocno podkręciła tempo. To pozwoliło nieco podzielić grupę zasadniczą, przez co pierwsze kłopoty miał lider Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation).

Dość nieoczekiwanie, wspomniana sytuacja utrzymywała się przez kilka dobrych kilometrów. W tracącej grupie lidera doszło nawet do momentu, w którym pomóc zawodnikowi w różowej koszulce próbował… Peter Sagan (BORA – hansgrohe). Na podjeździe pod Forca di Presta wydawało się, że różnica między pierwszym i drugim peletonem tylko się powiększa, a to oznaczało, że De Marchi może pożegnać się z prowadzeniem w wyścigu jeszcze przed startem finałowej wspinaczki.

W połowie podjazdu pod Forca di Presta widzieliśmy bardzo niecodzienne obrazki. Korzystając z bardzo mocnego wiatru, Egan Bernal i jego koledzy postanowili zabawić się w… walkę na rantach. W pewnym momencie doszło nawet do podzielenia pierwszej grupy, gdyż żaden z zawodników nie mógł utrzymać tempa ekipy INEOS. Przed szczytem jednak „peleton faworytów” znów się połączył. Alessandro De Marchi, wraz z kolegami, tracił już wtedy około półtorej minuty do przodu peletonu. Ucieczka miała z kolei przewagę nieco ponad dwóch minut.

Długi i wymagający zjazd z Forca di Presta także wprowadził dużo zamieszania. Najpierw z ucieczki oderwał się duet Mohoric – Mader, do której dojechali jeszcze Mollema i Cataldo. Z peletonu oderwali się z kolei Alberto Bettiol (EF Pro Cycling), Giulio Ciccone (Trek – Segafredo) oraz Romain Bardet (DSM). Silne trio dość szybko wyrobiło sobie całe 40 sekund przewagi, lecz wydawało się, że współpraca nie układa się w nim najlepiej.

Po kilkudziesięciu minutach spokoju, u samego podnóża finałowego podjazdu grupa trzech harcowników została doścignięta. Czteroosobowa ucieczka miała z kolei prawie 3 minuty przewagi nad grupą liderów. Alessandro De Marchi tracił za to 9 minut, to oznaczało, że już na pewno pożegnał się z koszulką lidera.

Kiedy tylko droga zaczęła się wspiąć, z jazdy w ucieczce zrezygnował zmęczony Matej Mohoric. Na czele więc zostali jedynie Gino Mader, Dario Cataldo i Bauke Mollema. Na papierze trio było jednak na tyle mocne, że przewaga 2,5 minuty nad grupą faworytów mogła wydawać się wystarczająca. W ograniczonym peletoniku tempo narzucali kolarze INEOS, którzy w pełni kontrolowali sytuację.

Około 11,5 kilometra przed metą doszło do bardzo niecodziennej sytuacji w kolumnie wyścigu. Tracącego kontakt z grupą Pietera Serry’ego (Deceuninck – Quick Step) potrącił samochód techniczny ekipy BikeExchange. Na szczęście obyło się jedynie na kilku mocnych słowach w kierunku dyrektora sportowego australijskiego teamu.

Kontynuując temat Antypodów, 10 kilometrów przed kreską od czołówki odpadać zaczął George Bennett (Jumbo – Visma), który po chwili zdołał jednak do niej powrócić. Pokazało to jednak, że Nowozelandczyk może mieć dziś jeszcze bardzo duże problemy z utrzymaniem tempa.

Na 6 kilometrów przed metą, przewaga czołówki wynosiła ponad półtorej minuty. Oznaczało to, że na najtrudniejszy odcinek podjazdu trio wjedzie z poważnymi szansami na zwycięstwo. Grupa zasadnicza była z kolei wciąż dość liczna, co pokazywało, że tempo nadal nie jest bardzo wysokie, tym bardziej, że dyktował je Jonathan Castroviejo jadący… z przebitą oponą.

4 kilometry przed metą na czoło grupy zasadniczej wysunęli się kolarze ekipy Deceuninck – Quick Step, prowadzeni przez Fausto Masnadę. Ich przyspieszenie szybko odczepiło kilku gorzej czujących się kolarzy, wśród których był m.in. wspomniany George Bennett. Strata do ucieczki wciąż jednak wynosiła ponad minutę.

Nieco ponad 3 kilometry przed metą, od współtowarzyszy ucieczki odjechać postanowił Gino Mader, który chciał do samego końca powalczyć o największy sukces w karierze. Niedługo potem, za jego plecami przyspieszył Daniel Felipe Martinez (INEOS), który wymusił podkręcenie tempa wśród faworytów. Kolumbijczyka nadal gonili jednak kolarze Deceuninck – Quick Step.

Dość nieoczekiwanie, tempo wspomnianego Fausto Masnady okazało się zabójcze dla Jaia Hindleya. Młody Australijczyk także pomału żegnał się z marzeniami o powtórzeniu sukcesu z ubiegłego roku. Jednocześnie był to też zły znak dla ekipy DSM, która miała w czołówce już tylko zmęczonego wcześniejszym atakiem Romaina Bardeta.

Około 2 kilometry przed metą rozpoczęły się poważne ataki. Jako pierwszy ruszył Egan Bernal (INEOS), na którego kole znaleźli się Giulio Ciccone (Trek – Segafredo) i Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step). Kiedy jednak młody Kolumbijczyk zauważył, że jego najgroźniejsi rywale są na jego kole, wyraźnie zwolnił. Co ciekawe, cały czas w czołówce trzymał się Atilla Valter (Groupama – FDJ), mający poważne szanse na przejęcie różowej koszulki lidera.

Ostatecznie, po kapitalnej, całodniowej akcji, po etapowe zwycięstwo sięgnął Gino Mader (Bahrain Victorius). Drugi na metę, ze stratą 12 sekund, wpadł najlepszy z faworytów, Egan Bernal. Trzeci był z kolei Daniel Martin (Israel Start-Up Nation), który był minimalnie szybszy od Remco Evenepoela i Giulio Ciccone. Pozostali faworyci, w tym Simon Yates (BikeExchange) czy Alexander Vlasov (Astana) ponieśli już nieco większe straty. Nowym liderem wyścigu został niezwykle dzielnie walczący Attila Valter (Groupama – FDJ).

Wyniki szóstego etapu Giro d’Italia 2021:

1 MÄDER Gino Bahrain – Victorious 4:17:52
2 BERNAL Egan INEOS Grenadiers 0:12
3 MARTIN Dan Israel Start-Up Nation 0:12
4 EVENEPOEL Remco Deceuninck – Quick Step 0:12
5 CICCONE Giulio Trek – Segafredo 0:14
6 CARUSO Damiano Bahrain – Victorious 0:25
7 MARTÍNEZ Daniel Felipe INEOS Grenadiers 0:25
8 SOLER Marc Movistar Team 0:27
9 CARTHY Hugh EF Education – Nippo 0:29
10 VLASOV Aleksandr Astana – Premier Tech 0:29
11 YATES Simon Team BikeExchange 0:29
12 VALTER Attila Groupama – FDJ 0:29
13 BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe 0:40
14 BARDET Romain Team DSM 0:40
15 FOSS Tobias Team Jumbo-Visma 0:40
16 ALMEIDA João Deceuninck – Quick Step 0:40
17 FORMOLO Davide UAE-Team Emirates 0:40
18 NIBALI Vincenzo Trek – Segafredo 0:57
19 SCHULTZ Nick Team BikeExchange 0:57
20 RUBIO Einer Augusto Movistar Team 1:10
21 FORTUNATO Lorenzo EOLO-Kometa 1:12
22 VERVAEKE Louis Alpecin-Fenix 1:12
23 TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:14
24 BILBAO Pello Bahrain – Victorious 1:18
25 GUERREIRO Ruben EF Education – Nippo 1:19
26 PEDRERO Antonio Movistar Team 1:26
27 MOSCON Gianni INEOS Grenadiers 1:41
28 MASNADA Fausto Deceuninck – Quick Step 1:46
29 FABBRO Matteo BORA – hansgrohe 1:46
30 TEJADA Harold Astana – Premier Tech 1:46
31 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo 2:02
32 CATALDO Dario Movistar Team 2:07
33 KANGERT Tanel Team BikeExchange 2:15
34 HINDLEY Jai Team DSM 2:38
35 GOOSSENS Kobe Lotto Soudal 2:38
36 CAICEDO Jonathan Klever EF Education – Nippo 2:38
37 VILLELLA Davide Movistar Team 4:21
38 ULISSI Diego UAE-Team Emirates 5:12
39 STORER Michael Team DSM 5:55
40 CASTROVIEJO Jonathan INEOS Grenadiers 6:30
41 BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma 7:12
42 BENNETT George Team Jumbo-Visma 7:14
43 MOHORIČ Matej Bahrain – Victorious 8:45
44 BEVIN Patrick Israel Start-Up Nation 10:27
45 LAFAY Victor Cofidis, Solutions Crédits 10:27
46 GUGLIELMI Simon Groupama – FDJ 12:57
47 GALLOPIN Tony AG2R Citroën Team 14:37
48 BOUCHARD Geoffrey AG2R Citroën Team 14:37
49 ROCHE Nicolas Team DSM 14:37
50 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 14:37
51 FRANKINY Kilian Team Qhubeka ASSOS 14:37
52 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 14:37
53 GAVAZZI Francesco EOLO-Kometa 14:37
54 GROßSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe 14:37
55 WARBASSE Larry AG2R Citroën Team 14:37
56 OLIVEIRA Nelson Movistar Team 14:37
57 HERMANS Quinten Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 14:37
58 RAVASI Edward EOLO-Kometa 14:37
59 KNOX James Deceuninck – Quick Step 14:37
60 JANSSENS Jimmy Alpecin-Fenix 14:37
61 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step 14:37
62 IZAGIRRE Gorka Astana – Premier Tech 14:37
63 NIEVE Mikel Team BikeExchange 14:37
64 MOSCA Jacopo Trek – Segafredo 14:37
65 FELLINE Fabio Astana – Premier Tech 14:37
66 PETILLI Simone Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 14:37
67 HIRT Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 14:37
68 CARBONI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè 16:29
69 KEUKELEIRE Jens EF Education – Nippo 18:42
70 JUUL-JENSEN Christopher Team BikeExchange 18:42
71 PUCCIO Salvatore INEOS Grenadiers 18:52
72 BETTIOL Alberto EF Education – Nippo 18:52
73 NARVÁEZ Jhonatan INEOS Grenadiers 18:52
74 RAVANELLI Simone Androni Giocattoli – Sidermec 18:52
75 FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 19:18
76 COVI Alessandro UAE-Team Emirates 19:18
77 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma 19:18
78 PASQUALON Andrea Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 19:18
79 GANNA Filippo INEOS Grenadiers 19:36
80 SOBRERO Matteo Astana – Premier Tech 19:36
81 REICHENBACH Sébastien Groupama – FDJ 20:20
82 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits 20:20
83 SEIGLE Romain Groupama – FDJ 20:20
84 MOLARD Rudy Groupama – FDJ 20:20
85 HAMILTON Chris Team DSM 20:20
86 POZZOVIVO Domenico Team Qhubeka ASSOS 20:20
87 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 20:20
88 VAN GARDEREN Tejay EF Education – Nippo 20:20
89 VAN DEN BERG Lars Groupama – FDJ 21:08
90 ZANA Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 21:47
91 AFFINI Edoardo Team Jumbo-Visma 21:47
92 SEPÚLVEDA Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec 21:47
93 ARNDT Nikias Team DSM 21:47
94 CEPEDA Jefferson Alexander Androni Giocattoli – Sidermec 21:47
95 RIESEBEEK Oscar Alpecin-Fenix 22:06
96 BATTISTELLA Samuele Astana – Premier Tech 22:06
97 VENDRAME Andrea AG2R Citroën Team 22:06
98 DINA Márton EOLO-Kometa 22:06
99 SAGAN Peter BORA – hansgrohe 24:49
100 SABATINI Fabio Cofidis, Solutions Crédits 24:49
101 DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ 24:49
102 BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 24:49
103 VISCONTI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè 24:49
104 ALEOTTI Giovanni BORA – hansgrohe 24:49
105 CONTI Valerio UAE-Team Emirates 24:49
106 HEPBURN Michael Team BikeExchange 24:49
107 PELLAUD Simon Androni Giocattoli – Sidermec 24:49
108 VALLS Rafael Bahrain – Victorious 24:49
109 OLDANI Stefano Lotto Soudal 24:49
110 OSS Daniel BORA – hansgrohe 24:49
111 PRONSKIY Vadim Astana – Premier Tech 24:49
112 LINDEMAN Bert-Jan Team Qhubeka ASSOS 24:49
113 CHAMPOUSSIN Clément AG2R Citroën Team 24:49
114 ARASHIRO Yukiya Bahrain – Victorious 24:49
115 MARTENS Paul Team Jumbo-Visma 24:49
116 VAN DER HOORN Taco Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 24:49
117 PONOMAR Andrii Androni Giocattoli – Sidermec 24:49
118 BATTAGLIN Enrico Bardiani-CSF-Faizanè 24:49
119 JORGENSON Matteo Movistar Team 24:49
120 GABBURO Davide Bardiani-CSF-Faizanè 24:49
121 LEYSEN Senne Alpecin-Fenix 24:49
122 VERMEERSCH Gianni Alpecin-Fenix 24:49
123 KREDER Wesley Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 24:49
124 BADILATTI Matteo Groupama – FDJ 24:49
125 CHRISTIAN Mark EOLO-Kometa 24:49
126 SÁNCHEZ Luis León Astana – Premier Tech 24:49
127 KEISSE Iljo Deceuninck – Quick Step 24:49
128 SCOTSON Callum Team BikeExchange 24:49
129 GHEBREIGZABHIER Amanuel Trek – Segafredo 24:49
130 CAMPENAERTS Victor Team Qhubeka ASSOS 24:49
131 CAVAGNA Rémi Deceuninck – Quick Step 24:49
132 ALBANESE Vincenzo EOLO-Kometa 24:49
133 CARR Simon EF Education – Nippo 24:49
134 KANTER Max Team DSM 24:49
135 VAN DEN BERG Julius EF Education – Nippo 24:49
136 DE MARCHI Alessandro Israel Start-Up Nation 24:49
137 DENZ Nico Team DSM 26:04
138 BERHANE Natnael Cofidis, Solutions Crédits 26:04
139 BRÄNDLE Matthias Israel Start-Up Nation 27:32
140 MINALI Riccardo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 27:32
141 GOUGEARD Alexis AG2R Citroën Team 27:32
142 ROCHAS Rémy Cofidis, Solutions Crédits 27:32
143 DOWSETT Alex Israel Start-Up Nation 27:32
144 DE KORT Koen Trek – Segafredo 27:32
145 TESFATSION Natnael Androni Giocattoli – Sidermec 27:32
146 NAESEN Lawrence AG2R Citroën Team 27:32
147 EWAN Caleb Lotto Soudal 27:32
148 MARCZYŃSKI Tomasz Lotto Soudal 27:32
149 GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo-Visma 27:32
150 VENCHIARUTTI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec 27:32
151 DE BUYST Jasper Lotto Soudal 27:32
152 ZOCCARATO Samuele Bardiani-CSF-Faizanè 27:32
153 MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo 27:32
154 TAGLIANI Filippo Androni Giocattoli – Sidermec 27:32
155 MARENGO Umberto Bardiani-CSF-Faizanè 27:32
156 WIŚNIOWSKI Łukasz Team Qhubeka ASSOS 27:32
157 VIVIANI Elia Cofidis, Solutions Crédits 27:32
158 NIV Guy Israel Start-Up Nation 27:32
159 VANHOUCKE Harm Lotto Soudal 27:32
160 SCHMID Mauro Team Qhubeka ASSOS 27:32
161 WALSCHEID Max Team Qhubeka ASSOS 27:32
162 TRATNIK Jan Bahrain – Victorious 27:32
163 RIVI Samuele EOLO-Kometa 27:32
164 NIZZOLO Giacomo Team Qhubeka ASSOS 27:32
165 MERLIER Tim Alpecin-Fenix 27:32
166 CIMOLAI Davide Israel Start-Up Nation 27:32
167 DE BONDT Dries Alpecin-Fenix 27:32
168 VIVIANI Attilio Cofidis, Solutions Crédits 27:32
169 TORRES Albert Movistar Team 27:32
170 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe 27:32
171 KRIEGER Alexander Alpecin-Fenix 27:32
172 DEKKER David Team Jumbo-Visma 27:32
173 CONSONNI Simone Cofidis, Solutions Crédits 27:45
174 KLUGE Roger Lotto Soudal 27:45
175 GAVIRIA Fernando UAE-Team Emirates 27:48
176 MOLANO Juan Sebastián UAE-Team Emirates 27:48
177 RICHEZE Maximiliano UAE-Team Emirates 27:48
178 MEYER Cameron Team BikeExchange 27:48

Klasyfikacja generalna:

1 VALTER Attila Groupama – FDJ 22:17:06
2 EVENEPOEL Remco Deceuninck – Quick Step 0:11
3 BERNAL Egan INEOS Grenadiers 0:16
4 VLASOV Aleksandr Astana – Premier Tech 0:24
5 VERVAEKE Louis Alpecin-Fenix 0:25
6 CARTHY Hugh EF Education – Nippo 0:38
7 CARUSO Damiano Bahrain – Victorious 0:39
8 CICCONE Giulio Trek – Segafredo 0:41
9 MARTIN Dan Israel Start-Up Nation 0:47
10 YATES Simon Team BikeExchange 0:49
11 FORMOLO Davide UAE-Team Emirates 0:55
12 MARTÍNEZ Daniel Felipe INEOS Grenadiers 1:06
13 SOLER Marc Movistar Team 1:14
14 BARDET Romain Team DSM 1:14
15 TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:32
16 BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe 1:40
17 NIBALI Vincenzo Trek – Segafredo 1:43
18 FOSS Tobias Team Jumbo-Visma 1:53
19 BILBAO Pello Bahrain – Victorious 2:01
20 SCHULTZ Nick Team BikeExchange 2:01
21 MOSCON Gianni INEOS Grenadiers 2:03
22 MÄDER Gino Bahrain – Victorious 2:17
23 GUERREIRO Ruben EF Education – Nippo 3:06
24 MASNADA Fausto Deceuninck – Quick Step 3:09
25 HINDLEY Jai Team DSM 3:29
26 TEJADA Harold Astana – Premier Tech 4:13
27 KANGERT Tanel Team BikeExchange 4:44
28 ALMEIDA João Deceuninck – Quick Step 4:49
29 FORTUNATO Lorenzo EOLO-Kometa 6:50
30 ULISSI Diego UAE-Team Emirates 7:06
31 BENNETT George Team Jumbo-Visma 8:55
32 CAICEDO Jonathan Klever EF Education – Nippo 10:17
33 BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma 10:55
34 STORER Michael Team DSM 12:49
35 RUBIO Einer Augusto Movistar Team 12:52
36 FABBRO Matteo BORA – hansgrohe 13:08
37 OLIVEIRA Nelson Movistar Team 13:56
38 PEDRERO Antonio Movistar Team 14:30
39 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo 14:32
40 VILLELLA Davide Movistar Team 15:45
41 BEVIN Patrick Israel Start-Up Nation 16:04
42 MOSCA Jacopo Trek – Segafredo 16:34
43 CASTROVIEJO Jonathan INEOS Grenadiers 17:18
44 LAFAY Victor Cofidis, Solutions Crédits 17:49
45 HIRT Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 18:57
46 BETTIOL Alberto EF Education – Nippo 19:00
47 KNOX James Deceuninck – Quick Step 19:31
48 GAVAZZI Francesco EOLO-Kometa 19:44
49 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits 20:06
50 MOHORIČ Matej Bahrain – Victorious 20:15
51 POZZOVIVO Domenico Team Qhubeka ASSOS 20:56
52 NIEVE Mikel Team BikeExchange 20:56
53 CATALDO Dario Movistar Team 21:46
54 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 21:56
55 IZAGIRRE Gorka Astana – Premier Tech 22:03
56 BOUCHARD Geoffrey AG2R Citroën Team 22:46
57 VENDRAME Andrea AG2R Citroën Team 22:58
58 DE MARCHI Alessandro Israel Start-Up Nation 23:20
59 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 23:24
60 MOLARD Rudy Groupama – FDJ 24:52
61 ROCHE Nicolas Team DSM 25:47
62 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step 26:24
63 GROßSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe 26:49
64 SOBRERO Matteo Astana – Premier Tech 26:55
65 GALLOPIN Tony AG2R Citroën Team 27:09
66 FRANKINY Kilian Team Qhubeka ASSOS 27:15
67 WARBASSE Larry AG2R Citroën Team 27:16
68 RAVASI Edward EOLO-Kometa 27:50
69 SÁNCHEZ Luis León Astana – Premier Tech 30:18
70 JUUL-JENSEN Christopher Team BikeExchange 31:01
71 HERMANS Quinten Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 31:28
72 RAVANELLI Simone Androni Giocattoli – Sidermec 31:42
73 COVI Alessandro UAE-Team Emirates 31:57
74 PASQUALON Andrea Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 32:11
75 REICHENBACH Sébastien Groupama – FDJ 33:29
76 SCOTSON Callum Team BikeExchange 34:50
77 HAMILTON Chris Team DSM 35:08
78 GUGLIELMI Simon Groupama – FDJ 35:32
79 NARVÁEZ Jhonatan INEOS Grenadiers 35:46
80 CARBONI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè 36:05
81 FELLINE Fabio Astana – Premier Tech 36:28
82 CEPEDA Jefferson Alexander Androni Giocattoli – Sidermec 36:48
83 CAVAGNA Rémi Deceuninck – Quick Step 36:56
84 PETILLI Simone Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 37:08
85 CAMPENAERTS Victor Team Qhubeka ASSOS 37:10
86 VERMEERSCH Gianni Alpecin-Fenix 37:39
87 DINA Márton EOLO-Kometa 39:22
88 FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 39:31
89 PUCCIO Salvatore INEOS Grenadiers 39:41
90 VAN DEN BERG Lars Groupama – FDJ 40:27
91 TRATNIK Jan Bahrain – Victorious 41:04
92 GANNA Filippo INEOS Grenadiers 41:38
93 KEUKELEIRE Jens EF Education – Nippo 41:46
94 GOOSSENS Kobe Lotto Soudal 42:25
95 ZANA Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 42:45
96 BADILATTI Matteo Groupama – FDJ 42:57
97 NIV Guy Israel Start-Up Nation 42:59
98 ARNDT Nikias Team DSM 43:29
99 VAN GARDEREN Tejay EF Education – Nippo 43:29
100 SEPÚLVEDA Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec 44:02
101 CONTI Valerio UAE-Team Emirates 44:39
102 ALEOTTI Giovanni BORA – hansgrohe 45:42
103 SEIGLE Romain Groupama – FDJ 45:49
104 OSS Daniel BORA – hansgrohe 46:07
105 JORGENSON Matteo Movistar Team 46:25
106 SAGAN Peter BORA – hansgrohe 46:26
107 CHRISTIAN Mark EOLO-Kometa 46:50
108 VAN DER HOORN Taco Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 46:54
109 OLDANI Stefano Lotto Soudal 47:00
110 PRONSKIY Vadim Astana – Premier Tech 47:09
111 BATTAGLIN Enrico Bardiani-CSF-Faizanè 47:19
112 TESFATSION Natnael Androni Giocattoli – Sidermec 47:21
113 ALBANESE Vincenzo EOLO-Kometa 47:25
114 CHAMPOUSSIN Clément AG2R Citroën Team 47:38
115 GHEBREIGZABHIER Amanuel Trek – Segafredo 48:19
116 ROCHAS Rémy Cofidis, Solutions Crédits 48:35
117 PELLAUD Simon Androni Giocattoli – Sidermec 49:09
118 GAVIRIA Fernando UAE-Team Emirates 49:29
119 CIMOLAI Davide Israel Start-Up Nation 49:36
120 SCHMID Mauro Team Qhubeka ASSOS 49:36
121 VENCHIARUTTI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec 49:49
122 BERHANE Natnael Cofidis, Solutions Crédits 49:59
123 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma 50:08
124 AFFINI Edoardo Team Jumbo-Visma 51:28
125 JANSSENS Jimmy Alpecin-Fenix 51:40
126 VANHOUCKE Harm Lotto Soudal 51:43
127 ARASHIRO Yukiya Bahrain – Victorious 51:47
128 MEYER Cameron Team BikeExchange 51:52
129 DENZ Nico Team DSM 52:40
130 VALLS Rafael Bahrain – Victorious 53:29
131 MARTENS Paul Team Jumbo-Visma 56:11
132 PONOMAR Andrii Androni Giocattoli – Sidermec 56:23
133 KANTER Max Team DSM 56:27
134 BATTISTELLA Samuele Astana – Premier Tech 56:40
135 BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 56:53
136 CARR Simon EF Education – Nippo 57:04
137 VIVIANI Elia Cofidis, Solutions Crédits 57:05
138 KEISSE Iljo Deceuninck – Quick Step 57:15
139 ZOCCARATO Samuele Bardiani-CSF-Faizanè 57:24
140 CONSONNI Simone Cofidis, Solutions Crédits 57:33
141 HEPBURN Michael Team BikeExchange 57:55
142 RIESEBEEK Oscar Alpecin-Fenix 58:26
143 NIZZOLO Giacomo Team Qhubeka ASSOS 58:40
144 LINDEMAN Bert-Jan Team Qhubeka ASSOS 58:41
145 GABBURO Davide Bardiani-CSF-Faizanè 58:49
146 MOLANO Juan Sebastián UAE-Team Emirates 59:04
147 NAESEN Lawrence AG2R Citroën Team 59:18
148 WALSCHEID Max Team Qhubeka ASSOS 59:21
149 DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ 59:47
150 GOUGEARD Alexis AG2R Citroën Team 59:48
151 SABATINI Fabio Cofidis, Solutions Crédits 59:59
152 DE KORT Koen Trek – Segafredo 1:00:08
153 DE BUYST Jasper Lotto Soudal 1:00:10
154 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 1:00:27
155 LEYSEN Senne Alpecin-Fenix 1:00:34
156 KRIEGER Alexander Alpecin-Fenix 1:00:45
157 VISCONTI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè 1:01:00
158 KREDER Wesley Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:01:13
159 VAN DEN BERG Julius EF Education – Nippo 1:01:47
160 BRÄNDLE Matthias Israel Start-Up Nation 1:01:55
161 DOWSETT Alex Israel Start-Up Nation 1:02:00
162 WIŚNIOWSKI Łukasz Team Qhubeka ASSOS 1:02:23
163 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe 1:03:02
164 DEKKER David Team Jumbo-Visma 1:03:06
165 TAGLIANI Filippo Androni Giocattoli – Sidermec 1:03:07
166 MERLIER Tim Alpecin-Fenix 1:03:22
167 GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo-Visma 1:03:47
168 MARENGO Umberto Bardiani-CSF-Faizanè 1:03:57
169 DE BONDT Dries Alpecin-Fenix 1:04:17
170 RICHEZE Maximiliano UAE-Team Emirates 1:04:49
171 MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo 1:04:57
172 RIVI Samuele EOLO-Kometa 1:05:12
173 MARCZYŃSKI Tomasz Lotto Soudal 1:05:13
174 TORRES Albert Movistar Team 1:05:54
175 MINALI Riccardo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:07:37
176 EWAN Caleb Lotto Soudal 1:11:17
177 VIVIANI Attilio Cofidis, Solutions Crédits 1:11:57
178 KLUGE Roger Lotto Soudal 1:13:48
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments