Herald Sun Tour

Po wspaniałym pokazie mocy Christophera Froome’a zwycięzcą etapowym i nowym liderem wyścigu został Peter Kennaugh!

Kolarze ścigający się w Australii na pierwszym etapie mieli do pokonania 126.1km. Drugi podjazd był wspaniałą okazją dla górali na ataki.

profil herald sun tour st1

Na początku wyścigu oderwała się szóstka kolarzy – Kristian House (One Pro Cycling), Giacomo Berlato (Nippo – Vini Fantini), Nicholas Katsonis (State of Matter), Alistair Slater (JLT – Condor), Craig Evers (Cisco Racing Team p/b Scody) oraz Ben Hill (Attaque Team Gusto). Ich przewaga osiągnęła 4 minuty już po 35km ścigania. Ich przygoda zakończyła się na drugim podjeździe dnia, Meyers Creek Road, oznaczonym pierwszą kategorią. Tam do pracy w peletonie zabrał się Christopher Froome (Team Sky).

Zwycięzca Tour de France pociągnął na tyle mocno, że za nim zdołał pojechać tylko jego kolega z drużyny Peter Kennaugh. Przewaga pary Brytyjczyków była na tyle duża, że na zjazdach nie dali się dogonić i dojechali do mety 17 sekund przed goniącą grupą.

Froome oddał wygraną Kennaughowi, dla którego jest to już druga wiktoria tej zimy. Mistrz Wielkiej Brytanii jest też nowym liderem wyścigu. Poprzedni lider, William Clarke (Drapac) stracił 3 minuty do zwycięzców.

Wyniki 1 etapu:

1 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 3:01:47
2 Chris Froome (GBr) Team Sky
3 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:17
4 Robbie Hucker (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team
5 Joseph Cooper (NZl) Avanti IsoWhey Cycling Team
6 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
7 Anthony Giacoppo (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team
8 Jack Bobridge (Aus) Trek – Segafredo
9 Nathan Earle (Aus) Drapac Professional Cycling
10 Christopher Hamilton (Aus) KordaMentha – Australian National Team
11 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
12 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
13 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
14 Alistair Donohoe (Aus) KordaMentha – Australian National Team
15 Sebastian Henao (Col) Team Sky
16 Cameron Bayly (Aus) Attaque Team Gusto
17 Patrick Shaw (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team
18 Patrick Lane (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team
19 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
20 Steve Lampier (GBr) Condor JLT
21 Jonathan Clarke (Aus) United Healthcare Pro Cycling
22 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge
23 Chris Harper (Aus) State of Matter / MAAP
24 Mike Cuming (GBr) State of Matter / MAAP
25 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
26 Jai Hindley (Aus) Attaque Team Gusto
27 Michael Storer (Aus) KordaMentha – Australian National Team
28 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo
29 Benjamin Dyball (Aus) KordaMentha – Australian National Team
30 Ian Boswell (USA) Team Sky
31 Damiano Cunego (Ita) Nippo Vini Fantini
32 Jason Christie (NZl) Kenyan Riders Downunder 0:00:49
33 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 0:03:00
34 Neil Van Der Ploeg (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team
35 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek – Segafredo
36 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling
37 Dylan Sunderland (Aus) State of Matter / MAAP
38 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
39 Nick Miller(NZl) Kenyan Riders Downunder
40 Morgan Smith (NZl) Kenyan Riders Downunder 0:04:23
41 Jesse Kerrison (Aus State of Matter / MAAP 0:05:08
42 Daniel Summerhill (USA) United Healthcare Pro Cycling
43 Ryan Cavanagh (Aus) State of Matter / MAAP
44 Ryan Thomas (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
45 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo
46 Scott Thomas (NZl) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
47 Giacomo Berlato (Ita) Nippo Vini Fantini
48 Daniele Colli (Ita) Nippo Vini Fantini
49 Nick Katsonis (Aus) State of Matter / MAAP
50 Christopher Williams (Aus) Novo Nordisk
51 Josh Hunt (GBr) ONE Pro Cycling
52 Dylan Newberry (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
53 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo Vini Fantini
54 Nicholas Woods (Aus) St George Merida
55 Brodie Talbot (Aus) St George Merida
56 Brian Kamstra (Ned) Novo Nordisk
57 Angus Lyons (Aus) KordaMentha – Australian National Team
58 Yuma Koishi (Jpn) Nippo Vini Fantini
59 Scott Ambrose (NZl) Novo Nordisk
60 Tim Guy (Aus) Attaque Team Gusto
61 Suleiman Kangangi (Ken) Kenyan Riders Downunder
62 Jay Dutton (Aus) St George Merida 0:07:07
63 Alistair Slater (GBr) Condor JLT 0:09:40
64 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge 0:10:39
65 Ben Hill (Aus) Attaque Team Gusto
66 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
67 John Murphy (USA) United Healthcare Pro Cycling
68 Craig Evers (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
69 Chris Lawless (GBr) Condor JLT
70 Nicolas Marini (Ita) Nippo Vini Fantini
71 Luke Rowe (GBr) Team Sky
72 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling
73 Jon Mould (GBr) Condor JLT
74 Russ Downing (GBr) Condor JLT
75 Mitch Docker (Aus) Orica-GreenEdge
76 Sam Volkers (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
77 Tanner Putt (USA) United Healthcare Pro Cycling
78 Adrian Hegyvary (USA) United Healthcare Pro Cycling
79 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling
80 James Glasspool (Aus) Novo Nordisk
81 Steele von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
82 Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo
83 Ty Magner (USA) United Healthcare Pro Cycling
84 George Atkins (GBr) Condor JLT
85 Nathan Elliott (Aus) Kenyan Riders Downunder
86 Sam Dobbs (NZl) Attaque Team Gusto
87 Daniel Bonello (Aus) St George Merida
88 Thomas Hubbard (NZl) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
89 Liam Hill (Aus) Kenyan Riders Downunder
90 Corentin Cherhal (Fra) Novo Nordisk
91 Josh Berry (Aus) St George Merida
92 Shao Hsuan Lu (Tpe) Attaque Team Gusto
93 Gerd De Keijzer (Ned) Novo Nordisk
94 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:12:08
DNF Patrick Sharpe (Aus) St George Merida
DNF Lucas Hamilton (Aus) KordaMentha – Australian National Team

 

 

Klasyfikacja generalna po 1 etapie:

1 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 3:04:16
2 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:07
3 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:23
4 Robbie Hucker (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team 0:00:25
5 Joseph Cooper (NZl) Avanti IsoWhey Cycling Team 0:00:26
6 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge 0:00:27
7 Anthony Giacoppo (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team
8 Jack Bobridge (Aus) Trek – Segafredo 0:00:28
9 Nathan Earle (Aus) Drapac Professional Cycling
10 Christopher Hamilton (Aus) KordaMentha – Australian National Team
11 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:29
12 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
13 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
14 Alistair Donohoe (Aus) KordaMentha – Australian National Team
15 Sebastian Henao (Col) Team Sky
16 Cameron Bayly (Aus) Attaque Team Gusto
17 Patrick Shaw (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team 0:00:30
18 Patrick Lane (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team 0:00:31
19 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
20 Steve Lampier (GBr) Condor JLT 0:00:32
21 Jonathan Clarke (Aus) United Healthcare Pro Cycling
22 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge 0:00:33
23 Chris Harper (Aus) State of Matter / MAAP
24 Mike Cuming (GBr) State of Matter / MAAP 0:00:34
25 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:00:35
26 Jai Hindley (Aus) Attaque Team Gusto 0:00:37
27 Michael Storer (Aus) KordaMentha – Australian National Team
28 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:00:38
29 Benjamin Dyball (Aus) KordaMentha – Australian National Team
30 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:00:41
31 Damiano Cunego (Ita) Nippo Vini Fantini
32 Jason Christie (NZl) Kenyan Riders Downunder 0:01:05
33 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 0:03:05
34 Neil Van Der Ploeg (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team 0:03:07
35 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek – Segafredo 0:03:10
36 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling 0:03:12
37 Dylan Sunderland (Aus) State of Matter / MAAP 0:03:15
38 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
39 Nick Miller(NZl) Kenyan Riders Downunder 0:03:16
40 Morgan Smith (NZl) Kenyan Riders Downunder 0:04:37
41 Jesse Kerrison (Aus State of Matter / MAAP 0:05:18
42 Daniel Summerhill (USA) United Healthcare Pro Cycling 0:05:20
43 Ryan Cavanagh (Aus) State of Matter / MAAP 0:05:21
44 Ryan Thomas (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
45 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:05:24
46 Scott Thomas (NZl) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
47 Giacomo Berlato (Ita) Nippo Vini Fantini
48 Daniele Colli (Ita) Nippo Vini Fantini
49 Nick Katsonis (Aus) State of Matter / MAAP 0:05:26
50 Christopher Williams (Aus) Novo Nordisk
51 Josh Hunt (GBr) ONE Pro Cycling
52 Dylan Newberry (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody 0:05:27
53 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo Vini Fantini 0:05:28
54 Nicholas Woods (Aus) St George Merida 0:05:29
55 Brodie Talbot (Aus) St George Merida
56 Brian Kamstra (Ned) Novo Nordisk 0:05:30
57 Angus Lyons (Aus) KordaMentha – Australian National Team 0:05:31
58 Yuma Koishi (Jpn) Nippo Vini Fantini 0:05:32
59 Scott Ambrose (NZl) Novo Nordisk 0:05:35
60 Tim Guy (Aus) Attaque Team Gusto 0:05:36
61 Suleiman Kangangi (Ken) Kenyan Riders Downunder
62 Jay Dutton (Aus) St George Merida 0:07:38
63 Alistair Slater (GBr) Condor JLT 0:09:55
64 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge 0:10:45
65 Ben Hill (Aus) Attaque Team Gusto 0:10:48
66 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 0:10:49
67 John Murphy (USA) United Healthcare Pro Cycling
68 Craig Evers (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
69 Chris Lawless (GBr) Condor JLT 0:10:50
70 Nicolas Marini (Ita) Nippo Vini Fantini
71 Luke Rowe (GBr) Team Sky
72 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling 0:10:52
73 Jon Mould (GBr) Condor JLT 0:10:53
74 Russ Downing (GBr) Condor JLT
75 Mitch Docker (Aus) Orica-GreenEdge
76 Sam Volkers (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody 0:10:54
77 Tanner Putt (USA) United Healthcare Pro Cycling
78 Adrian Hegyvary (USA) United Healthcare Pro Cycling 0:10:55
79 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling
80 James Glasspool (Aus) Novo Nordisk
81 Steele von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:10:56
82 Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo
83 Ty Magner (USA) United Healthcare Pro Cycling
84 George Atkins (GBr) Condor JLT 0:10:57
85 Nathan Elliott (Aus) Kenyan Riders Downunder 0:10:58
86 Sam Dobbs (NZl) Attaque Team Gusto 0:11:01
87 Daniel Bonello (Aus) St George Merida
88 Thomas Hubbard (NZl) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody 0:11:03
89 Liam Hill (Aus) Kenyan Riders Downunder 0:11:06
90 Corentin Cherhal (Fra) Novo Nordisk
91 Josh Berry (Aus) St George Merida
92 Shao Hsuan Lu (Tpe) Attaque Team Gusto 0:11:07
93 Gerd De Keijzer (Ned) Novo Nordisk 0:11:11
94 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:12:24