Herald Sun Tour

Po wspaniałym pokazie mocy Christophera Froome’a zwycięzcą etapowym i nowym liderem wyścigu został Peter Kennaugh!

Kolarze ścigający się w Australii na pierwszym etapie mieli do pokonania 126.1km. Drugi podjazd był wspaniałą okazją dla górali na ataki.

profil herald sun tour st1

Na początku wyścigu oderwała się szóstka kolarzy – Kristian House (One Pro Cycling), Giacomo Berlato (Nippo – Vini Fantini), Nicholas Katsonis (State of Matter), Alistair Slater (JLT – Condor), Craig Evers (Cisco Racing Team p/b Scody) oraz Ben Hill (Attaque Team Gusto). Ich przewaga osiągnęła 4 minuty już po 35km ścigania. Ich przygoda zakończyła się na drugim podjeździe dnia, Meyers Creek Road, oznaczonym pierwszą kategorią. Tam do pracy w peletonie zabrał się Christopher Froome (Team Sky).

Zwycięzca Tour de France pociągnął na tyle mocno, że za nim zdołał pojechać tylko jego kolega z drużyny Peter Kennaugh. Przewaga pary Brytyjczyków była na tyle duża, że na zjazdach nie dali się dogonić i dojechali do mety 17 sekund przed goniącą grupą.

Froome oddał wygraną Kennaughowi, dla którego jest to już druga wiktoria tej zimy. Mistrz Wielkiej Brytanii jest też nowym liderem wyścigu. Poprzedni lider, William Clarke (Drapac) stracił 3 minuty do zwycięzców.

Wyniki 1 etapu:

1Peter Kennaugh (GBr) Team Sky3:01:47
2Chris Froome (GBr) Team Sky
3Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling0:00:17
4Robbie Hucker (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team
5Joseph Cooper (NZl) Avanti IsoWhey Cycling Team
6Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
7Anthony Giacoppo (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team
8Jack Bobridge (Aus) Trek – Segafredo
9Nathan Earle (Aus) Drapac Professional Cycling
10Christopher Hamilton (Aus) KordaMentha – Australian National Team
11James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
12Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
13Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
14Alistair Donohoe (Aus) KordaMentha – Australian National Team
15Sebastian Henao (Col) Team Sky
16Cameron Bayly (Aus) Attaque Team Gusto
17Patrick Shaw (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team
18Patrick Lane (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team
19Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
20Steve Lampier (GBr) Condor JLT
21Jonathan Clarke (Aus) United Healthcare Pro Cycling
22Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge
23Chris Harper (Aus) State of Matter / MAAP
24Mike Cuming (GBr) State of Matter / MAAP
25Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
26Jai Hindley (Aus) Attaque Team Gusto
27Michael Storer (Aus) KordaMentha – Australian National Team
28Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo
29Benjamin Dyball (Aus) KordaMentha – Australian National Team
30Ian Boswell (USA) Team Sky
31Damiano Cunego (Ita) Nippo Vini Fantini
32Jason Christie (NZl) Kenyan Riders Downunder0:00:49
33William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling0:03:00
34Neil Van Der Ploeg (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team
35Niccolo Bonifazio (Ita) Trek – Segafredo
36Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling
37Dylan Sunderland (Aus) State of Matter / MAAP
38Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
39Nick Miller(NZl) Kenyan Riders Downunder
40Morgan Smith (NZl) Kenyan Riders Downunder0:04:23
41Jesse Kerrison (Aus State of Matter / MAAP0:05:08
42Daniel Summerhill (USA) United Healthcare Pro Cycling
43Ryan Cavanagh (Aus) State of Matter / MAAP
44Ryan Thomas (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
45Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo
46Scott Thomas (NZl) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
47Giacomo Berlato (Ita) Nippo Vini Fantini
48Daniele Colli (Ita) Nippo Vini Fantini
49Nick Katsonis (Aus) State of Matter / MAAP
50Christopher Williams (Aus) Novo Nordisk
51Josh Hunt (GBr) ONE Pro Cycling
52Dylan Newberry (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
53Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo Vini Fantini
54Nicholas Woods (Aus) St George Merida
55Brodie Talbot (Aus) St George Merida
56Brian Kamstra (Ned) Novo Nordisk
57Angus Lyons (Aus) KordaMentha – Australian National Team
58Yuma Koishi (Jpn) Nippo Vini Fantini
59Scott Ambrose (NZl) Novo Nordisk
60Tim Guy (Aus) Attaque Team Gusto
61Suleiman Kangangi (Ken) Kenyan Riders Downunder
62Jay Dutton (Aus) St George Merida0:07:07
63Alistair Slater (GBr) Condor JLT0:09:40
64Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge0:10:39
65Ben Hill (Aus) Attaque Team Gusto
66Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
67John Murphy (USA) United Healthcare Pro Cycling
68Craig Evers (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
69Chris Lawless (GBr) Condor JLT
70Nicolas Marini (Ita) Nippo Vini Fantini
71Luke Rowe (GBr) Team Sky
72Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling
73Jon Mould (GBr) Condor JLT
74Russ Downing (GBr) Condor JLT
75Mitch Docker (Aus) Orica-GreenEdge
76Sam Volkers (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
77Tanner Putt (USA) United Healthcare Pro Cycling
78Adrian Hegyvary (USA) United Healthcare Pro Cycling
79Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling
80James Glasspool (Aus) Novo Nordisk
81Steele von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
82Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo
83Ty Magner (USA) United Healthcare Pro Cycling
84George Atkins (GBr) Condor JLT
85Nathan Elliott (Aus) Kenyan Riders Downunder
86Sam Dobbs (NZl) Attaque Team Gusto
87Daniel Bonello (Aus) St George Merida
88Thomas Hubbard (NZl) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
89Liam Hill (Aus) Kenyan Riders Downunder
90Corentin Cherhal (Fra) Novo Nordisk
91Josh Berry (Aus) St George Merida
92Shao Hsuan Lu (Tpe) Attaque Team Gusto
93Gerd De Keijzer (Ned) Novo Nordisk
94Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo0:12:08
DNFPatrick Sharpe (Aus) St George Merida
DNFLucas Hamilton (Aus) KordaMentha – Australian National Team

 

 

Klasyfikacja generalna po 1 etapie:

1Peter Kennaugh (GBr) Team Sky3:04:16
2Chris Froome (GBr) Team Sky0:00:07
3Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling0:00:23
4Robbie Hucker (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team0:00:25
5Joseph Cooper (NZl) Avanti IsoWhey Cycling Team0:00:26
6Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge0:00:27
7Anthony Giacoppo (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team
8Jack Bobridge (Aus) Trek – Segafredo0:00:28
9Nathan Earle (Aus) Drapac Professional Cycling
10Christopher Hamilton (Aus) KordaMentha – Australian National Team
11James Oram (NZl) ONE Pro Cycling0:00:29
12Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
13Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
14Alistair Donohoe (Aus) KordaMentha – Australian National Team
15Sebastian Henao (Col) Team Sky
16Cameron Bayly (Aus) Attaque Team Gusto
17Patrick Shaw (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team0:00:30
18Patrick Lane (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team0:00:31
19Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
20Steve Lampier (GBr) Condor JLT0:00:32
21Jonathan Clarke (Aus) United Healthcare Pro Cycling
22Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge0:00:33
23Chris Harper (Aus) State of Matter / MAAP
24Mike Cuming (GBr) State of Matter / MAAP0:00:34
25Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge0:00:35
26Jai Hindley (Aus) Attaque Team Gusto0:00:37
27Michael Storer (Aus) KordaMentha – Australian National Team
28Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo0:00:38
29Benjamin Dyball (Aus) KordaMentha – Australian National Team
30Ian Boswell (USA) Team Sky0:00:41
31Damiano Cunego (Ita) Nippo Vini Fantini
32Jason Christie (NZl) Kenyan Riders Downunder0:01:05
33William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling0:03:05
34Neil Van Der Ploeg (Aus) Avanti IsoWhey Cycling Team0:03:07
35Niccolo Bonifazio (Ita) Trek – Segafredo0:03:10
36Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling0:03:12
37Dylan Sunderland (Aus) State of Matter / MAAP0:03:15
38Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
39Nick Miller(NZl) Kenyan Riders Downunder0:03:16
40Morgan Smith (NZl) Kenyan Riders Downunder0:04:37
41Jesse Kerrison (Aus State of Matter / MAAP0:05:18
42Daniel Summerhill (USA) United Healthcare Pro Cycling0:05:20
43Ryan Cavanagh (Aus) State of Matter / MAAP0:05:21
44Ryan Thomas (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
45Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo0:05:24
46Scott Thomas (NZl) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
47Giacomo Berlato (Ita) Nippo Vini Fantini
48Daniele Colli (Ita) Nippo Vini Fantini
49Nick Katsonis (Aus) State of Matter / MAAP0:05:26
50Christopher Williams (Aus) Novo Nordisk
51Josh Hunt (GBr) ONE Pro Cycling
52Dylan Newberry (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody0:05:27
53Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo Vini Fantini0:05:28
54Nicholas Woods (Aus) St George Merida0:05:29
55Brodie Talbot (Aus) St George Merida
56Brian Kamstra (Ned) Novo Nordisk0:05:30
57Angus Lyons (Aus) KordaMentha – Australian National Team0:05:31
58Yuma Koishi (Jpn) Nippo Vini Fantini0:05:32
59Scott Ambrose (NZl) Novo Nordisk0:05:35
60Tim Guy (Aus) Attaque Team Gusto0:05:36
61Suleiman Kangangi (Ken) Kenyan Riders Downunder
62Jay Dutton (Aus) St George Merida0:07:38
63Alistair Slater (GBr) Condor JLT0:09:55
64Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge0:10:45
65Ben Hill (Aus) Attaque Team Gusto0:10:48
66Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge0:10:49
67John Murphy (USA) United Healthcare Pro Cycling
68Craig Evers (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody
69Chris Lawless (GBr) Condor JLT0:10:50
70Nicolas Marini (Ita) Nippo Vini Fantini
71Luke Rowe (GBr) Team Sky
72Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling0:10:52
73Jon Mould (GBr) Condor JLT0:10:53
74Russ Downing (GBr) Condor JLT
75Mitch Docker (Aus) Orica-GreenEdge
76Sam Volkers (Aus) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody0:10:54
77Tanner Putt (USA) United Healthcare Pro Cycling
78Adrian Hegyvary (USA) United Healthcare Pro Cycling0:10:55
79Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling
80James Glasspool (Aus) Novo Nordisk
81Steele von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling0:10:56
82Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo
83Ty Magner (USA) United Healthcare Pro Cycling
84George Atkins (GBr) Condor JLT0:10:57
85Nathan Elliott (Aus) Kenyan Riders Downunder0:10:58
86Sam Dobbs (NZl) Attaque Team Gusto0:11:01
87Daniel Bonello (Aus) St George Merida
88Thomas Hubbard (NZl) Data#3 Cisco Racing Team p/b Scody0:11:03
89Liam Hill (Aus) Kenyan Riders Downunder0:11:06
90Corentin Cherhal (Fra) Novo Nordisk
91Josh Berry (Aus) St George Merida
92Shao Hsuan Lu (Tpe) Attaque Team Gusto0:11:07
93Gerd De Keijzer (Ned) Novo Nordisk0:11:11
94Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo0:12:24