Wielkie przygotowania przed zbliżającym się sezonem czynią nie tylko zespoły, ale i organizatorzy wyścigów. Wśród nich są także osoby odpowiedzialne za legendarny wyścig Giro del Trentino – Melinda, które w czwartek uchyliły nieco rąbka tajemnicy i opowiedziały o 40 edycji organizowanego przez nie wyścigu.

Podobnie jak w poprzednich latach, impreza rozgrywana na północy Włoch, będzie się legitymować kategorią 2.HC UCI i rozegra się w dniach 19-22 kwietnia. Zgodnie z tradycją, ściganie rozpocznie się od drużynowej czasówki, a później, zahaczając jednego dnia o nieco niższe wzgórza, zakończy się w wysokich włoskich Alpach. Ostatnie dwa etapy będą, tak jak w poprzednich latach, decydować o końcowym układzie klasyfikacji generalnej.

40 edycja wyścigu poświęcona będzie pamięci Nerino Loppiego, honorowego członka komitetu organizacyjnego, który odszedł 2 miesiące temu. Loppi był jednym z najbardziej oddanych działaczy w historii europejskiego kolarstwa, co zapewniło mu ogromną popularność. Współcześni organizatorzy przyznają, że ich celem jest kontynuować dzieło swojego wielkiego poprzednika, tworząc wyścig będący najlepszym sprawdzianem przed Giro d’Italia.

Tradycyjnie, na trasie Giro del Trentino – Melinda nie zabraknie naszych dziennikarzy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments