Vincenzo Nibali (Astana) po raz szósty w swojej karierze sezon rozpocznie wyścigiem Tour de San Luis (18-24 stycznia). Głównym celem na pierwszą połowę roku będzie Giro d’Italia.

Włoch rozpoczynał sezon w Argentynie w 2009, 2010 roku gdzie wygrał, a także w 2012, 2013 i 2014. Dwa razy kiedy zaczynał w południowej Ameryce zwyciężał wielkie toury: w 2013 roku Giro d’Italia, zaś w 2014 Tour de France.

Rok 2016 ma być tym, w którym Nibali powróci do zwycięstw w największych wyścigach świata.

“Po rocznej przerwie jestem szczęśliwy, że mogę powrócić do San Luis. To wyścig, z którym jestem mocno związany i w którym odniosłem zwycięstwo w 2010 roku. Drogi, pogoda, atmosfera sprawiają, iż jest to idealne miejsce na rozpoczęcie sezonu” – wyjaśnia jeden z liderów Astany.

“Rekin z Messyny” nie zna do końca swojego planu startowego na przyszły sezon, jednak na pewno w pierwszej jego części będzie celował w Giro d’Italia. Niewykluczone, że pomoże Fabio Aru podczas Wielkiej Pętli, gdzie przede wszystkim mógłby przygotować się go Igrzysk Olimpijskich w Rio, bo tam trasa wydaję się być stworzona pod niego.

Nairo Quintana, Peter Sagan, Rafał Majka, Fernando Gaviria, Tom Boonen, Andrew Talansky oraz Alexis Vuillermoz to tylko niektóre z gwiazd, które także zaczną sezon w Argentynie.

Ekipy Tour de San Luis 2016:

  • 7 WorldTour: Movistar Team, Cannondale-Garmin, AG2R-La Mondiale, Lampre-Merida, Etixx-Quick Step, Astana, Tinkoff;
  • 6 Profesional Continental: Androni, UnitedHealthcare, Fortuneo Vital-Concept, Drapac, Nippo-Vini Fantini, Delko Marseille-Provence KTM;
  • 6 Continental: Buenos Aires Provincia, San Luis Somos Todos, SEP San Juan, Team Vivo Paraguay, Jamis, Holowesko-Citadel Racing Team;
  • 8 Reprezentacji narodowych: Italia, Argentina, Cuba, Colombia, México, Costa Rica, Chile i Uruguay.

Trasa Tou de San Luis 2016:

Etap 1: El Durazno-El Durazno (21 km)
Etap 2: San Luis – Villa Mercedes (181,9 km)
Etap 3: Potrero de Los Funes – La Punta (Cabildo) (131 km)
Etap 4: Terrazas del Portezuelo – Cerro El Amago (140 km)
Etap 5: Renca – Juana Koslay (168,7 km)
Etap 6: La Toma – Filo de la Sierra de Comechingones (159,5 km)
Etap 7: San Luis – San Luis (119,6 km)

Źródło: biciclismo.com