Hiszpańska ekipa Movistar zamknęła 27-osobowy skład na sezon 2016. Ostatnim nabytkiem Eusebio Unzue został Antonio Pedrero.

Katalończyk urodzony w 1991 roku, największe sukcesy odnosił w kończącym się właśnie roku. W sierpniu wystartował w wyścigu dookoła Gwadelupy, gdzie zwyciężył na jednym z odcinków i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na swoim koncie ma także wiele sukcesów w hiszpańskich wyścigach amatorskich, a w przeszłości ścigał się w grupie Lizarte z obecnymi zawodnikami Movistaru: Dayerem Quintaną, Marciem Soler i Jorque Arcasem.

Przypomnijmy, że wcześniej kontrakty z Movistarem podpisali: wspomniany już Arcas, Daniel Moreno (Katusha), Carlos Betancur (AG2R) oraz Nelson Oliveira (Lampre-Merida).

Fot: Team Movistar

Poprzedni artykułTour of Taihu Lake: Kuba Mareczko razy sześć!