Zawodnik Southeast kolejny raz pokonuje swoich rywali, tym razem po długim finiszu na deszczowej trasie.

Sobotni etap miał długość 143.6km i nie zawierał większych podjazdów. Przebieg był tradycyjny – od zasadniczej grupy odjechała ucieczka, której przewaga jednak nie wzrosła zbyt mocno. Skład odjazdu to Martijn Verschoor (Team Novo Nordisk), Yusup Abrekov (Beijing Innova Cycling Team), Lok Chun Wu (HKSI Pro Cycling Team), Vojtech Hacecky (Dukla Praha), Nicolas Pietrula (Dukla Praha), Martin Laas (Team Marseille 13 KTM).

30km przed metą do przodu wyrwał Martin Laas. Jego przyspieszenie spowodowało odpadnięcie z ucieczki Nicolasa Pietruli. Następnie zostawali kolejni kolarze i z przodu został tylko Estończyk. Gdy peleton dogonił goniącą Laasa grupkę, do przodu wyrwał Francisco Mancebo (Skydive Dubai). Z Hiszpanem pojechał Merijn Korevaar (Rabobank Development Team). Przewaga wynosiła jednak zaledwie 45 sekund.

Z uciekającej trójki jako pierwszy odpadł zmęczony Martin Laas. Korevaar i Mancebo skapitulowali niecałe 3km przed finiszem. Kolejny raz walka o wygraną rozegrała się między sprinterami i szósty raz najszybszy był Jakub Mareczko (Southeast). Drugie miejsce dla Tomasa Vaitkusa (Rietumu Delfin), a trzecie Ahmeta Orkena (Torku Sekerspor).

Wyniki etapu:
1    Jakub MARECZKO    ITA    STH    3:12:32
2    Tomas VAITKUS    LTU    RBD    +0
3    Ahmet ORKEN    TUR    TRK    +0
4    Andriy KULYK    UKR    KLS    +0
5    Cees BOL    NED    RDT    +0
6    Evaldas SISKEVICIUS    LTU    M13    +0
7    Rasim REIS    TUR    TRK    +0
8    Scott SUNDERLAND    AUS    BFL    +0
9    Siu Wai KO    HKG    HKS    +0
10    Marco ZANOTTI    ITA    PVC    +0
11    Andrea PALINI    ITA    SKD    +0
12    Yoan VERARDO    FRA    M13    +0
13    Tino THÖMEL    GER    RTS    +0
14    Zhang ZHENG    CHN    HEN    +0
15    Ying Chuan GU    CHN    MSS    +0
16    Frantisek SISR    CZE    ADP    +0
17    Jeroen MEIJERS    NED    RDT    +0
18    Mads Baadsgaard RAHBEK    DEN    TBW    +0
19    Jan MAAS    NED    RDT    +0
20    Jasper OCKELOEN    NED    PVC    +0
21    Mohd Shahrul MAT AMIN    MAS    TSG    +0
22    Martijn VERSCHOOR    NED    TNN    +0
23    Brian KAMSTRA    NED    TNN    +0
24    Ya Ke HOU    CHN    MSS    +0
25    Yikui NIU    CHN    YDL    +0
26    Anwar Azis MUHD SHAIFUL    MAS    TSG    +0
27    Burr HO    HKG    HKS    +0
28    Andreas Hyldgaard JEPPESEN    DEN    TBW    +0
29    Axel COSTA SORIA    ESP    STF    +0
30    Andrea DAL COL    ITA    STH    +0
31    Anders HARDAHL    DEN    TBW    +0
32    Zhao JINGBIAO    CHN    HEN    +0
33    Lars PRIA    ROU    RBD    +0
34    Zolt DER    HUN    STF    +0
35    Adil JELLOUL    MAR    SKD    +0
36    Kang ZHAO    CHN    YDL    +0
37    Rubén CASENY    ESP    STF    +0
38    Thomas RABOU    NED    ATG    +0
39    Yusup ABREKOV    UZB    IAT    +0
40    Lijun BAI    CHN    MSS    +0
41    Meher HASNAOUI    TUN    SKD    +0
42    Vitaliy BUTS    UKR    KLS    +0
43    Francisco MANCEBO PEREZ    ESP    SKD    +0
44    Rafaa CHTIOUI    TUN    SKD    +0
45    Roman FURST    CZE    ADP    +0
46    Tommy NANKERVIS    AUS    BFL    +0
47    Peter SCHULTING    NED    PVC    +0
48    Vojtech HACECKY    CZE    ADP    +0
49    Rick VAN BREDA    NED    PVC    +0
50    Denys KOSTYUK    UKR    KLS    +0
51    Ying Hon YEUNG    HKG    ATG    +0
52    Soufiane HADDI    MAR    SKD    +0
53    Mykhaylo KONONENKO    UKR    KLS    +9
54    Daniel BARRY    NZL    BFL    +10
55    Boris SHPILEVSKIY    RUS    RTS    +17
56    Sam WITMITZ    AUS    BFL    +18
57    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +26
58    Anuar MANAN    MAS    TSG    +38
59    Deins KANEPEJS    LAT    RBD    +38
60    Patrick CLAUSEN    DEN    TBW    +38
61    Ma GUANGTONG    CHN    HEN    +50
62    Martin BLAHA    CZE    ADP    +50
63    Bekir Baki AKIRSAN    TUR    TRK    +50
64    Jiankun LIU    CHN    YDL    +50
65    Feritcan SAMLI    TUR    TRK    +50
66    Fatih KELES    TUR    TRK    +50
67    Vladimir ZAGORODNIY    RUS    RTS    +52
68    Wenlong ZHANG    CHN    MSS    +52
69    Gleb GORBACHEV    UZB    IAT    +52
70    Dennis BAKKER    NED    PVC    +52
71    Eric SHEPPARD    AUS    ATG    +52
72    Mitchell CORNELISSE    NED    RDT    +52
73    Marc VILANOVA MARSA    ESP    STF    +52
74    Gerd DE KEIJZER    NED    TNN    +52
75    Samuel HORGAN    NZL    BFL    +52
76    Ka Yu LEUNG    HKG    HKS    +52
77    Merijn KOREVAAR    NED    RDT    +52
78    Ruslan KARIMOV    UZB    RTS    +52
79    Jiri HOCHMANN    CZE    ADP    +52
80    Ilya GORODNICHEV    RUS    RTS    +52
81    Ulises Alfredo CASTILLO SOTO    MEX    STF    +52
82    Abdullojon AKPAROV    UZB    IAT    +52
83    Andreas KEUSER    GER    STF    +52
84    Andriy VASYLYUK    UKR    KLS    +52
85    Mark Sehested PEDERSEN    DEN    TBW    +52
86    Daniel FODER    DEN    TBW    +52
87    Shu Ming LIU    TPE    ATG    +52
88    Andris VOSEKALNS    LAT    RBD    +59
89    Meiyin WANG    CHN    HEN    +1:11
90    Fuwen XUE    CHN    MSS    +1:11
91    Muradjan HALMURATOV    UZB    IAT    +1:12
92    Oleksandr POLIVODA    UKR    KLS    +1:12
93    Nicolas PIETRULA    CZE    ADP    +1:41
94    Samuele CONTI    ITA    STH    +1:41
95    Giuseppe FONZI    ITA    STH    +1:41
96    Muhammet ATALAY    TUR    TRK    +1:41
97    Wenqiang BAO    CHN    NFC    +1:41
98    Lok Chun WU    HKG    HKS    +1:41
99    Julien EL FARES    FRA    M13    +1:41
100    Chunlong ZHANG    CHN    NFC    +1:41
101    Martin LAAS    EST    M13    +1:41
102    An Ping SONG    CHN    YDL    +1:41
103    Ching Yin MOW    HKG    HKS    +1:41
104    Heng ZHANG    CHN    NFC    +1:41
105    Mohd Nor Umardi ROSDI    MAS    TSG    +1:41
106    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    MAS    TSG    +0
107    Jacob KAUFFMANN    AUS    BFL    +2:27
108    Meng YAN    CHN    HEN    +2:29
109    Massimo GRAZIATO    ITA    PVC    +2:29
110    Guanghui LI    CHN    YDL    +2:31
111    Mirko TEDESCHI    ITA    STH    +2:34
112    Bo WANG    CHN    HEN    +5:10

Klasyfikacja generalna
1    Jakub MARECZKO    ITA    STH    23:09:41
2    Andrea PALINI    ITA    SKD    +28
3    Marco ZANOTTI    ITA    PVC    +34
4    Evaldas SISKEVICIUS    LTU    M13    +38
5    Vitaliy BUTS    UKR    KLS    +46
6    Thomas RABOU    NED    ATG    +46
7    Ahmet ORKEN    TUR    TRK    +47
8    Zhao JINGBIAO    CHN    HEN    +51
9    Francisco MANCEBO PEREZ    ESP    SKD    +53
10    Tomas VAITKUS    LTU    RBD    +57
11    Martijn VERSCHOOR    NED    TNN    +57
12    Frantisek SISR    CZE    ADP    +59
13    Jeroen MEIJERS    NED    RDT    +1:00
14    Ying Chuan GU    CHN    MSS    +1:02
15    Yikui NIU    CHN    YDL    +1:03
16    Denys KOSTYUK    UKR    KLS    +1:03
17    Yusup ABREKOV    UZB    IAT    +1:08
18    Jasper OCKELOEN    NED    PVC    +1:09
19    Anders HARDAHL    DEN    TBW    +1:09
20    Adil JELLOUL    MAR    SKD    +1:09
21    Meher HASNAOUI    TUN    SKD    +1:09
22    Peter SCHULTING    NED    PVC    +1:09
23    Ma GUANGTONG    CHN    HEN    +1:27
24    Mykhaylo KONONENKO    UKR    KLS    +1:46
25    Meiyin WANG    CHN    HEN    +2:19
26    Bekir Baki AKIRSAN    TUR    TRK    +2:21
27    Mads Baadsgaard RAHBEK    DEN    TBW    +2:28
28    Eric SHEPPARD    AUS    ATG    +2:48
29    Merijn KOREVAAR    NED    RDT    +2:56
30    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    MAS    TSG    +2:56
31    Andriy KULYK    UKR    KLS    +4:56
32    Cees BOL    NED    RDT    +5:07
33    Zolt DER    HUN    STF    +5:08
34    Andreas Hyldgaard JEPPESEN    DEN    TBW    +5:08
35    Jan MAAS    NED    RDT    +5:08
36    Julien EL FARES    FRA    M13    +5:38
37    Ying Hon YEUNG    HKG    ATG    +5:47
38    Ulises Alfredo CASTILLO SOTO    MEX    STF    +6:00
39    Kang ZHAO    CHN    YDL    +6:01
40    Zhang ZHENG    CHN    HEN    +6:10
41    Martin BLAHA    CZE    ADP    +6:15
42    Burr HO    HKG    HKS    +6:17
43    Ilya GORODNICHEV    RUS    RTS    +6:34
44    Siu Wai KO    HKG    HKS    +6:47
45    Tommy NANKERVIS    AUS    BFL    +6:54
46    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +6:54
47    Giuseppe FONZI    ITA    STH    +7:15
48    Samuele CONTI    ITA    STH    +7:48
49    Oleksandr POLIVODA    UKR    KLS    +7:56
50    Fatih KELES    TUR    TRK    +8:55
51    Yoan VERARDO    FRA    M13    +9:27
52    Martin LAAS    EST    M13    +9:33
53    Mitchell CORNELISSE    NED    RDT    +9:48
54    Daniel FODER    DEN    TBW    +9:48
55    Scott SUNDERLAND    AUS    BFL    +11:03
56    Andrea DAL COL    ITA    STH    +11:14
57    Lars PRIA    ROU    RBD    +11:19
58    Rafaa CHTIOUI    TUN    SKD    +11:25
59    Soufiane HADDI    MAR    SKD    +11:30
60    Boris SHPILEVSKIY    RUS    RTS    +11:36
61    Anwar Azis MUHD SHAIFUL    MAS    TSG    +11:44
62    Daniel BARRY    NZL    BFL    +11:44
63    Sam WITMITZ    AUS    BFL    +11:46
64    Deins KANEPEJS    LAT    RBD    +11:57
65    Vojtech HACECKY    CZE    ADP    +12:07
66    Gleb GORBACHEV    UZB    IAT    +12:17
67    Mohd Shahrul MAT AMIN    MAS    TSG    +12:21
68    Tino THÖMEL    GER    RTS    +12:27
69    Andris VOSEKALNS    LAT    RBD    +12:32
70    Andriy VASYLYUK    UKR    KLS    +12:33
71    Rasim REIS    TUR    TRK    +12:45
72    Brian KAMSTRA    NED    TNN    +13:39
73    Lijun BAI    CHN    MSS    +13:47
74    Mirko TEDESCHI    ITA    STH    +15:30
75    Axel COSTA SORIA    ESP    STF    +15:47
76    Massimo GRAZIATO    ITA    PVC    +16:37
77    Jiri HOCHMANN    CZE    ADP    +16:53
78    Patrick CLAUSEN    DEN    TBW    +17:05
79    Anuar MANAN    MAS    TSG    +17:05
80    Gerd DE KEIJZER    NED    TNN    +17:19
81    Ruslan KARIMOV    UZB    RTS    +17:21
82    Muhammet ATALAY    TUR    TRK    +17:39
83    Feritcan SAMLI    TUR    TRK    +18:00
84    Vladimir ZAGORODNIY    RUS    RTS    +18:03
85    Wenlong ZHANG    CHN    MSS    +19:02
86    Roman FURST    CZE    ADP    +19:14
87    Andreas KEUSER    GER    STF    +20:34
88    Dennis BAKKER    NED    PVC    +20:50
89    Chunlong ZHANG    CHN    NFC    +21:04
90    Jiankun LIU    CHN    YDL    +21:22
91    Fuwen XUE    CHN    MSS    +21:27
92    Jacob KAUFFMANN    AUS    BFL    +21:31
93    Ya Ke HOU    CHN    MSS    +23:29
94    Rubén CASENY    ESP    STF    +23:51
95    Wenqiang BAO    CHN    NFC    +23:55
96    Mohd Nor Umardi ROSDI    MAS    TSG    +24:43
97    Abdullojon AKPAROV    UZB    IAT    +25:03
98    Muradjan HALMURATOV    UZB    IAT    +25:21
99    Marc VILANOVA MARSA    ESP    STF    +25:36
100    Samuel HORGAN    NZL    BFL    +25:52
101    Rick VAN BREDA    NED    PVC    +26:09
102    Bo WANG    CHN    HEN    +26:28
103    Meng YAN    CHN    HEN    +26:59
104    Ka Yu LEUNG    HKG    HKS    +27:20
105    Nicolas PIETRULA    CZE    ADP    +27:26
106    An Ping SONG    CHN    YDL    +27:57
107    Mark Sehested PEDERSEN    DEN    TBW    +28:32
108    Lok Chun WU    HKG    HKS    +28:33
109    Shu Ming LIU    TPE    ATG    +28:48
110    Heng ZHANG    CHN    NFC    +29:11
111    Ching Yin MOW    HKG    HKS    +29:58
112    Guanghui LI    CHN    YDL    +31:11

fot. Tour of Taihu Lake