Wyścig w Delfinacie będzie nie tylko elementem przygotowań do Tour de France, ale także czasem powrotu do ścigania dla wielu kolarzy. Wśród nich jest Enric Mas, który będzie liderem Movistar Team.

Enric Mas wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Najbliżej triumfu Hiszpan był w Andaluzji, gdzie dwukrotnie finiszował na drugim miejscu. W trzech wyścigach tygodniowych uplasował się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej – piąte miejsce w Vuelta a Andalucia, szóste w Tirreno-Adriatico oraz piąte w Itzulia Basque Country. Dużo słabiej Masowi poszło w wyścigach klasycznych. W Strzale Walońskiej był dopiero 17., a Liege – Bastogne – Liege nie ukończył. Teraz kolarz Movistaru w ramach przygotowań do Tour de France powalczy o dobry wynik w Critérium du Dauphiné, gdzie jeszcze nie osiągnął większych sukcesów. Wystartował w Delfinacie czterokrotnie, dwóch wyścigów nie ukończył, w tym ubiegłorocznego. W 2021 roku zajął 11. miejsce, a w 2020 roku uplasował się na 20. pozycji. Teraz postara się podtrzymać serię miejsc w pierwszej dziesiątce w wyścigach etapowych.

Movistar Team może liczyć także na Matteo Jorgensona. Amerykanin podobnie jak Mas miał ponad miesiąc przerwy od ścigania. Swój ostatni start może dobrze wspominać, gdyż zajął drugie miejsce w Tour de Romandie, przegrywając tylko o z Adamem Yatesem o 19 sekund. W Delfinacie trzynasty kolarz poprzedniej edycji wyścigu stworzy duet liderów z Enriciem Masem.

Grupę pomocników stworzą: Gregor Muhlberger, Jorge Arcas, Antonio Pedrero, Nelson Oliveira i debiutujący Sergio Samitier.

Skład Movistar Team na Critérium du Dauphiné: Enric Mas, Matteo Jorgenson, Gregor Muhlberger, Jorge Arcas, Antonio Pedrero, Nelson Oliveira, Sergio Samitier.

Poprzedni artykułTadej Pogačar: „Spodziewałem się, że moja forma będzie gorsza” [wywiad]