Słowak dołączył do drużyny na zgrupowaniu w Chorwacji. Wcześniej prowadził tez reprezentację swojego kraju.

42-latek zadebiutuje na poziomie World Tour.

Bardzo się cieszę z tej możliwości. Moim celem jest zrobienie czegokolwiek, by pomóc drużynie odnosić sukcesy w następnym sezonie. Od mojego odejścia na kolarską emeryturę w 2010 roku byłem menedżerem i dyrektorem sportowym słowackiej drużyny kontynentalnej Dukla, więc awans do World Touru i Tinkoff jest ogromnym krokiem. Nie mogę się doczekać pracy z kolarzami, pozostałymi dyrektorami sportowymi i całą ekipą. Na zgrupowaniu w chorwackim Poreč miałem okazję spotkać się z drużyną i trzema kolarzami, których będę prowadził w 2016 roku.

Jan Valach w latach 1999-2010 był kolarzem zawodowym, ale nie odniósł znaczących sukcesów. Po zakończeniu kariery został dyrektorem sportowym i menedżerem zespołu Dukla Trencin. Pracę w klubie łączył z prowadzeniem zespołu narodowego Słowacji, był jej częścią w Richmond, gdzie Peter Sagan zdobył złoty medal mistrzostw świata.

Dla mnie trudnością będzie przełożenie doświadczenia w zarządzaniu mniejszą ekipą do roli dyrektora sportowego w Tinkoff. Wszystko jest tutaj w pełni profesjonalne i mam nadzieję, że zdołam pomóc ze swoją wiedzą zdobywaną od początku jeżdżenia na rowerze w 1982 roku.

W Dukli Valach pracował między innymi z obecnymi kolarzami Tinkoff – Michaelem Kolarem i Erikiem Bašką. Rolą nowego dyrektora sportowego ma być zapewnienie wiedzy technicznej, taktycznej i treningowej.

źródło: tinkoffsaxo.com