Fot. Szymon Gruchalski / Verva Activejet

Na starcie jednego z najbardziej malowniczych wyścigów w światowym kalendarzu zobaczymy ekipę VERVA  – ActiveJet oraz jeżdżącego w barwach Tinkoff Pawła Poljańkiego.

Dla podopiecznych Piotra Kosmali będzie to trzeci start w północnej Norwegii. Z szóstki zawodników tylko Michał Podlaski ma na koncie dwukrotny udział w Tour des Fjords. „Sutek” pokazał podczas Górskich Mistrzostw Polski, że „noga” jest, czego dowodem był brązowy medal zdobyty w weekend w Wysowej Zdrój. Po raz drugi w Norwegii wystartuje Paweł Bernas, który przed rokiem był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z grupy. Tym razem jednak „Berni” nie będzie się liczył w walce o wysokie miejsce i zgodnie ze swoimi zapowiedziami skupi się na pomocy kolegom oraz budowie formy już pod kątem przyszłego sezonu. Z Polaków w koszulkach Vervy zobaczymy jeszcze Adriana Banaszka, zwycięzcę prologu i drugiego zawodnika końcowej klasyfikacji generalnej Wyścigu Dookoła Mazowsza.

Skład uzupełnią Czesi Jiri Polnicki i Karel Hnik oraz Niemiec Jonas Koch.

W barwach grupy Tinkoff wystartuje Paweł Poljański. Dla „Poljana” to powrót do ścigania po niezbyt udanej pierwszej połowie sezonu. Głównym celem była rola pomocnika dla Rafała Majki podczas Giro d’Italia. Wychowanek GKS Cartusia Kartuzy zmagał się z wirusem, który uniemożliwiał normalne starty i treningi. Po nieudanych startach w Tour de Slovenie i mistrzostwach Polski stało się jasne, że przepadnie także inny cel – Igrzyska Olimpijskie. W wywiadach tuż po Giro Poljański mówił, że jeśli nie wróci do odpowiedniej dyspozycji przed hiszpańską Vueltą, to zakończy sezon. Polak nie znalazł się w dziewiątce kolarzy startujących w Hiszpanii, ale wystartuje dziś w norweskim Os.

Poszczególne etapy Tour des Fjords 2016:

Etap 1 (31.08) – Os › Bergen (146.9k)
Etap 2 (1.09)- Stord › Odda (212.5k)
Etap 3 (2.09) – Ulvik › Suldalsosen (221k)
Etap 4 (3.09) – Stavanger › Sandnes (165.6k)
Etap 5 (4.09)- Hinna Park › Stavanger (183.8k)

Poprzedni artykułBolesne przebudzenie – zapowiedź 11. etapu Vuelta a España 2016
Następny artykułContador: „Poszedłem na całość, zamiast zachować cierpliwość”
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments