Jakub Mareczko (Southeast) po finiszu z peletonu, zwyciężył pierwszy odcinek chińskiej etapówki – Tour of Taihu Lake (2.1). 

Wyścig dookoła jeziora Tai Hu składa się z dziewięciu etapów, a pierwszy z nich liczył 142 kilometry.

Najszybszy okazał się będący w bardzo dobrej formie Jakub Mareczko, który pokonał Adriya Kulyka (Kolss BDC) oraz Ahmeta Orkena (Torku). Dla Włocha urodzonego w Polsce to drugi triumf w ostatnich dniach. W zakończonym we środę Tour of Hainan także wygrał etap, a dwa razy zameldował się na drugiej pozycji.

Mareczko został liderem wyścigu.

Wyścig transmituje polski Eurosport, w imieniu kolegów zapraszamy przed telewizowy codziennie od 6:30.

Wyniki 1 etapu:

1 1 MARECZKO Jakub STH 3:03:59 -10/
2 86 KULYK Andriy KLS  -6/
3 212 ORKEN Ahmet TRK  -4/
4 131 SHPILEVSKIY Boris RTS m.t.
5 142 ANDREA Palini SKD m.t.
6 101 ZANOTTI Marco PVC m.t.
7 162 WITMITZ Sam BFL  -3/
8 12 VERSCHOOR Martijn TNN m.t.
9 151 DER Zsolt STF m.t.
10 122 VAITKUS Tomas RBD m.t.
11 185 LAAS Martin M13 m.t.
12 214 REIS Rasim TRK m.t.
13 133 THOMEL Tino RTS m.t.
14 116 VAN TRIJP Maarten RDT m.t.
15 71 KO Siu Wai HKS m.t.
16 171 HOCHMANN Jiri ADP m.t.
17 201 MANAN Anuar TSG m.t.
18 175 PIETRULA Nicolas ADP m.t.
19 206 AHMAD Mohd Azri TSG m.t.
20 203 MAT AMIN Mohd Shahrul TSG m.t.
21 123 VOSEKALNS Andris RBD m.t.
22 182 SISKEVICIUS Evaldas M13 m.t.
23 161 SUNDERLAND Scott BFL m.t.
24 124 KANEPEJS Deins RBD m.t.
25 15 DE KEIJZER Gerd TNN m.t.
26 152 CASTILLO SOTO Ulises Alfredo STF m.t.
27 115 BOL Cees RDT m.t.
28 195 JEPPESEN Andreas Hyldgaard TBW m.t.
29 61 Wang Meiyin HEN  -3/
30 31 GORBACHEV Gleb IAT m.t.
31 93 Zhang Chunlong NFC m.t.
32 5 DAL COL Andrea STH m.t.
33 111 KOREVAAR Merijn RDT m.t.
34 43 Niu Yikui YDL m.t.
35 194 CLAUSEN Patrick TBW m.t.
36 213 KELES Fatih TRK m.t.
37 11 AMBROSE Scott TNN m.t.
38 196 HARDAHL Anders TBW m.t.
39 121 PRIA Lars RBD m.t.
40 35 SUNNATOV Akramjon IAT m.t.
41 25 RABOU Thomas ATG  -1/
42 174 BLAHA Martin ADP  -2/
43 165 NANKERVIS Tommy BFL m.t.
44 82 KOSTYUK Denys KLS m.t.
45 106 BAKKER Dennis PVC m.t.
46 105 SCHULTING Peter PVC m.t.
47 112 MEIJERS Jeroen RDT m.t.
48 154 CASENY CATALA Ruben STF m.t.
49 216 ATALAY Muhammet TRK m.t.
50 113 MAAS Jan RDT m.t.
51 81 BUTS Vitaliy KLS m.t.
52 75 MOW Ching Yin HKS m.t.
53 34 ABREKOV Yusup IAT m.t.
54 192 PEDERSEN Mark Sehested TBW m.t.
55 125 ALITIS Uldis RBD m.t.
56 83 POLIVODA Oleksandr KLS m.t.
57 135 KARIMOV Ruslan RTS m.t.
58 141 ADIL Jelloul SKD m.t.
59 54 Sun Xiaolong MSS m.t.
60 65 Zhang Zheng HEN m.t.
61 52 Gu Yingchuan MSS  -1/
62 181 VERARDO Yoan M13  -1/
63 102 OCKELOEN Jasper PVC m.t.
64 84 VASYLYUK Andriy KLS m.t.
65 144 HASNAOUI Meher SKD m.t.
66 6 TEDESCHI Mirko STH m.t.
67 173 HACECKY Vojtech ADP m.t.
68 146 MANCEBO Perez SKD m.t.
69 155 COSTA SORIA Axel STF m.t.
70 145 HADDI Soufiane SKD  -3/
71 3 FONZI Giuseppe STH m.t.
72 56 Hou Yake MSS m.t.
73 183 EL FARES Julien M13 m.t.
74 44 Li Guanghui YDL m.t.
75 63 Ma Guangtong HEN m.t.
76 163 KAUFFMANN Jacob BFL m.t.
77 4 CONTI Samuele STH m.t.
78 62 Zhao Jingbiao HEN m.t.
79 184 DI GREGORIO Remy M13 m.t.
80 32 HALMURATOV Muradjan IAT m.t.
81 191 FODER Daniel TBW m.t.
82 94 Deng Kai NFC 3:04:09  +10
83 205 MOHD SAIFUL ANUAR Aziz TSG m.t.
84 33 AKPAROV Abdullojon IAT m.t.
85 204 ROSDI Mohd Nor Umardi TSG 3:04:10  +11
86 153 KEUSER Andreas STF 3:04:11  +12
87 134 GORODNICHEV Ilya RTS 3:04:27  +28
88 21 LIU Shu Ming ATG m.t.
89 66 Yan Meng HEN m.t.
90 211 BAKI Akrsan TRK m.t.
91 85 KONONENKO Mykhaylo KLS 3:04:29  +30
92 24 SHEPPARD Eric ATG 3:04:35  +36
93 132 ZAGORODNII Vladimir RTS 3:04:37  +38
94 55 Xue Fuwen MSS 3:04:39  +40
95 64 WANG Bo HEN 3:04:40  +41
96 53 Bai Lijun MSS m.t.
97 143 SCHTIOUI Rafaa SKD m.t.
98 51 Zhang Wenlong MSS m.t.
99 2 ZHUPA Eugert STH m.t.
100 202 OTHMAN Muhamad Adiq Husainie TSG 3:04:44  +45
101 41 Zhao Kang YDL 3:04:46  +47
102 42 Liu Jiankun YDL 3:04:49  +50
103 176 FURST Roman ADP 3:05:00  +1:01
104 74 WU Lok Chun HKS 3:05:08  +1:09
105 45 YAN Zhipeng YDL m.t.
106 13 CREMERS Ruud TNN m.t.
107 36 ABRAMOV Nikita IAT m.t.
108 172 SISR Frantisek ADP  -4/
109 193 RAHBEK Mads Baadsgaard TBW m.t.
110 73 HO Burr HKS m.t.
111 72 LAW Kwun Wa HKS m.t.
112 156 VILANOVA MARSA Marc STF m.t.
113 91 Qiao Feng NFC m.t.
114 95 Zhang Heng NFC m.t.
115 46 Song Anping YDL m.t.
116 14 DILLEY Benjamin TNN m.t.
117 104 VAN BREDA Rick PVC m.t.
118 103 GRAZIATO Massimo PVC 3:05:15  +1:16
119 114 CORNELISSE Mitchell RDT m.t.
120 16 KAMSTRA Brian TNN 3:05:17  +1:18
121 215 FERITCAN Samli TRK 3:05:20  +1:21
122 96 Bao Wenqiang NFC 3:05:24  +1:25
123 22 YEUNG Ying Hon ATG 3:07:38  +3:39
124 76 LEUNG Ka Yu HKS 3:08:51  +4:52
125 166 HORGAN Samuel BFL 3:09:37  +5:38
126 164 BARRY Daniel BFL m.t.

Klasyfikacja generalna po 1 etapie:

1 1 MARECZKO Jakub STH 3:03:49
2 86 KULYK Andriy KLS 3:03:53 +4
3 212 ORKEN Ahmet TRK 3:03:55 +6
4 162 WITMITZ Sam BFL 3:03:56 +7
5 61 Wang Meiyin HEN m.t.
6 145 HADDI Soufiane SKD m.t.
7 174 BLAHA Martin ADP 3:03:57 +8
8 25 RABOU Thomas ATG 3:03:58 +9
9 52 Gu Yingchuan MSS m.t.
9 181 VERARDO Yoan M13 m.t.
11 131 SHPILEVSKIY Boris RTS 3:03:59 +10
12 142 ANDREA Palini SKD m.t.
13 101 ZANOTTI Marco PVC m.t.
14 12 VERSCHOOR Martijn TNN m.t.
15 151 DER Zsolt STF m.t.
16 122 VAITKUS Tomas RBD m.t.
17 185 LAAS Martin M13 m.t.
18 214 REIS Rasim TRK m.t.
19 133 THOMEL Tino RTS m.t.
20 116 VAN TRIJP Maarten RDT m.t.
21 71 KO Siu Wai HKS m.t.
22 171 HOCHMANN Jiri ADP m.t.
23 201 MANAN Anuar TSG m.t.
24 175 PIETRULA Nicolas ADP m.t.
25 206 AHMAD Mohd Azri TSG m.t.
26 203 MAT AMIN Mohd Shahrul TSG m.t.
27 123 VOSEKALNS Andris RBD m.t.
28 182 SISKEVICIUS Evaldas M13 m.t.
29 161 SUNDERLAND Scott BFL m.t.
30 124 KANEPEJS Deins RBD m.t.
31 15 DE KEIJZER Gerd TNN m.t.
32 152 CASTILLO SOTO Ulises Alfredo STF m.t.
33 115 BOL Cees RDT m.t.
34 195 JEPPESEN Andreas Hyldgaard TBW m.t.
35 31 GORBACHEV Gleb IAT m.t.
36 93 Zhang Chunlong NFC m.t.
37 5 DAL COL Andrea STH m.t.
38 111 KOREVAAR Merijn RDT m.t.
39 43 Niu Yikui YDL m.t.
40 194 CLAUSEN Patrick TBW m.t.
41 213 KELES Fatih TRK m.t.
42 11 AMBROSE Scott TNN m.t.
43 196 HARDAHL Anders TBW m.t.
44 121 PRIA Lars RBD m.t.
45 35 SUNNATOV Akramjon IAT m.t.
46 165 NANKERVIS Tommy BFL m.t.
47 82 KOSTYUK Denys KLS m.t.
48 106 BAKKER Dennis PVC m.t.
49 105 SCHULTING Peter PVC m.t.
50 112 MEIJERS Jeroen RDT m.t.
51 154 CASENY CATALA Ruben STF m.t.
52 216 ATALAY Muhammet TRK m.t.
53 113 MAAS Jan RDT m.t.
54 81 BUTS Vitaliy KLS m.t.
55 75 MOW Ching Yin HKS m.t.
56 34 ABREKOV Yusup IAT m.t.
57 192 PEDERSEN Mark Sehested TBW m.t.
58 125 ALITIS Uldis RBD m.t.
59 83 POLIVODA Oleksandr KLS m.t.
60 135 KARIMOV Ruslan RTS m.t.
61 141 ADIL Jelloul SKD m.t.
62 54 Sun Xiaolong MSS m.t.
63 65 Zhang Zheng HEN m.t.
64 102 OCKELOEN Jasper PVC m.t.
65 84 VASYLYUK Andriy KLS m.t.
66 144 HASNAOUI Meher SKD m.t.
67 6 TEDESCHI Mirko STH m.t.
68 173 HACECKY Vojtech ADP m.t.
69 146 MANCEBO Perez SKD m.t.
70 155 COSTA SORIA Axel STF m.t.
71 56 Hou Yake MSS m.t.
71 3 FONZI Giuseppe STH m.t.
73 183 EL FARES Julien M13 m.t.
74 44 Li Guanghui YDL m.t.
75 63 Ma Guangtong HEN m.t.
76 163 KAUFFMANN Jacob BFL m.t.
77 4 CONTI Samuele STH m.t.
78 62 Zhao Jingbiao HEN m.t.
79 184 DI GREGORIO Remy M13 m.t.
80 32 HALMURATOV Muradjan IAT m.t.
81 191 FODER Daniel TBW m.t.
82 94 Deng Kai NFC 3:04:09 +20
83 205 MOHD SAIFUL ANUAR Aziz TSG m.t.
84 33 AKPAROV Abdullojon IAT m.t.
85 204 ROSDI Mohd Nor Umardi TSG 3:04:10 +21
86 153 KEUSER Andreas STF 3:04:11 +22
87 134 GORODNICHEV Ilya RTS 3:04:27 +38
88 21 LIU Shu Ming ATG m.t.
89 66 Yan Meng HEN m.t.
90 211 BAKI Akrsan TRK m.t.
91 85 KONONENKO Mykhaylo KLS 3:04:29 +40
92 24 SHEPPARD Eric ATG 3:04:35 +46
93 132 ZAGORODNII Vladimir RTS 3:04:37 +48
94 55 Xue Fuwen MSS 3:04:39 +50
95 64 WANG Bo HEN 3:04:40 +51
96 53 Bai Lijun MSS m.t.
97 143 SCHTIOUI Rafaa SKD m.t.
98 51 Zhang Wenlong MSS m.t.
99 2 ZHUPA Eugert STH m.t.
100 202 OTHMAN Muhamad Adiq Husainie TSG 3:04:44 +55
101 41 Zhao Kang YDL 3:04:46 +57
102 42 Liu Jiankun YDL 3:04:49 +1:00
103 176 FURST Roman ADP 3:05:00 +1:11
104 172 SISR Frantisek ADP 3:05:04 +1:15
105 74 WU Lok Chun HKS 3:05:08 +1:19
106 45 YAN Zhipeng YDL m.t.
107 13 CREMERS Ruud TNN m.t.
108 36 ABRAMOV Nikita IAT m.t.
109 193 RAHBEK Mads Baadsgaard TBW m.t.
110 73 HO Burr HKS m.t.
111 72 LAW Kwun Wa HKS m.t.
112 156 VILANOVA MARSA Marc STF m.t.
113 91 Qiao Feng NFC m.t.
114 95 Zhang Heng NFC m.t.
115 46 Song Anping YDL m.t.
116 14 DILLEY Benjamin TNN m.t.
117 104 VAN BREDA Rick PVC m.t.
118 103 GRAZIATO Massimo PVC 3:05:15 +1:26
119 114 CORNELISSE Mitchell RDT m.t.
120 16 KAMSTRA Brian TNN 3:05:17 +1:28
121 215 FERITCAN Samli TRK 3:05:20 +1:31
122 96 Bao Wenqiang NFC 3:05:24 +1:35
123 22 YEUNG Ying Hon ATG 3:07:38 +3:49
124 76 LEUNG Ka Yu HKS 3:08:51 +5:02
125 166 HORGAN Samuel BFL 3:09:37 +5:48
126 164 BARRY Daniel BFL m.t.

Foto: Tour of Hainan