TInkoff Team

Alberto Contador był zmuszony do zrezygnowania ze startu w ostatnim monumencie sezonu i jego rolę przejęli Rafał Majka i Jasper Hansen.

Początkowo wszystkie znaki wskazywały na to, że to El Pistolero będzie jedynym liderem rosyjskiego zespołu na Il Lombardia. Bardzo mocni pomocnicy (Rafał Majka, Jasper Hansen, Paweł Poljański czy Roman Kreuziger) wskazywali na chęć godnego pożegnania się Olega Tinkova z kolarskim peletonem. Niestety choroba sprawiła, że Hiszpan wypadł ze składu i dyrektor sportowy Lars Michaelsen musiał zmienić taktykę.

Duńczyk postanowił, że liderami będą Jasper Hansen znakomicie radzący sobie w pagórkowatym terenie i Rafał Majka. Drużyna ma próbować łapać się w ucieczki, a liderzy trzymać z faworytami do samej końcówki.

Lombardia to największy wyścig tego tygodnia. Jest długi, 240km, i stanowi ostatnią część kalendarza WorldTour tego sezonu. Wspaniała historia sprawia, że każdy powinien być dumny z możliwości startu. Nasz plan uwzględnia „dowiezienie” Rafała i Jespera na końcowe 60-65km, które będą kluczowe. Na papierze to oni są naszymi liderami. Pozostali spróbują się złapać w ucieczki – powiedział Michaelsen.

Skład Tinkoff na Il Lombardia (01.10):

Rafał Majka, Jesper Hansen, Roman Kreuziger, Paweł Poljański, Michael Gogl, Sergio Paulinho, Pavel Brutt, Matteo Tossato

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments