Drugi dzień rywalizacji w Mistrzostwach Świata w Richmond to czas na pierwsze wyścigi jazdy indywidualnej na czas.

W poniedziałek na rampie startowej pojawią się orlicy oraz juniorki. Młode Panie będą musiały zmierzyć się z jedną rundą o długości 15 kilometrów. Pierwsza z zawodniczek ruszy na trasę o 16:00 czasu polskiego. Wyścig Panów rozpocznie się o 17:30. Tutaj do pokonania są dwa kółka.

Zawodnicy wyruszą z centrum na zachód do Monument Avenue, brukowaną historyczną ulicę nazwaną jedną z „10 Wspaniałych Ulic Ameryki”. Stąd trasa prowadzi przez 180-stopniowy zakręt na Aleję N. Davisa i prowadzi w przeciwnym kierunku. Wyścig pojedzie potem przez Górne Miasto, wróci do Virginia Commonwealth University i przekroczy rzekę James.

Po technicznym nawrocie trasa wraca przez rzekę i podąża do centrum Richmond. Tutaj poprowadzi przez 300-metrowy podjazd na Governor Street. Na szczycie czeka lekko wznosząca się ostatnia prosta o długości 680m.

Trasa:

mapa czasówka

 

Juniorki:

Bez wątpienia jedną z faworytek do medalu w jeździe na czas w tej kategorii wiekowej jest mistrzyni Europy – Agnieszka Skalniak. Zawodniczka Nestle Fitness Cycling Team przed rokiem zdobyła już krążek na mistrzostwach świata. Był to brąz wywalczony w starcie wspólnym.

Liczymy także na dobry występ Darii Pikulik, Reprezentantka klubu BCM Nowatex Ziemia Darłowska – przed rokiem w Ponferradzie była dziewiąta.

Na starcie stanie także aktualna wicemistrzyni świata w czasówce – Pernille Mathiesen z Danii oraz zdobywczyni brązu w ubiegłym roku – Anna-Leeza Hull.

Lista startowa tutaj

 

Orlicy:

W czasówce młodzieżowców nie zobaczymy żadnego z reprezentantów Polski. Rywalizacja o medale w tej kategorii, jak zwykle będzie bardzo wyrównana. Groźni jak zwykle są kolarze z Australii, a w tym wypadku Miles Scotson.

Uwaga także na włoskiego stażystę Lampre-Merida – Filippo Gannę. 19-latek przed rokiem był czwarty w gronie juniorów, a w tym roku wygrał zaliczaną do kalendarza UCI czasówkę we Francji.

Wielka Brytania mocno stawia na Owaina Doulla, który ostatnio znakomicie spisał się w Tour of Brtain zajmując trzecie miejsce w generalce.

Na rampie startowej znajdzie się także Niemiec Lennard Kamna, czyli jeszcze aktualny mistrz świata juniorów oraz mistrz Europy młodzieżowców. Uwaga na drugiego przed rokiem Irlandczyka – Ryana Mullena.

Lista startowa tutaj