W najbliższy weekend ( 12 – 13 września) kolarze szosowi powalczą o tytuły Górskich Mistrzów Polski w Jeleniej Górze i Karkonoszach.

Przez dwa dni rozdanych zostanie osiem kompletów medali w kategoriach od juniora młodszego po elitę. Swoje zmagania będą mieli również amatorzy bez licencji, a więc każdy kto ma rower, kask i odrobinę kondycji może się spróbować.

Jelenia Góra już po raz trzeci będzie miejscem zmagań najlepszych szosowych “górali” w naszym kraju. Bazą wyścigu jak co roku stanie się Plac Piastowski, w uzdrowiskowej dzielnicy miasta Cieplice. Stąd kolarze będą ruszać na bardzo wymagającą rundę. Podjazd od Podgórzyna przez Przesiekę do Drogi Sudeckiej uznawany jest za jeden z najtrudniejszych odcinków asfaltowych w Polsce. Przewyższenia ponad 350 m na jednej rundzie pozwolą wyłonić prawdziwych specjalistów od górskich wspinaczek.

Trasa:

GSMP_trasa

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski podzielone zostały na dwa dni rywalizacji. W sobotę ( 12 września) do walki staną młodsze kategorie wiekowe oraz Elita Kobiet, w ubiegłym roku Panie ścigały się na 60 km trasie ( 4 rundy) a najlepszą zawodniczką okazała się Paulina Brzeźna – Bentkowska z TKK Pacific Toruń. W tym roku w rywalizacji kobiet zaplanowano o jedno okrążenie więcej.

Drugi dzień zmagań ( niedziela), to początkowo rywalizacji Amatorów. Zawodnicy bez licencji mają do wyboru trasę 35 lub 60 km. Po Amatorach czeka nas wisienka na torcie czyli wyścig męskiej elity i orlików. Najlepsi szosowcy w Polsce będą mieli do pokonania 122,5 km poprowadzone na 9 rundach ( o jedną rundę więcej niż w roku ubiegłym). W 2014 roku najlepszym polskim góralem okazał się Łukasz Owsian, który na metę wjechał wspólnie ze sowim ówczesnym kolegą klubowym Tomaszem Marczyńskim ( CCC Polkowice ). Kto zostanie najlepszym szosowym góralem w tym roku? Dowiemy się w niedzielę około godz. 18.

Program Górskich Szosowych Mistrzostw Polski, trasy wyścigów oraz wszystkie inne informacje można znaleźć na stronie www.karkonoskiklasyk.pl oraz na FB imprezy www.fb.com/karkonoskiKlasyk .

GSMP_plakat

Informacja prasowa