Jak informuje oficjalna strona internetowa brytyjskiej drużyny, Karol Domagalski oraz Kristian House będą w sezonie 2016 zawodnikami ekipy ONE Pro Cycling.

W barwach brytyjskiego zespołu zobaczymy Karola Domagalskiego. Polak wraca po rocznej przerwie do ścigania w zespole z licencją Pro-Continental. Taką w przyszłym sezonie będzie miała ekipa, w której jeździ m.in. mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas – Marcin Białobłocki.

Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany z powodu powrotu do ścigania na poziomie pro-kontynentalnym. Wiem, że nie będzie łatwo, ale jestem bardzo zmotywowany. One Procycling to drużyna profesjonalistów, która wie co jest najważniejsze dla kolarza – powiedział Karol Domagalski.

Z kolei House dołączy do drużyny po ośmiu pełnych sukcesów sezonach w kontynentalnym JLT Condor. Dzięki swojemu doświadczeniu nabytemu podczas wyścigów na całym świecie, 35 – letni kolarz będzie kluczowym ogniwem zespołu.

Jestem bardzo podekscytowany, że dołączę do One Procycling w 2016. Drużyna zaimponowała mi osiągniętym poziomem w swoim debiutanckim sezonie i widzę, że przenosiny tam będą krokiem we właściwym kierunku. Zawsze będę miło wspominał czas spędzony w JLT Condor i jestem wdzięczny za całe wsparcie, jakie otrzymałem od drużyny. Myślę, że zmiana zespołu na tym etapie mojej kariery jest dobrym posunięciem. Możliwość pracy ze Steve Bentonem miała wielki wpływ na moją decyzję o zmianie drużyny. Wierzę, że pomoże mi on kontynuować mój rozwój, bym mógł zobaczyć jak wielę mogę osiągnąć.

Na temat nowych zawodników wypowiedział się także Steve Benton, dyrektor sportowy ekipy:

Z wielką niecierpliwością oczekujemy aż zarówno Kristian jak i Karol dołączą do naszej drużyny. Ich doświadczenie i profesjonalizm będą bardzo cennym nabytkiem dla nas – zwłaszcza w wyścigach zagranicznych, w których zamierzamy wziąć udział w 2016 roku.

Aktualny skład drużyny One Pro Cycling na sezon 2016:

Yanto Barker, Karol Domagalski, Kristian House, Marcin Białobłocki, George Harper, Tom Baylis, Josh Hunt, Chris Opie, Sam Williams, Pete Williams.

Kolejni nowi zawodnicy będą podawani w następnych tygodniach.

Jacek Smyrak