Pierre Rolland opuszcza drużynę Europcar. Francuz przestanie jeździć w drużynie Jeana Rene Bernadeau nawet jeśli znajdzie się nowy sponsor ekipy na przyszły rok.

Taką informację podała gazeta L’Equipe, a do tego w artykule dołączyli listę potencjalnych drużyn do których Rolland może trafić. Największe prawdopodobieństwo jest, że najlepszy młodzieżowiec Tour de France z 2011 roku wybierze drużynę z trójki Cannondale – Garmin, IAM Cycling lub Trek Factory Racing. Nie bez szans jest jednak ekipa Lampre – Merida, która szuka nowego zawodnika na górskie odcinki po tym, jak z grupy prawdopodobnie odejdzie Rafael Valls.

“To była wieka przyjemność pracować z Jeanem Rene Bernadeau przez ostatnie 7 lat. Potrzebuję jednak nowego bodźca w swojej karierze. Jestem szczęśliwy, bo sporo drużyn się mną interesuje. Byłem zaskoczony, że kontrakty proponują mi duże, zagraniczne ekipy.”

Z tonącego okrętu pod banderą Europcar uciekł kolega Rollanda – Cyril Gautier, który przeszedł do Ag2r La Mondiale, gdzie podpisał trzyletni kontrakt. Rolland prawdopodobnie zakotwiczy jednak w drużynie spoza Francji.

Foto: colnago.com

Źródło: biciciclismo.com